Bėda.. Nebebėgu..

lapkričio 24, 2015 § 16 Komentaras


Traumos nėra, ors normalus, laiko yra, nenuvargęs irgi kažkaip ypatingai, o išbėgt nebeišbėgu. Nors tu ką. Nebuvo, kad perdegčiau, kad kažkas lūžtų viduj ir į visus bėgiojančius ciniškai pradėčiau žiūrėt, bet prasmė bėgimui ženkliai kritus. Labai ženkliai. Kodėl bėgt?

Pirmi požymiai buvo jau po varžymosi su draugu, kai laimėjau ir kai 5 ir 10 km PB pasigerinau. Tada dar laukė Dringio varžybos, bet jau sunku buvo save išvesti sportuoti. Visas treniruotes padariau sąžiningai, pasiruošiau.

Gal kabinau per stipriai? Išsėmiau resursus ir nekompensavau?

Susigalvojau naują tikslą, kurio sieksiu, net programą-struktūrą treniruočių apmąsčiau, nuo vakar vakaro turėjau pradėt. Grįžtu po darbų ir nepradedu. Neprasideda niekas. Išvariau su dviračiu iki Senukų važiuot, sušaliau baisiai. Nu bent tiek, kad dviratį pamyniau.

Pirmą kartą man taip. Atrodė tokia savitikslė veikla tas bėgimas. Toks mano dalykas. O čia.. Pasuki raktelį, kaip mašinoj, ir nieko.

Gerai, kad čia ne darbas, ne ta veikla ant kurios finansinis gerbūvis stovi. Galiu lengviau leisti sau nedaryti, jei nesidaro ir hope for the best, kad atsigausiu, atsistatys kažkas.

Pavargau nuo ambicijų ir norėjimo. Daug pas mane botagų, kai jau koks noras atsiranda. Sugebu nutildyt visus vidinius šnabždėtojus, kad “pailsėk šiandien“, “pažiek koks oras, nu ar tikrai nori bėgt“. Jei jau sugalvojau – reikia daryt. Tai gal jie ir atsiima savo dabar?

Eisiu kada paieškoti internetuose kaip kitiems su pauzėm bėgime. Ką daro, kaip išsikapsto.

Naivu turbūt tikėtis, kad visada būsi motyvuotas ir visada aukštumoj varysi. Su pakilia nuotaika. Meškos miego kokio tais eiti gal.

Parašysiu išsimiegojęs.

§ 16 Responses to Bėda.. Nebebėgu..

 • Dainius parašė:

  🙂 Jau buvau išsigandęs, kad nepamesi to bėgimo pagreičio- gražu buvo stebėt progresą… Patiko tas su rakteliu palyginimas. Pasuki raktelį – ir nieko. Tai jei paguosiu – aš pats net ir tą raktelį pamečiau. Betgi kai pagalvoji – anei mes sportininkai kokie, nesam įsipareigoję šiais metais savo rezultatus pagerinti, o ir finansiškai nesam priklausomi nuo bėgimo. Tai gal nieko tokio mėnesį-kitą pailsėti nuo jo? Tas vidinis kirminas, žinoma, griaužia, bet… Kad jau nejaučiu jokio malonumo, tai ir nebėgu. Bandžiau kurį laiką po KM15 iš inercijos. Nepatiko. Tai nepergyvenk labai. Man rodos, nieko dirbtino nereikia daryti. Tiesiog išlaukti. Nes su tom dirbtinėm motyvacijom galima cinišką požiūrį į bėgimą išsiugdyt. Dar: meilė trunka trejus metus… O va – mum kaip tik ketvirti eina 🙂 Todėl asmeniškai aš nesu įsitikinęs, ar dar taip bėgiosiu, kaip tuos visus metus. Laikykis. Ir parašyk, kaip išlipsi iš duobelės. Kažkaip tikiu.

  • Kiborgas parašė:

   Joo.. taip ir bus, kad nereik dirbtinai tempt savęs už ausies į lauką. O šian su dviračiu ir darban atlėkiau, tai liuks – veža lb kol kas. Tai gal nebus, kad sportui apskritai neužsiveda kūnas, bet nuo bėgimo konkrečiai pavargo.

 • padugnini parašė:

  Nebėk nebėk, Kiborgai, mes Su Bezrukovu viską nubėgsim. Uuo-ha-ha!!!

 • pažįstama situacija, bet dabar sugalvojau pagrindinį tikslą 2016 m. sezonui. tai esu užsimotyvavęs mentaliai, bet kol kas fiziškai nieko nedarau…. taigi, sugalvok iššūkį kitam sezonui ir nepaleisk minties, kaip jį įveikti. grįš tas noras bėgti, o jei ir negrįš nieko neprarasi – kaip sako skeptikai bent jau negadinsi sąnarių, širdies ir t.t. :DDD

 • P parašė:

  🙂 kazkaip as maskvoj uzpyliau pora dienu tai po to 3 dienas pachmelinaus:) dabar trecia diena is eiles begu su 170 prie 6 min/km tai kas diena isbegt noro 0 🙂 dabar dregna, salta, ir bjauru 🙂 ir seip 😀 lauk pavasario 🙂

 • eon parašė:

  Superinis įrašas. Ta prasme, kad ant dūšios lengviau pasidaro, kad ne tau vienai taip. Pasidariau savaitę atostogų nuo bėgimo, dabar žiūriu, kad jau antra į pabaigą, o noro kažkaip nelabai… Ir tas graužimas savęs irgi yra. Na, guodžiu save, kad bent su šuniu kiek prasibėgu. Mano keturkojei bėgimo partnerei dėl traumos šuniški daktarai buvo uždraudę bėgioti, dabar jau leido, bet labai po truputį. Tai va šiandien jau lėtai prarisnojom pora kilometrų, aš net be bėgimo rūbų, nes ilgesnę distanciją einam pėsčiom. Tokia ir paguoda – vargani pora kilometrų apšilimo tempu:).

 • Bronius parašė:

  Reikia peržiūrėti savo motyvaciją ir atsakyti sau, kodėl iš viso bėgu? Jei motyvacija tik aplenkti draugą, tai normalu, kad ji dingstą tą draugą aplenkus. Tada reikia ieškoti greitesnio draugo :D. Šiaip jau nėra reikalo ištisai visus metus varyti – net ir profesionalai padaro tam tikras pauzes, per kurias pailsi ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Prieš n metų, kai nuspręsdavau, kad pradėsiu bėgioti, išbėgdavau kiekvieną dieną (po nedaug). Bet užsidegimas po mėnesio kito išgaruodavo ir išvis nustodavau bėgioti. Kai susiprotėjau, kad nėra būtina bėgti kiekvieną dieną, bėgimo laikotarpiai žymiai pailgėjo. Tai yra nereikia sau užsikrauti tokio intensyvumo, kad veikla, kuri galėtų būti maloni, ima darytis panaši į prievolę. Ne sezono metu išvis galima išbandyti kitokias prieinamas judėjimo formas, jei laikysim, kad kažkoks judėjimas yra būtinas.

 • P parašė:

  😉 nu as turiu vaista:)

  nueikit i baseina ir sauna paplaukiot bent 2 kartus i savaite 😉

 • eon parašė:

  Grįžtant prie to paties, tai ką tik perskaičiau straipsnį, tiesiog primygtinai rekomenduojantį daryti po sezono 2-3 savaičių pauzę, kuri reikalinga organizmo fizinei ir psichologinei regeneracijai. Tos pauzės metu reiktų nebūtinai tingėti, galima užsiimti kažkuo kitu – dviračiu, plaukimu, tempimo pratimais. Tai čia taip išeina, kad tau (kaip ir man) savaime organizmas šitų atostogų pasiprašė :). Viskas čia puiku. Va prasibėgau lėtai su šuniuku šiandien anksti ryte ramiu oru, per visiškai šviežią sniegą pora kilometriukų, pažaidžiau dar, pasivaikščiojom. Kažkaip jaučiu, kad ir tas noras bėgti po truputį grįžta, ir šuo lyg ir sveiksta (tpfu,tpfu), tai taip laipsniškai ilgindama keturkojui distanciją ir grįšiu :).

  • Kiborgas parašė:

   Kažkas panašaus jaučiu su manim ir vyksta. Trečia savaitė baigia įpusėti. Šian jau buvau išbėgęs, tai ir lengviau išsibėga, ir bėgti visai norisi. Kojos žiauriai pavargsta. Gal remontuojasi išties?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Bėda.. Nebebėgu.. at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: