Bėgimo “Ąžuolai ir Liepos“

rugpjūčio 9, 2015 § 4 Komentaras


Iš Donato Petrošiaus knygos “Kaip negalima gyventi“

psl.62 “Buvom ketverius metus (1988-1991) pametę galvas abu. Kolekcionavom ilgų nuotolių bėgimuose nubėgtus kilometrus. Buvo toks “Bėgimo mėgėjų asociacijos“ [LBMA? Kiborgo pastaba] įsteigtas Ištvermingųjų sporto sąjūdis “Ąžuolai ir Liepos“. Tam, kad gautum vaikišką “ąžuoliuko“ atskyrį, per tris metus bėgimo mėgėjų varžybose (kurių tais laikais buvo organizuojama kiekviename rajono centre) reikėjo įveikti šešis šimtus kilometrų. “Ąžuolo“ trečio laipsnio normatyvas – devyni šimtai, antrojo – tūkstantis du šimtai, pirmojo – tūkstantis penki šimtai. Per tuos tris bastymosi po rajono centrus metus nubėgom po tūkstantį du šimtus penkiasdešimt kilometrų. Nubėgom tiek, kad ir man, vaikui, priklausė antrojo laipsnio normatyvas. Bet nutiko taip, kad nenuvykome į sezono uždarymą, kur teikė apdovanojimus. Paprašėm mamos, atvažiavusios į Vilnių, į kursus, kad ji paimtų tai, ką mes savo kojomis užsidirbome, nes patys nebeturėjom už ką.

Ir mama mums parvežė tai, ką jai perdavė: man – mikroskopinį “ąžuoliuko“ ženklelį. Tėčiui – kiek didesnį, trečiojo atskyrio.“

Kolegos, amazing reikalas aprašytas, manau. Išlikus man ta nostalgija sovietinėms klasifikacijos: kandidatas į sporto meistrus ir pan. Pirmas atskyris, antras atskyris ir t.t. Ir pasirodo jie tebėra :). Čia surašyti normatyvai, čia nuostatai. Kad gauti III atskyrį, vyrams pusmaratonį reikia per 1:22 nubėgti, maratoną per 2:50. Bet ne visai apie tai autorius rašė. Varžybinių kilometrų kolekcionavimas, kad gauti ženklelį patvirtinantį, jog nubėgai. Manau, kad LBMA tikrai galėtų sukrusti ir pajudėti šitoj vietoj. Ko ne? Negi daug kainuotų padaryti tuos ženklelius ir įskaitą kokią padaryti. Žmogiškų išteklių gal kainuotų tik sužiūrėti visus tuos excelius, kur kiek ir kada kas nubėgęs, bet jei paskirti, kad pats dalyvis turi nurodyti savo bėgimo datą, kilometražą ir laiką – tada supaprastėtų. Manau, puikus būdas ypač jaunimą pritraukti.

Ką jūs?

Reklama

§ 4 Responses to Bėgimo “Ąžuolai ir Liepos“

 • lapebega parašė:

  Kai buvau 12-oj, laikiau Kūno kultūros ženklo normatyvus – anas niekam nieko nelemia, o aš ir neketinau stot į sportus. Nu bet kaip norėjau aš to ženkliuko… Nu žiauriai. Ten ir bėgt, ir per virvę šokt reikėjo, ir kybojimas, flamingo testas, žo, visko. Gavau ažuolo vainiko “kvalifilaciją“, aukščiausią – taip savim didžiavausi, savaitę neliečiau kojom žemės. Įsivaizduoju kažką tokio bėgikui, Liepos medalis moterim, kvalifikacija už kilus… Fainai būtų labai, vienok, suprasčiau tokį kolekcionavimą.

 • audira parašė:

  Va kaip skirtingai žmonės motyvuojasi! Aš skaitydamas įrašo pradžią spėliojau, kad antra pusė galėtų būti apie tokių ženklelių beprasmybę… žmonės plėšėsi, kad gautų kažkokią etiketę. Neatrodo, kad gavę labai nudžiugo. Tikiuosi, kad procesu pasimėgavo kaip reikiant. Na, bet čia aš toks. Daug kam tokie dalykai veikia.

 • Saulius Č. parašė:

  Skaitot apie 1989 metus, o kad ši įskaita vyko LBMA iki pat 2014 m. tai nedasikasėt 😉 o todėl, kad nebuvo ji reklamuojama plačiai, tik senbuvių žinoma. Tik vat pernai Vidmantas nusprendė nebetest toliau.
  Budavo varžybiniai km. per visus metus surinkti bet kur (ne tik Lietuvoje), o apdovanojimai pagal amžiaus grupes kas 10 metų. Už pirmas vietas taurė, diplomas ir medalis, už kitas tik medalis ir diplomas.
  Fanatikų šioj vietoj būta, kurie vien dėl šios įskaitos nubėgdavo per metus arti 3000 km. varžybose, įveikdami artimiausią persekiotoją net +- 20 km.:D Čia buvo +- prieš 20 metų…
  Vėliau šis reikalas blėso, kol paraiškas atsiusdavo vos 10 žmonių, o galiausiai ir nublėso. Numirė sava mirtim…

 • Kiborgas parašė:

  Geras. Dėkui, Sauliau. Pasirodo ne tokia jau senovė čia viskas buvo. Smagu, kad gyvas reikalas buvo ir taip stipriai įsitraukdavo žmonės.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Bėgimo “Ąžuolai ir Liepos“ at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: