Birštonas – Prienai – Birštonas urban trail trasa

29 vasario, 2016 § Parašykite komentarą


Sorry, kad neįdėsiu kokio mapso, bet lb antitechninis pasidariau. Ne kartą jau bėgęs šitą traselę, tai nusprendžiau pasidalinti, nes tikrai turi šarmo.

Pradžia Birštono take palei Nemuną (naberežnoj rusiškai), galit bele kur pradėt jame. Kryptis link Žvėrinčiaus miško. Tada visą laiką asfaltuotu taku per Žvėrinčių iki Prienų.  Kertat tiltą per Nemuną, prabėgat Prienų centrą (Maximą and so on), pasukat į dešinę, tada prabėgat mažesnę Maximą, pasukat į kairę (čia visą laiką pagrindiniu) ir tiesiai iki didžiojo kalno. Užbėgat į kalną, apibėgat žiedą (taip, čia būtinas akcentas, apsižiūrit ar nėra eismo rimto ir apibėgat) ir grįžtat lygiai taip pat iki Birštono.

Ilgis ~20 km.

Kodėl trailas? Todėl kad atitinka kai kurių varžybų formatą (pvz. Leadville 100 mylių), kur pusiaukėlėje būna kalnas, reikia į jį užbėgti, tada apsisukti ir sugrįžti.

Labai labai rekomendacija naktį bėgti. Žvėrinčiuje naktį – pasaka.

Nu ir čia jau leisiu sau pasisakyt truputį. Niekaip nesuprantu, kodėl kasmetinės Birštonas-Prienai varžybos vyksta kita Nemuno puse. Nu kaip ir suprantu – gal eismo nukreipimo prasme lengviau. Bet tai, kad ne Žvėrinčium bėgama – neįtikėtinai nuskurdina varžybas.

[[]]

Kas norit mažesnio atstumo. Yra toks Birštono ratukas dar. Reikia pradėt prie Nemuno (naberežnoj toj), tada lygiai taip pat kaip aukščiau rašiau, tik vidury Žvėrinčiaus miško yra nusukimas į kairę. Tai juo reikia pasukt ir tada visada asfaltuotu keliuku. Iki išbėgimo iš miško labai gražios vietos ir vaizdai. Paskui gan nuobodoka tiesioji palei kelią iki Birštono. Ilgis ~12-13 km.

[[]]

Kas norit intervalinę į kalną pasidaryt, tai Birštone yra neblogas reikalas prie stadiono netoli (nu arba prie Kurhauzo). Ten toks pėsčiųjų dviratininkų takas į kalną, kuris į išvažiavimą iš Birštono užveda. Suktas dar ir pats kalnas, pradžia statesnė, tada lygiau, paskui vėl stačiai.

[[]]

Galiausiai, progai pasitaikius, galima gerą intervalinę pasidaryt Birštono stadione. Jei koks sargas nevermindina ar šiaip patenkat kažkaip ten. Danga naujutėlaitė, varyk ir džiaukis žmogus.

 

Viva Birštonas!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Birštonas – Prienai – Birštonas urban trail trasa at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: