Turistas.lt maratonas be angeliukų

rugsėjo 23, 2015 § 3 Komentaras


Šian su Senukų patyrėme neįtikėtiną įžvalgą. Maratoninininkams kojas gelbėja ne geliukai, bet angeliukai. T.y. tikrasis geliukų pavadinimas yra angeliukai ir nuo šiol visi dabar taip juos vadinkime. Makes sense, right? Angelai iš GU, High5, Vitargo planetų.

Bet ne apie tai aš. O apie savo neįtikėtiną pasirodymą nuotykių maratone, kurį organizavo turistas.lt. Pernai džiūgavau, kad it finally happened. Šiemet it happened dar geriau, nes ne 3 vieta dviračių įskaitoj, bet jau 2 sportininkų įskaitoj. Visgi, pažiūrėjus į nesportininkų įskaitos rezultatus, galima pakuklėti iš karto, nes ten pirma vieta ėmė 18 punktų ir tilpo į kontrolinį laiką, o aš ėmiau 19 ir kontrolinį laiką viršijau tik… viena valanda keturiasdešimt minučių. Trasoj užtrukau 6h 40min :). Tame ir reikalas, kad kaip sportininkai visi paviepę kažkokie buvom. Nors pats maratonas neįtikėtinai sunkus, net trys privalomi punktai išmėtyti skirtinguose žemėlapio kampuose ir vienas iš jų PLAUKIMO. Ir ne šiaip ten pabraidyti truputį, bet pribėgi ežero krantą, išsirengi visas ir žygiuoji dugnu, o vandens iki kaklo. Plaukti negali, nes reikia kortelę atsižymėjimui nugabenti į salą, kurioj punktas. Tai čia toks deserčiukas buvo.

Pats maratonas kaip visada su valandos vėlavimu į startą. Su šunų ir kačių trekingu. Su velnio duobe, kuris yra pats žymiausias Aukštadvario objektas ir į kurį bėgdami sugebėjom paklysti, kur labiau obvious punkto nebuvo visam žemėlapy. Smagu tam maratone. Jau eilę metų būnu, tai kompaso niekad neprireikė, paprastai tie punktai visai, nereikia daug kartografijų visokių išmanyt.

Dar vieną nutikimą aprašysiu. Koopo miražas vadinasi.

Visą tą mano daugiau nei 6h epopėją galima skirstyti į tris etapus: bėgimo, lūžimo, atgimimo. Bėgom su bičiuliu Karoliu, surinkom visai neblogai punktų ir paskui atsiskyrėm. Tada neužilgo ir nulūžau sau. Pradėjau eiti, skausmai širdies plote, kurie šį kartą jau net sunerimti privertė ir kalio užsipirkti. Pastovus dūrimas kairėj pilvo pusėj ir paskui kineziterapeuto hipotezė, kad kažkas su blužnim gali būti irgi nekažką. Tai toks nulūžęs blaškiaus geras porą valandų. Eidamas link vėjo jėgainės punkto per laukus sugebėjau stirninus iš žolių pabaidyti, kurie šoko iš po pat kojų. Jau buvau padėjęs ir ant to, kad vėluosiu ir ant visko, tiesą sakant. Tiesiog ėjau. Prisivijo mane lyderių lyderis, parodė kruvinas rankas nubrozdintas ir davė vandens pasiurbt iš savo hidriako ir nurūko. Nors irgi stoviniuodamas, jau ne toks stiprus. Likę buvo dar tikrai geras gabalas kelio ir situacija mano pereidinėjo iš bad į worse į nightmarish, kai pamačiau parduotuvę Koop. Raminau savo entuziazmą, kad šiandien šeštadienis ir kur tau Koopas šeštadienį dirbs ir netikėjau, kad durys atsidarys, kol jos išties neatsidarė. Pirkau ledą, vynuogių sulčių, mineralinio, paprasto vandens. Viską vienu ypu dėjau į burną, pyliau ant galvos, džiaugiaus, sėdėjau. Galvojau, kad toks gėris tik už kiek daugiau nei euriuką. Neįtikėtinas gėris, kuris visur aplink mane. Nemiražinis gėris. Paskui apsvaigęs cukrumi ėjau ir toliau valgiau ledą ir supratau, kad gal viskas pavyks. Gal net nereiks greitosios ir skambint organizatoriams, kad mane parsivežtų. O paskui dar ir sportinis interesas įsijungė, kai tą patį lyderį miške klaidžiojantį sutikau ir su juo likusį etapą užbaigėm. Šaunus jaunuolis, svaigo ne apie ledus visą varžybų laiką, bet apie alų. Ir man davė gurkštelėt po visko.

Neplanavau laimėt, norėjau ramiai LR pasidaryt. Bet gavos kažkoks kvaziegzistencinis patyrimas su koopiniais miražais ir kartuvių kalnais prieš finišą, į kurį negalėjom kaip žmonės laiptukais įlipt, bet šlaitu būtinai :).

Kai vyksta tie nulūžimai, tada gal labiausiai ateina mintys, kad nu ir nesąmonėm užsiimu gyvenime. Šitam konkrečiam gal buvo dėl to, kad nejuokais dėl sveikatos nusigandau. Kad kūnas išeikvotas, pereikvotas, nueikvotas ir dar drožiu, degalų neužpildamas ir technikinės nepraeidamas. Wtf galvoju. Nei normaliai pamiegojai naktį, nei vakarienė ar pusryčiai normalūs. Įsidėjai du bananus, tris Pupas, guminukų iš Lenkijos pigiausių, litrą vandens ir tipo kietai ane? Užteks? Čia tipo organiškai, bet jokių brangių angeliukų? Tai pykčio buvo ant savęs. O po visko ateina labai netgi aiškumas, kad tik tokios nesąmonės ir yra tikra. Tas stiebimasis į tai, kas nesaugu, kas už komfortų, kas kutena nemaloniai. Visa tai atperka jausmas PO. Kai atslūgsta ir nuslūgsta. Kad ir kaip pasibaigia, bet laimi vien dėl to, kad užsirišai tą savo bėgiojimo kedą.

Vienas buvęs darbo kolega, kurį lb lb gerbiu ir kuriam virš 60 ir kuris padaro 17 prisitraukimų, dviračių sporto entuziastas man sakė: “Kiborgai (vardas redakcijai žinomas), tu jau laimėjai, kai užsėdai ant dviračio“. Čia aš jam seniau guodžiaus, kad vis nepavyksta kokios prizinės vietos net ir nonaminėse varžybose paimt.

Taip ir yra. Ir ne tik su sportais, su gyvenimais. Svarbu save pakrutint ir neleist užtrūnyt. Stiebtis augt. Padėt sau nebijot. Nutiks, kas nutiks, bet aš bent jau pabandžiau.

A. Ramonas vienoj savo paskaitoj sakė, kad mėgėjų sportas yra įdomus dėl to, kad susirenka žmonės skirtingų motyvacijų vedami. Tai Andriau, štai tau manoji: aš noriu tiek išsitaškyt, kad nusipirkęs ledą už 20 something euro centų, būčiau ir vėl toks laimingas kaip tada, kai buvau mažas Kiborgiukas.

§ 3 Responses to Turistas.lt maratonas be angeliukų

  • Marius parašė:

    Mėgėjams nebuvo privalomų punktų, tai susitaupė kokie 10km mažiausiai, neimant žemėlapio viršaus 🙂
    Pirmą kartą dalyvavau, labai patiko.

  • Jurgita Br parašė:

    Dalyvavau ir aš, pirmą kartą, su dviračiu. Buvo tikrai ką veikti ir dviračiu numinant tuos atstumus, plius papildomus nuklydimus, tai apie nubėgimą viso to atstumo man baisu net pagalvoti. Daugiau nei 5 val. kalnuotoje vietovėje, saulei kepinant – pagarba įveikus!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Turistas.lt maratonas be angeliukų at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: