Blizgantys Kiborgo 2015-i.

gruodžio 31, 2015 § 5 Komentaras


🙂

Pasidariau iš pradžių vestos statistikos suvestinę, tai nuo jos ir pradedu.

Nubėgta 1208 km, iš jų 335 varžybose.
Važiuota dviračiu 142 dienas (beveik 39% visų dienų metuose).
Mažiausiai 57 kartus daryti tempimo pratimai.
54 bendro fizinio pratimų treniruotės.
20 kartų Miegantys drambliai.
Nuplaukti 6,2 km. 🙂
3 kartus peršalau (visus gulimoj pozicijoj turėjau atkentėt), 2 kartus apsinuodijau (vieną stipriai).

Toliau.

Pirmą kartą ultra (Kernavė-Vilnius, 82 km), olimpinis triatlonas, Giewonto kalnas Zakopanėj (1894 m) ir sezonas beveik be traumų. Ai, ir dar nipple bleed per lietingą treniruotę.
Pagerinti 5 ir 10 km PB, 19:59 ir 42:32 atitinkamai.
2:1 rezultatu įveiktas draugas, kuris metė iššūkį trumpesnėse distancijose. Bėgom 10 km VM, 5 km Pink Run ir 10 km pas Balčiūnaitę.

Highlaitai.

Kančys ir jo treniruotės. Sudraskė krūtinę pačioj pirmoj treniruotėj su tais atsispaudimais. Bet didelis galvos lenkimas prieš šį žmogų, tiek dėl jo paties pasiekimų (Olimpinis normatyvas), tiek dėl to, kiek išmokė apie bėgimą. Būtent fizinio rengimo labiausiai ir trūko man. Ir tebetrūksta. Kažkur skaičiau, kad Dopolskas 400 atsispaudimų padaro vienu ypu. Aš gal 30 padaryčiau..

Fixas. !!! Epic momentas gyvenime. Tiek laiko su paprastu miesto dviračiu pravažinėjau, o čia… paprastutis, lieknutis, greitutis. Fixed gear dviračiai tai čia tokie su kuriais Krupeckaitė ir NY dviračių kurjeriai laksto. Kur laisvo bėgio neturi ir visą laiką kojos suka pedalus ir vice versa.

Bėgimo perėjimas iš obsesijos į gyvenimo dalį. Pas Galloway’jų yra penkios stadijos per kurias pereina bėgikas, tai į metų galą pajutau tą poslinkį į paskutiniąją, kai jau ir rezultatas ne tiek svarbus, ir be bėgimo gali gyventi ir jis taip paprastai įsipaišo ir tampa gyvenimo dalim. Ne visai periferine, bet iš centro išeina.

Lietuvos Trail bėgimo taurė ir ultra etapas. Finišavau 9 VYR-A kategorijoj, Bezrukovą paskutinėse varžybose prasileidau, būčiau gal ir iki 8 datempęs. Kernavė – Vilnius buvo svajonės išsipildymas. Iš tos serijos, kai padarai neįmanomą. Kažkas panašaus gyvenime gal buvo tik su dviračiu, kai važiavau iš Klaipėdos į Vilnių vienu ypu ir kai 400 km myniau 24h maratone. Bet net ir ten atrodė bolee menee doable, o šitas visiškai rovė stogą. Kaip vienas Senukų bendradarbis paskui sakė: “82 km ir su dviračiu yra ką veikt, o tu čia bėgom“… Bendras jausmas, kad ultra yra lengviau nei maratonas. Kažkokia bėgimo fiesta, kai visą dieną atsiduodi tam, ką mėgsti. Ypač, kai nėra jokio spaudimo dėl rezultato ir kai nori tik finišuoti. Maratone, jei pradedi eiti, tai jau bėdžius ir gėdžius kažkoks, o ultroj žingsniuok į valias.

Cukrus. Pagaliau ir šitą sutvarkiau. Iš esmės bėgioti pradėjau, kad būčiau gražesnis. Anoreksija here i come. Ir niekaip negalėjau pripažint, kad bulkutės vs. maratonas laimi bulkutės :). Padėjo filmas “That sugar film“ ir Baltos letenos (Pauliaus Anciukevičiaus) postas (berods, jei nieko ir vėl nemaišau). Žodžiu, reikia cukraus nevalgyt ir viskas bus gerai. Ir bulkučių dar. Ir kavos mažai gert. Nu ir viskas. Iš esmės šiuos pakeitimus atlikus ir nepadidinus krūvio, krito ~4-5 kg. Kai ir šiaip tas mano KMI optimalus buvo.

Pavieniai smagumai. Standartiškai: Panemunės šilas, Trijų mergelių tiltas x 8 kartai iš eilės, Žvėrinčiaus miškas, bėgti per lietų, bėgti naktį, bėgti naktį žiemą be lempos tamsoj. Lenktynės tarp fixo ir viešojo transporto. Varžybų rytas, varžybų ryto kakutis ir sysiutis. Važiavimas į varžybas. Grįžimas namo po varžybų. Varžybos, kuriose viskas gerai einasi. Varžybos, kuriose nesieina viskas gerai. Baimė prieš svarbias varžybas. Varžybų laukimas. Bėgimas per tokias gražias apylinkes, kurias paskui tik varžybų nuotraukose pamatai.

///\\\
\\\///

Kaip ir viskas. Didžiausias įvykis – naujo pingvinočiko pasirodymas LT padangėj. Dar kol kas rašyt nepramoko ir apie bėgimą nežinom ką mąsto, bet gal kada išgirsit iš jo ką nors :).

||

Bėgimas nėra tik dėl greičio. Ir geriausias bėgikas nebūtinai greičiausias bėgikas.
Bėgimas žavi tuo, kad jis visiškai paprastas. Kažkas sugalvoja, kur pradžia ir kur pabaiga. Tada visus išrikiuoja ir paleidžia. Kas atbėgs pirmas – laimės. Ir daugiau nieko. Tik starto ir finišo linija.

Reklama

§ 5 Responses to Blizgantys Kiborgo 2015-i.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Blizgantys Kiborgo 2015-i. at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: