Sunkios pamokos

liepos 3, 2016 § 3 Komentaras


Šį savaitgalį žadėjau parą laiko sportuot. Važiuot dviračiu 24h nevaržybiniam plento dviračių maratone. Į partnerius pasiėmiau savo fiksą. Ilgai ruošiaus, daug visokiausių detalių galvojau, maistų prisipirkau, detales pedantiškai kaitaliojau, sėdėseną patogią derinau. Ale viskas buvo prastai.

Planavau važiuoti rekordinius sau 500 km, realiai dėl jų ir fiksą pirkau, galvojau, kad greitesnis dviratukas, neš ant sparnų mane. Boy, was i wrong. Kaip Ramaneckas iš facebooko pasakytų: taip, Karlai, įsivaizduoji, su fiksu ir 500 km. Net internetuose buvau radęs kažkokį dėdulį, kuris mynė identiškam renginį tik užsieny su tokio tipo dviračiu.

Eiga: rato ilgis 60 km. Vidury pirmo (!pirmo) rato nuleidžia galinę padangą. Visiškai susinervinęs ir puolęs duxom bandau ją kuo greičiau pasikeisti. Užtrunku beveik valandą… Paranojiškai žiūriu į galinį ratą, gal vėl leidžia. Taip atvažiuoju į starto/finišo vietą. Antras ratas jau kančia, kojos beveik mirusios, suprantu, kad nei tų 500, nei net 400 nenuvažiuosiu greičiausiai. Ir rato gale nuleidžia priekinę padangą. Jau net nesivarginu jos keisti ir visiškai puolęs duxom paržygiuoju pėškom 3 km. Sulaužė šitas įvykis mane. Turėjau dar vieną atsarginę kamerą ir galėjau sukti 5 km ratukus pakankamai saugiai, ale padėjau tašką. Užrišau šį reikalą. Galutinai nosį nukabinau. Išskėčiau rankas ir face palminausi ar tiksliau face groundinausi ar net stručio asaną padariau… Lb lb aršiai vidinis kritikas visus tuos 3 km ir po jų. Like, what were you thinking man? Fiksas ir tiek km? Ir be pasiruošimo? Ir su tokiais kamerų keitimo įgūdžiais kaip tavo? Seriously? Sportininkas, bratka, būsi?

Yra toks mandras žodis – resilience. Ale atsparumas gyvenimo išdaigom. Nekažką pas mane su juo.

Arba jau dingau visai iš radarų. Nebė sportininko many. Kažką knaisioju viduj, mąstau, kas čia užvestų. Nieks nesikur. Galvoju, nu gerai, ištvermės sportui gal laiko stygius, tai mažu kokių atsilenkimų ar atsispaudimų padarysiu. Pabandysiu vėl kokį 100 pushups challenge paimt. Ale tylu viduj. “Jojo“ protingi balsai, bet ir toliau šlamščiam pyragą ir žiūrim formulę.

|||

Fiksas yra daug sunkiau nei bet koks (!) dviratis su pavarom. Fiksas neturi laisvo riedėjimo, todėl kojos niekad nepailsi, tik kai nulipi. Ir visada vienoda pavara. Lyg amžinai būtum užstrigęs 25 km/h greityje. Nesvarbu kalnas/nuokalnė, vėjas prieš/pavėjui. Visiškai aparatas kojų kočiojimui ir sprintui ir niekaip ne maratonui. Arba reikia bele kokių kojų. Su savo du kartus sunkesniu vidinių pavarų dviračiu jaučiau 4-5 rate tai, ką su fiksu 2.

Nevažiuokit maratonų su fiksu.

:::

Žinot, kas tas šiaudas už kurio laikaus? Šitam bloge visi tie statistikos blokeliai, ypač “Pingvinų varžybos“ (kiti: kalnai, sudėvėtos batų poros, kur prasibėgom, ežerai). Tiesiog iš būdingo obsesyvumo patinka žiūrėti, kaip pildosi šitie blokeliai.

???

Su rašymu yra, kad jei gali nerašyt, tai nerašyk. A nebus man tas pats su sportu? Gal tikrai metas patikrinti, ar galiu nesportuot? Sportoholikas bandė mesti, bet kaip tikras -holikas pafeilino. Dar kelis žinau tokio paties likimo brolius. Mažu ir man laikas nustoti save užkūrinėt ir pažiet, kas nutiks.

Kiek sporto liko tavyje, bratka?

///

Ir sutapk tu man taip, kad šian klausau Žinių radijo, o ten A. Matelis kalba (tas dokumentalistas) ir pasirodo, beveik padarė filmą apie Giro de Italia ir yra įsimylėjęs dviračius ir mina 25 km į darbą. O tai tau. Is this a sign, Lord? ;]

Reklama

§ 3 Responses to Sunkios pamokos

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Sunkios pamokos at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: