Atletas

balandžio 21, 2016 § 2 Komentaras


Kurmi. Šiandien su Senukų susiginčinom, kiek dar ant mano pilvo lašinio likę. Man atrodo, kad dar visai normaliai, ji tik juokias balsu ir riečias į kamuolį. Pamenu, prieš Vilniaus maratoną 2013 metais, nakvojom pas sesę ir iš ryto lakstėm plikais pilvais į tualetus kas tris minutes. Tai aš tada sesei labai gyriaus ir rodžiau, kad pas mane ant pilvo jau preso pradžia pradeda matytis. Tipo tas kur nuo krūtinės ląstos toks išilgai einantis grioviuks toks. Kur jei jau visą užsikačelini, tai ein iki pilvo apačios tas grioviuks. Tai pas mane tada pradžių pradžia buvo. Nu ir maratons tada pirms tik buvo. Dabar jau keturi užanty.

Tai šiai dienai presas jau kitaip matos. Net gailesčio tokio yra, kad tada pas sesę nuotraukų nepadarėm. Tas PRIEŠ ir PO variants būtų gavęsis, nes dabar atrodo, kad lygiai taip pat viskas kūne. Čia tas įdomus nesutapims, kad galva tai suprantu, jog kūnas pasikeitęs. Ir sveriu mažiau ir tuos raumenus ant kojų galiu užčiuopt, kur seniau tokia pliurza buvo tiesiog. Bet tuo pat metu atrodo, kad esu lygiai toks pat kaip seniau bachūriuks, kur preso užuomazgos tik pradeda matytis.

Arba pamenu irgi dar prieš pirmą maratoną (čia jaučiu dar 2012), ėjau pas kineziterapeutą ir bandėm ten tokį atsilenkimą mandrą daryt. Ir jis man labai kantriai aiškina, kaip turiu pajaust, tą atsilenkimą darydams, kad įsitempia preso apačia (ten kur jau kušiuks). O man kaip neįsitempia, taip neįsitempia. Šiandien gi, sėdžiu su kiborgeliu jaunesniuoju glėby, įsitempiu biški pasilenkdams ir jaučiu, ka prie kušiuko kažkas tikrai įsitempė ;)).

Tai tokius gabaliukus susirinkdams suprantu, kad realiai tai tikrai pasikeičiau. Į tą atleto pusę. Bet ar tapau juo?

Dar viens buvo, kai pernai turistas.lt maratone ruošiaus startuot ir kaip visada užsirašiau į mėgėjų grupę ir ramiai laukiu varžybų. O tada draugelis toks, kur kartu bėgom, pradėjo žvengt. Ką tu čia nusišneki maždaug, koks iš tavęs mėgėjs? 🙂 Tada aš skambinu Stasiukaičiui (čia organizuoj ans) ir klausiu, ką daryt. Ir jis man irgi sako: “Nu tu jau nebelabai mėgėjs, rašykis į sportininkus“.

Žodžiu, pokyčiai eina greičiau nei vidus spėj juos pagaut. Kūnas pasikeič, statusas pasikeič, net ir aplinkiniai jau tą pasteb, o vidus labai inertiškas. Kaip tešliuks, taip tešliuks. Kaip nėra preso, taip nėra. Kaip mėgėjs, taip mėgėjs. Amatiors.

Ir čia jaučiu prasideda daugiau tikėjimo (patikėjimo) dalykai. Nes galiu dabar pult guglint, kas iš tikrųjų yra tikras atletas ir bandyt sau tuos kriterijus pritaikyt. Arba galiu savo kriterijus susigalvot, nors jaučiu kažką tokio ir dariau – tipo, nubėgsi maratoną, o tada jau.. Arba nubėgsi ultrą, o tada jau.. Arba išbėgsi iš 20 min 5 km, o tada jau.. Ir padarai visa tai, ale patikėjimui to neužtenk.

Aš net Žlabio grikainius iš Tundros pradėjau valgyt…

Net kiborgeliui dar šliaužiot neišmokus vis tiek maratonui sugebėjau pasiruošt, ale neatlets nors tu ką..

Atletas – (gr. athletes – imtynininkas): 1. sportininkas, užsiiminėjantis lengvąja arba sunkiąja atletika; 2. galiūnas – žmogus tvirto kūno sudėjimo, labai stiprus; 3. sport. vienos arba kelių šakų sportininkas, dalyvaujantis varžybose; 4. gražiai nuaugęs tvirtas žmogus.

There you go. Užsiiminėju lengvąja atletika. Dalyvauju varžybose. Senukų jum nedvejodama pasakytų, ką galvoja apie 4 punktą :).

 

Aš kažkaip gal įpratau nežiūrėti į save rimtai? Toks nerimts. Ne tai, kad nerimtai sportuoju ar atsinešu į mėgiamą sportą, bet toks nerimts viduje. Neužskaitantis kažkiek savęs, neįvertinantis. Nepasidžiaugiantis. “Ai, čia biški pasportuoju karts nuo karto“.

Atsimenu, kai 400 km myniau 24h nevaržybiniam plento maratone, visa motyvacija sukrito į tą norą įrodyt kažkam kažką. Tečiui gal labiausiai. Kad vyrs jau. Ir įrodžiau. Biški kitom aplinkybėm tokioj krizėj būdams skambinau ir klausiau “A didžiuojies manim, teti?“. Sakė, kad “jokių abejonių, 100%“. Didžiuojas tokiu, koks užaugau, ką veikiu, koks būnu.

Dabar beliko tik man pačiam pradėt tą daryt.

Reklama

§ 2 Responses to Atletas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Atletas at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: