Blauzda, velnia

17 liepos, 2017 § 7 Komentaras


Nu, būsiu prisibėgiojęs. Visai kaip pradinuks :). Lb lb gerai subėgau Elektrėnų pusmaratonį. Per 1:48. Iki tol du kartus bėgau 1:51, tai trasos PB 3 minutėm. Nieka daug nesportavęs, rimtai nesiruošęs. Lb džiaugiaus. Po to nusprendžiau pasigerint apskritai pusmaratonio PB, kuris dar nuo amžių amžiaus negerints ir pradėjau rimčiau ruoštis. Su visokiais intervaliukais, tempinukais. Aišku, kartais pamiršdavau prasitampyt. Pratimų apskritai nedarydavau. Toks amateur lygio pasitreniravims. Tampytis rimčiau pradėjau, kai užpakalio raumenis užkalinėt pradėjo. Ir tada esminę klaidą padariau, kad per poilsio savaitę sumąsčiau 3-5 km tempinuką pasidaryt 4:55 min/km tempui pasibandyt. Dar užsidėjau varžybinius Adidasus, kurie biški spaudžia ir yra netipiniai man batai. Ir ką. Antram tempinuko km jau kalė stiprus skausmas blauzdoj. Nestabdžiau, dabėgau, grįžau. Žiūriu, kad jau net ir paprastai einant gan stipriai jaučiu. Praleidau vieną treniruotę. Pašaldžiau, patampiau, lyg praėjo. Bandau išbėgt – sugrįžo skausmas.
Liūdesys ir viską ten. Pasigalvojau, kaip dabar daryt. Pasiguglinau. Gal ir jūs kokį patarimą turit? Kaip greičiau sugyt? Aš susimąsčiau tokį planą: pradžioj kelias dienas šaldyt, karts nuo karto į kompresinę kojinę susidėt tą blauzdą, patampyt lengvai. Po to pasistiebimų padaryt, kad raumuo sustiprėtų ir po kokių 10 dienų nuo paskutinės treniruotės lengvai kelis km pabandyt prabėgt. Gal dar ką? Dar mąstau pas kinezi nueit, kad trigerinių taškų paieškotų ir pamaigytų.

Liūdesėlis, kad nuplaukė Suvalkijos pusmaratonis, nes jame žadėjau gerintis. Iš 1:45 tikrai turėjau bėgt. Lb nesinori, kad Ultraxtrasa nuplauktų po trijų sav. Bet joje sakiau, kad jei ką – nebėgsiu, o eisiu viską. Nes ten į laiko ribą (40 min) eina sutilpt ir einant visą tą 1,2 km ratą.

On the bright side, netgi lb neblogai sekasi mitybos eksperimentas. Pradėjęs vakarais sportuot nei karto nesusigundžiau saldaus valgyt su pieniuku. Pavyko tą įprotį pakeist. Nebedarau ir to, kad saldus tik sekmadieniais. Palikau, kad tik per šventes, kaip vienas komentatorius rašė. Tai buvo pora gimtadienių, per juos po torto gabaliuką sau leidau. Kažkaip gerai su tuo gyvenasi. Pilvas lyg jau kitaip atrodo. Kg gal koks 1 nukrito. Pilvą kažkada tikrai nufotkinsiu, nes ir pačiam lb smalsu ar yra pokytis. Bus proga palygint. Tikrai eina gyventi be saldumynų ir nenukenčia gyvenimo kokybė. Apsipranti ir tiek. Saldu pasidaro džiovinti vaisiai, net tie patys anakardžiai saldūs gaunasi.
Su alum gal kiek sunkiau. Jei emociškai geroj pusiausvyroj esu, tai kokį vieną Raudonų plytų daryklos išgeriu per savaitę, bet jei nepusiausvyroj, tada jau atsiranda noras nusigert, tą skausmą nugert ir tada jau vienodai rodo tie mitybos eksperimentai, nors cukraus ir tuomet sau neleidžiu. Bet alaus leidžiu 🙂 Ir tada užsisuka jau Mažojo Princo ratai: o kodėl tu geri? –> nes man gėda –> o kodėl gėda? –> nes geriu..

Apskritai, džiaugiuos, kaip sureagavau į tą traumą. Kai išbėgau patestuot, buvo lb liūdesėlis ir po jo ateina pas mane toks išsidraskymo noras. Tipo, jei jau negalėsiu pasigerint to PB, tai išsitaškysiu čia ir dabar. Ir vos ne nekreipt dėmesio į tą skausmą ir varyt. Bet sustojau po dar km bėgimo ir kažkaip pasaugojau save. Taip net gal brandžiai visai sakyčiau :))). Ir kažkokio tragedijos jausmo nebuvo. Ne dabar, tai vėliau. Jei ne bėgti toj ultraxtrasoj, tai eiti bus galima. Ateina kažkokie alternatyvūs sprendimai, kurių seniau net įsivaizdavęs nebūčiau. Būtų tik: “Kodėl man? Kodėl tokia neteisybė?“ Ir einu gert. Arba bėgiot kas antrą dieną, nekreipdamas dėmesio į koją.

Čia dar tokių erezijų biški. Yra tokie eros ir tanatos. Tipo meilės energija, kūrybos ir destrukcijos, mirties energija. Tai tas noras išdraskyt, tikrai arčiau tanatoso. Ir kas įdomu, kad šalia tanatoso mitologijoj eina nirvana ir hipnos. Nu vos ne tokia seka: tanatos –> nirvana –> hipnos. Išsitaškai, tada palaima, tada ramybė/miegas. Žodžiu, destrukcijoj visai yra racijos kartais.
O su erosu kita mintis yra. Čia iš nesenų skaitinių. Tipo apie vyrų iniciacijas. Kad jei vyras nėra inicijuotas, tai jis turi problemišką santykį su jėga. Nesuvaldo savo vyriškos jėgos. Ji gali išvirsti į destrukciją, agresiją (tą patį tanatosą). O gerai inicijuotas vyras suvaldo. Į erosą daugiau linksta, naudoja savo jėgą kūrybai ir meilei. Nu čia, aišku, lb gražiai prisitempia, kad ir aš va jau brandesnis ir inicijavaus labiau :))) nors ką čia gali žinot, žmogus.
Jei norėsit pasidomėt, tai Richard Rohr tas autorius yra. Kur daug apie tai rašė.

Su pingvinočiku dar labai daug dalykų susiję. Su jo atsiradimu, gimimu. Šiaip kasdienybėj nesuvoki to ir tiesiog gyveni, bet kai pamąstai – labai pramuša. Man toks gal esminis, kad labai labai norisi jam rodyti tą gražiąją pasaulio pusę. Nors šiaip eina pasakyti, kad va sėdi dėdė mašinoj ir rūko cigaretę dabar. Nėra, kad tokius slepi. Bet norisi gamtą rodyti, norisi mojuoti kartu su juo visokiem šuniukam ir močiutėm. Sakyti, kad “šuniukas draugas“, “geras“. Ir labai nesinori net galvoti, kad yra prievarta, prostitucija, pornografija, vagystės, o kur ten žmogžudystės ar vaikžudystės. Cmon.. Bet tai irgi yra.

Tokia tokelė.

§ 7 Responses to Blauzda, velnia

 • Lapkritis parašė:

  Apie destrukciją įdomiai. Kviečiu kada prisijungti žiūrovo teisėmis į mūsų saviveiklą. Aišku, reikia šiokius tokius namų darbus paruošti (požiūrį ir vertybes suspenduoti tam kartui, jei stipriai rezonuoja), bet šiaip iš tos destrukcijos tikrai galima gauti ir nušvitimą ir ramybę ir nirvaną.

  • Kiborgas parašė:

   Idomu ka siulai? 🙂 gali i email rasyt, jei lb delikatu

   • Lapkritis parašė:

    Nieko delikataus, net priešingai, visiškai vulgaru ir barbariška (nors ir mena antikos laikus).
    Kartą per savaitę susibėgam pasiboksuoti. Gražiai, kiek tą galima kontroliuoti (irgi atskira savidisciplinos tema). Užgauti kitą – nepageidaujamas rezultatas (nors pasitaiko).
    Šiandien ta diena. Jei įdomu, atsiųsiu laiką ir vietą.

   • Kiborgas parašė:

    Siandien ne, bet turesiu omeny. Emailas tas, kuri komentuodamas nurodei?

   • Lapkritis parašė:

    Kažkaip greit nerandu kur pasitikrint, koks jis ten nurodytas, bet turbūt tas. Šiaip ar taip kas savaitę susibėgam, privalomasis inventorius – tik kapa ir pirštinės.

 • audira parašė:

  Dėl blauzdos: jeigu skauda raumenis (panašu į tai), tai kinezeterapeutas turėtų padėt.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Blauzda, velnia at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: