Atostoga

rugpjūčio 2, 2015 § 2 Komentaras


Sėdėjau paskutinę atostogų dieną namie ir erzinaus. Atostogos baigėsi. Nieko neveikimui atsidėjau, arba šį bei tą nuveikti norėjau – vistiek nespėsiu paatostogauti per 12 val. Ir taip užtektų priežasčių paburbėti, bet dar ir saulė išlindo, svietą įkaitino, kai prieš tai šaldė ir mano didelius kaulus palapinėj ant trijų tarybinių antklodžių savaitę guldytus stingdė. Kaip tik dienelė atostogų pabaigai. Atsisėdau panaršyt internetų, kol siunčiasi formulė ir radau neblogų skaitinių įlindus į gydytojų rezidentų blog’iečių bendruomenę:
Sveikatos, nors labiau sakyčiau, gydymo atstovai užkliuvo ne be reikalo. Paskutinę miškuose praleistą naktį važiavom jų aplankyti į Molėtų ligoninės priimamąjį, paskui dar greituke iki Vilniaus Lazdynų, o tada ir Infekcinę ligoninę aplankėm. Pastaroji įsikūrusi mano Vilniaus namų bėgimo take, ambasadų apsuptyje Birutės g. šalia Vingio parko. Keistas vaizdelis, dešinėje galingi ambasadorių prieglobsčiai, stebimi kamerų su apsaugos bokštais. O kairėje – aptriušusi pusiau medinė ligoninė. Tokia aptriušusi, kad net ir šviežiai darytas remontas nepadeda. Prieš mane įeinanti moteris, durų rankeną uždengė savo šaliu ir taip atsidarė duris infekuotas dizenterija, salmonelioze ir dar kokia nors lioze. Viduje kvepia baseinu ir laiks nuo laiko girdisi stiklinėse makaluojami aliuminiai šaukšteliai. Tokius turi visi, kuriems pastatytos lašelinės. Jie ima skambinti, besibaigiant kapsėti infuziniams, gliukoziams ir druskiniams tirpalams. Kiborgui padaviau jo naujuosius mizunus, kurie tikriausiai laukė ypatingos progos – vieninteliai nebuvo peršlapę ar įsigėrę laužo kvapų. Vingis juk apšilimo atstumu nuo jo palatos, mintis apie lengvą parisnojimą iki tilto turėjo suteikt jėgų sveikti.
Kažkuria prasme rudieji mus sekė visą atsotogą. Gamtiniai reikalai lauko tualetuose yra pati nemaloniausia stovyklų dalis. Keturmetė Kotryna stovyklos vyrams suteikė Pirduseno pravardes, mielesnius vadino Pirdusiukais, o tų, kurių sakė, kad nemyli – Kakaliūzais. Birutės gatvėj ekskrementų asociacijos nebe atrodė taip švelniai. Čia kiekvienas turi savo bliudelį. Į jį darydami tirtšesnio turinio reikalus gali džiaugtis gijimu. Kai šitai sužinojau, galvoj atsirado kiaušinio baltymų plakimo vaizdelis, jei plakiklis stovi – putos išplaktos. Toks bjaurokas virėjas Gordon Ramsay, putų standumą tikrindavo užvertęs dubenį plakėjams virš galvų. Jei neišbėga – putos išplaktos teisingai. Gal ne taip kaip Gordonas, bet standumu reikia gardytsa ir Birutės gatvėj. Nepaisant aplūžusios aplinkos ir orumą atimančių reikalų viešinimo, infekcinėj ligoninėj buvo gera šį šeštadienio rytą. Atrodė, kad čia mūsų nepaliks likimo valioj.
sudukede
Ko gero šis įrašas nelabai siejasi su sportu. Gal tik tiek, kad iš arti pamačiau dehidratacijos pasekmes. Vos pamatuojamai žemas spaudimas, aukštas pulsas, tirpstančios rankos, kojos, veidas. Keisčiausia, kad kraujo tyrimas vistiek dar nerodė elektrolitų disbalanso. Pamačiau kūno stiprumą, kartu ir trapumą. Kiek daug gali atlaikyti ir kiek nedaug – vandens – reikia netekti ir jis ims byrėti.
Tikiuosi niekada nereiks pakliūti į Lazdynų ligoninę. Ever. Toksikologinį skyrių ypač.
Prieš važiuodama į stovyklą daug skaičiau apie tai, kaip palikti kuo mažesnį poveikį gamtai, po to kai beveik šimtas žmonių jį nusėda. Nepasiėmiau muilo, galvą ploviau soda. Ir net nepamąsčiau, kokį poveikį ežeras gali duoti mums. Kiborgos naudojosi muilu, bet gąsdinti žvėrelių prie palapinės nelaimė teko jam. Aš, matyt, kaip visų perdėtai saugoma nėščioji, mažiau prie visko liečiausi, tiek prie gamtos, tiek prie gyvūnų.
Kiborgas sparčiai sveiksta 🙂
Pys!
Reklama

§ 2 Responses to Atostoga

  • lapebega parašė:

    Tai šūdas… Nežinau, ar Kyborgs pamena, kai anais metais per vasario 16 bėgom Kauno gatvėm patamsiuje, aiškinau apie akių spalvos/dydžio ir kakiaus norėjimo koreliacijas… Tikiuosi, kad jojo reikalai greitai stos į teisingus algoritmus. Hau.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Atostoga at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: