Šv. Pranciškaus bėgimas

5 spalio, 2016 § Parašykite komentarą


Štai ir vėl mes, ištroškę pramogų ir kupini vidurio amžiaus maksimalizmo, išsiruošėm į bėgimą.
Tiesa pasakius, bėgimą organizavo geras Kiborgo bičiulis, tad, kad mes ten tikrai būsim, žinojom seniai.
Bėgimas buvo idėjinis – atkreipti dėmesį į socialines problemas. How so? Jei įstaiga, veikianti socialiniame sektoriuje, norėtų padaryt sau ir kitiems šventę, kokia ji turėtų būti? Bėgimas! There you go. (Mes taip pat darėm per savo vestuves)
Pasirinkom  simbolinius tris kilometrus ir bėgom trise – mažas vežime, Kiborgas už vairo, aš laisvuoju stiliumi.
Atvažiavom į centrą, o ten aikštė užtverta, policija zuja, eismą reguliuoja, finišo vartai per visą gatvę. Tą gatvę, kurioje mockvičiumi mano diedukas į paštą važiuodavo, ir kurią aš kirsdavau tik stipriai močiutei į ranką įsikabinusi. Čia taip įmanoma? Aš gal tikėjausi, kad duos popierelį su numeriu, kurį reik laikyt rankose ir paduot finiše. Nes pirmi bėgimai nedideliuose miesteliuose… jie tokie kuklus būna? O ir bėgimas Šv. Pranciškaus vadinasi, ne su kokia vaistine. Tiesiog. Čia whole another level – dronai skraido, fotografai keleklūpsčiauja, kolonkės rauna, mikrofonai, scena, apšilimai, prizai. Buvo toks įspūdis, kad bėgs visas miestas. Ir iš kur jie tiek savanorių surinko?
Nunešė mane ta nuotaika. Ėmiau elgtis kaip ta mergaitė iš kenzo kvepalų klipo.

Įtampėlę keliantis klausimas buvo – tik kaip seksis tuos tris km su vežimu prabėgti.

Startas buvo duotas, mes pajudėjom. Beje, vienas startas vėlavo, kitas buvo per anksti. Gerai, kad tai rūpėjo tik kokiems 5 bėgikams ir mums, nes mes norim tiksliai visko. Visi kiti, šventė, šurmuliavo, niekam nesvarbu tas startas. Bent jau 3 km bėgikams. Miestui seniai reikėjo tokios šventės ir tai jautėsi. Įsijungėm ir mes. Buvo daug pyp pyp. Nes mes su karieta, visi turi trauktis iš kelio! Aplenktiems Kiborgas pranešdavo, kad vejamės pirmąją vietą 🙂 Viena vidutinio amžiaus pora mus net nusifotografavo. Viskas atrodė maždaug taip:
– Algi, žiūrėk su vaikiuku bėga! Oi, koks tiuutiuuuu, cak cak!
– Algi, nufotkink!
– Ar galima?
Vyras nuskuodžia į priekį ir nufotografuoja mus bėgančius su vežimu. Mums labai linksma.
Pumpavom į kalniukus ir nesustojom, nors tie simboliniai 3 km nebetokie simboliniai atrodė. Viskas buvo labai, net labai smagu, kol nepamačiau savo vaiko.

Kai du žmonės susituokia ir dar susilaukia atžalos, vienas iš jų, ar bent jau pakaitomis, turi būti blaivaus proto. Po starto, mums įsijungė “all systems go“. Mes pradėjom bėgt greitėdami. Aš pažiūrėjau į vaiką tik tada, kai Kiborgas pasakė “tik dabar nežiūrėk į jo ranką“. Ji buvo visa apdabrstyta purvais! Karojo šalia rato. Vaikas buvo nugeibęs, pusiau miegantis. Vaikų teisės? Hello? Mes buvom išsipustę minimalistiniais bateliais, o vežimą stūmėm trailiuku su akmenukais ir balutėm. Smagumas stojo. Stojom ir mes, patikrint, ar mažąjam viskas gerai. Viskas buvo gerai. Tada dar aplenkėm šunį, bet aš jau buvau visa savigraužoj. O iki to momento, labai smaginaus bėgimu.

Finišavom. Visi gavom po medalį. Dar pakalbėjom į televizorių. Gal kas matėt? Po to greit tapom rūpestingais tėvais ir sprukom namo.

Iš nuotraukų matėsi, kad smagumai tęsėsi. Kas buvot, kaip patiko? Nugirdau, kad jei viskas ok, šis bėgimas bus įtrauktas į bėgimo taurę. Reiškias bus kasmet!

Iš aktualijų:
zz Bėgant 3 km prakaitas gali pradėti akis griaužti.
zz Savanoriai niekada tiksliai nežino, kiek dar liko. Niekada tiksliai. O reikia labai tiksliai. Kartais centimetrais.
zz Kad kiekvienas gali nubėgti 3 km nesiruošęs yra šlykštus melas.
zz Socialinė atskirtis egzituoja visokiais subtiliais būdais – jei nesišypsosi vienuolei, tai nebūtinai degsi pragare.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Šv. Pranciškaus bėgimas at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: