Interviu su Audriumi Klimašausku aka Relentless Marathoner

gruodžio 16, 2015 § 3 Komentaras


Kai pradedi bėgiot, nieko nepažįsti iš bėgikų. Paskui susipažįsti, iš pradžių iš toli, o paskui jau vis iš arčiau su kokiu nors Totilu, Kinderiu, Silkinu, Noreika, Padugniniu ar fokusininkais. Su mažiau išsiskiriančiais (nors visi longdistance runneriai išsiskiria, gal tik vieni labiau nei kiti) pasimatai varžybose, atpažįsti mieste. Ir gyveni sau patenkintas, manantis, kad viską žinai. Tada skaitai sau facebooke tokio Antano postą apie Audrių Klimašauską ir visą vakarą būni amazed, nes supranti, kad tokį deimančiuką išskirtinį būsi praleidęs…

Daugiau apie Audrių ir jo nutrūkgalviškus bėgiojimus galite rasti jo puslapyje: www.relentlessmarathon.com arba susiguglinti kaip ir aš dariau tą vakarą. Čia pateikiu trumputį interviu, kuris leis dar labiau pažinti šį išskirtinį Lietuvos bėgiką. Man jis svarbus ir dar ilgai tokiu bus būtent savo priėjimu prie ilgų distancijų. Kažkokio vabankiškumo-padykėliškumo-nutrūktgalviškumo mišinys, kuris labai žavi ir vilioja.

[[[]]]

1. Trumpai apie save: kur gyvuoji, ka veiki?

Gyvenu Anglijoj, Wisbech mieste. Laikinai dirbu neįgaliųjų slaugos namuose, laisvu grafiku, kad galėčiau susitaupyt šiek tiek įvairiem bėgimam.

2. Gal gali aprašyti relentless bėgimo principą – trukmę, nakvynę, kaip pasirenki trasą, šalį? Kaip vyksta pats etapas? – kažkur nuskrendi ir tiesiog bėgi ir whatever happens so be it?

“Relentless Marathon“ tai mano asmeninis projektas apjungiantis visas bėgimo, kopimo ar kitokias patirtis. Tikslas, nuolat bandyt kažką nauja, rizikinga. Rizikuot man taip pat svarbu kaip pavalgyt. Pavyzdžiui, jeigu jau esu bėgęs 500km vienu kartu, tai daug protingiau bus jeigu bandysiu bėgt 1000km., nereiškia, kad tai pasieksiu, bet dideli tikslai labiau motyvuoja ir padeda sukoncentruot jėgas ir dėmesį ties konkrečia užduotimi. Bėgimai trunka pradedant nuo 24val. ir baigiant 10+dienų (bet čia nėra riba). Jei bėgu iki trijų dienų (ir dieną ir naktį) tada nemiegu išviso, tik po finišo oro uoste, ar pakeliui namo. Jei ilgiau nei tris dienas, tada miegas minimaliai paskirstytas kiekvienai dienai, maždaug 2val.per parą. Trasą ir šalį pasirenku atsitiktinai. Žiūriu kur pigesni skrydžiai ir kur daugiau pavojaus. Dažniausiai bėgimus planuoju iš anksto. Keletas mėnesių prieš startą. Bet būna ir taip, kad nusiperku bilietą ir išskrendu už poros dienų. Suplanuoju trasą, bet jeigu kas nors einasi ne pagal planą, policija ar karininkai sustabdo, ar įbėgu į uždraustą zoną – nepergyvenu. Svarbiausia mėgautis tuo momentu.

3. Kodėl bėgimas, bet ne kitas sportas?

Bėgimą mėgau nuo mažens. Kiek tik prisimenu, nuo mokyklos laikų, visur kur tik bėgdavau, būdavau paskutinis. Bet nors tu mane užmušk, žinojau, kad man bėgimas reiškia daugiau nei bet kam kitam. Jaučiu vidumi kaip teisingiau pasielgt, galvoju savo galva. Kai tik pagalvoju apie ateitantį pavojų, tarsi elektra pradeda tekėt mano gyslom. Nespręsiu ar čia gerai ar blogai. Tik sakau koks aš esu.

4. Kas įspudingiausio yra nutikę tavo bėgimuose?

Kiekvienas bėgimas yra man pats įspūdingiausias. Bėgu lyg tai būtų paskutinis kartas. Manau, svarbiausia mėgautis tuo momentu.

5. Traumos?

Rimtų traumų praktiškai nebūna. Bet kai būna, tai dažniausiai trumpalaikis sąnarių skausmas. Sunku paaiškint kodėl, bet kai ką nors skauda ir bėgu – tik dar daugiau jėgų atsiranda. Galimybių pilna visur, jei jas įžvelgiam. Pozityvus mąstyvas yra geras vitaminas sąnariams.

6. Ar buvo nebaigtų etapų?

Buvo. Šiais metais bėgant iš Talino į Kauną, teko baigti Bauskėj, dėl nusilpusio organizmo. Taip pat Islandijoje bėgimą teko baigti viena diena aksčiau nei planuota, nes likus vos 30km iki sostinės Reykjaviko, surakino sąnarius ir teko paršlubuot. Bet čia nėra blogai. Esu tikras, kad ir ateityje bus visokių netikėtumų, svarbiausia iššūkius pasitikti su šypsena.

Reklama

§ 3 Responses to Interviu su Audriumi Klimašausku aka Relentless Marathoner

 • Indrė parašė:

  Kai užmačiau jį Facebooke, tai naršiau ir vis galvojau “Eina sau kaip tiek įmanoma nubėgti, bėgioti, nenusilpti,nesusitraumuoti“. Unikalu..

 • Dainius parašė:

  Sužinai va apie tokius žmones ir tie pasilakstymai po miškelį pradeda atrodyt tokie banalūs ir nereikšmingi, kad net gėda kam pasisakyt, kad atsieit bėgioji, kad atsieit bėgikas… Šaunus interviu.

 • parbegu parašė:

  Patinka man tokie nutrūktgalviai ir jų istorijos.
  O išvis labiausiai patinka, kad viskas daroma natūraliai ir nuoširdžiai.. Be jokių reklamų ar kitų išsikalinėjimų 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Interviu su Audriumi Klimašausku aka Relentless Marathoner at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: