Interviu palyginimas

rugpjūčio 22, 2016 § 7 Komentaras


Jei netingėsit skaityti. Įdedu savo interviu tekstą ir kas lieka po redagavimo. Man jausmas, kad pablogino, bet čia kaip visada – gal per daug jautrus esu, gal per daug pedantiškas, gal per daug kontroliuojantis. Nors persigalvojau. Įdėsiu tik man užstrigusias vietas.

Mano tekstas:
Jei bėgioja abu šeimos nariai, tada bėgimas gali tapti bendru pomėgiu. Į jį įtraukiami ir vaikai, kartu leidžiamas laisvalaikis, nekyla ginčų, kokią sporto šaką žiūrėti Olimpinių žaidynių metu.

Pataisyta:
Bėgiojimas su šeimos nariais labai naudingas – šis bendras pomėgis suartina šeiminykščius.

ir dar

Mano tekstas:

Bėgimas kaip ir daugelis kitų gyvenimo reiškinių pavojingas, jei jo perdozuojama. Bėgimo metu kūnas išskiria endorfinus, kurie suteikia laimės, euforijos pojūtį. Didėjant treniruotumui, endorfinų išskyrimo momentas tolsta. Jei seniau užtekdavo nubėgti kelis kilometrus, kad pasijustum geriau, tai dabar, žiūrėk, jau ir dvidešimt tenka. Tuo bėgimas panašus į priklausomybę. Didėja „dozės“, jo reikia vis daugiau. Todėl labai svarbu, kad bėgimas nebūtų naudojamas kaip būdas pagerinti sau nuotaiką, padėti pasijusti geriau.
Lygiai taip pat ir su psichologiniais dalykais. Jei žmogus naudoja bėgimą kaip vienintelę priemonę jaustis šio to vertu, tai pavojinga. Tada įsikimbama į šią veiklą, ji tampa gyvenimo centru, ašimi. Nukenčia profesinės ambicijos, draugai, šeima. Traumos išgyvenamos šimtą kartų skausmingiau, keliomis sekundėmis pagerintas 5 km distancijos geriausias laikas tampa metų įvykiu. Bėgimas apima visą žmogaus gyvenimą ir galima įtarti „bėgoholizmą“ (angl. whole – visas, visuminis). Žinoma, visada lieka galimybė paskirti savo gyvenimą bėgimui, gyventi vardan bėgimo, bet svarbu tokį pasirinkimą atlikti sąmoningai, suderinus su artimaisiais. Deja, dažnai pats bėgimas tokiam žmogui diktuoja sąlygas ir pasirinkimus.

Pataisyta:
Svarbiausia neperdozuoti. Bėgiojant išsiskiria endorfinai, susiję su laimės ir euforijos jausmu. Tačiau ilgainiui reikia įveikti vis didesnius atstumus, kad išsiskirtų toks pat endorfinų kiekis. Tuo bėgimas panašus į priklausomybę. Labai svarbu, kad bėgiojama būtų ne tik siekiant pasijusti geriau ar atsikratyti blogos nuotaikos.
Jei žmogus bėgioja tik dėl to, kad jaustųsi šio to vertas, reikėtų sunerimti. Ši veikla nejučia tampa gyvenimo ašimi. Nukenčia profesinės ambicijos, draugai, šeima. Traumos išgyvenamos šimtą kartų skausmingiau, o keliomis sekundėmis pagerintas bėgimo laikas tampa metų įvykiu. Tada įtariamas bėgioholizmas. Žinoma, galima gyvenimą paskirti bėgiojimui, bet tai turi būti padaryta sąmoningai, suderinus su artimaisiais.

Tai kaip? Is it me or is it objective truth? Parašiau dar, tai gal galutiniam variante atsižvelgs, bet su žurnalistais that’s the thing.. Prašai minimaliai kad taisytų ir gauni va tokį reikalą.

 

Reklama

§ 7 Responses to Interviu palyginimas

 • padugnini parašė:

  Nugi ne pirmas sykis su žurnalistais pačiam juk 🙂 Turėtum pripratinėt.

  Mano vatine galva, pirmoji citata visiškai gerai, bet antrojoj išbarstyti esminiai prasminiai akcentai.
  Čia pakankamai rimti reikalai, užknisa kai priklausomybė, šiuo atveju nuo bėgimo, verčiama tik bajeriuku.

 • Dram parašė:

  Kažkaip labai jau nemaloniai “nupaprastino“. Kartais belieka stebėtis, kodėl žiniasklaida laiko savo skaitytojus tokiais bukais – viską neva reikia trumpinti, sukramtyti ir perkramtyti ,gal ir ilgesnio sakinio mieli skaitytojai nesugebės perskaityti? Ir dar sugebėjo žurnalistai sukurti kažkokį lyg ir didaktinį toną, kurio pradžioj nebuvo.

 • Liuse parašė:

  Mano galva, mintys perteiktos gan teisingai, bet nesuprantu, kam reikėjo taip savaip perdėstyti.

 • DD parašė:

  Ir ta ir ta redakcija skamba ne itin, bet gerai kad suredagavo:]

 • jonas parašė:

  laba diena,

  O kur dingo Senukų draugė (nerašo visai…) ? 🙂

 • DD parašė:

  Barkauskas unreal, kaip tik ko reikia šiandienos sprendimams. Thanks! DD

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Interviu palyginimas at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: