Treniruotė Palermo karštyje

5 birželio, 2015 § 3 Komentaras


Atslūgus skausmams ir įspūdžiams, galima kiek iš šalies apžvelgt Palerminį patyrimą. All in all, esu lb patenkintas, nesusitraumavau (išskyrus keistą nugaros skausmelį), negavau šilumos smūgio, negavau saulės smūgio ir nepaskutinis atbėgau (nors nedaug trūko :)).

Nors kūnas iš ryto ir jautė, kad bėgs maratoną – ėjau tris kartus sysiu ir tiek pat kartų kaku – bet dūšioj kažkaip ramu buvo. Didžiausias pavojus šį kartą buvo karštis. Panašiom sąlygom LT esu bėgęs galbūt Elektrėnų pusmaratonį ir 1h varžybose Marijampolėje. Abu kartus bėgau be maikės. Buvo labai karšta. Ant saulės tikrai >30 laipsnių. Pikantiškumo pridėjo kokiam trečiam rate po kojomis pamatyti du maži driežiukai, kurie nėrė į krūmus. Kurį laiką galvojau, kad pasivaideno. Ir prieš tai, antram rate, posūkyje parkritę trys šūnys, miegantys saulės vaiskyje. Su karščiu kovojau bėgdamas visai lėtai. Startavau visai ne kaip mūsų elitas IAU trailo čempionate ir pirmą kilometrą prabėgau 5:45 min/km. Taip ir laikiau per visas varžybas, bet vis tiek sugebėjau ketvirtam rate įkalnėje nulūžti, nes labai norėjau pavyti du prieš mane bėgančius dėdes italus. Lūžimas irgi savotiškas, ne tai, kad jėgos baigėsi, bet pradėjo tokia šiluma iš krūtinės į galvą kilti ir taip daužytis širdis, kad norom nenorom stabtelėjau. Širdį jaučiau kakle, kaip ir Sapieginės varžybose lipant į kalvas. Užlipus suvalgiau gal 7 sausainius maitinimo punkte ir paskui jau gan gerai laikiaus.

Zuikis pastebėjo, kad gan tolygiai bėgau, lėtėdamas kiekvienam rate po minutę, bet paskutiniam sulėtėjau jau kokia 10. Tai galima sakyti, kad nulūžau.

Bendras laikas – 4:27 ir kažkiek sekundžių. Prasčiausiai subėgtas maratonas, bet in a way – geriausiai. Strategijos, jausmo per, žinojimo kas vyksta ir ką darau – jaučiaus gan užtikrintas ir kontroliuojantis situaciją. Labai pridėjo pasitikėjimo savimi. Dvejojau, kad ar tiek pasitreniravus išvis nedarau kažkokios nesąmonės, bet pasirodo, kad tikrai nedariau. Gan realiai kūnas krūvį priėmė. Taip maždaug: “Nu davai, pabandom“. Maratonas buvo iš keturių ratukų, tai į ketvirtą nebuvo žiauraus nenoro išbėgti, visai noriai viskas. Jaučiaus, kad buvo puiki treniruotė ateinančiam Kernavė-Vilnius tiek laiko prabūto trasoje, tiek sąlygų sunkumo prasme. Karštis nuo šiol man tikrai mažiau baisus.

Paskutiniam rate užlūdo koks tai vos ne religinis gerumas ir pradėjau visam maratono supportui dėkoti “Grazie senjor“. Maitinėlių prižiūrėtojams, DJuj, policininkui. Pastarasis oriai tarė: “Prego“. Dar labai gerai turėjau atrodyti, kai pribėgdavęs vandenį vietoj kempinės kišdavau į tokį bliūdą visą savo galvą kokius tris kartus, kad smegenys veiktų normaliai :).

Ai, dar labai užskaičiau blauzdines, kurių po pirmo apsivilkimo vos nepardaviau, dabar vis labiau įsitikinu ant kiek geras dalykas. Kažkaip tikrai mistiškai lengvesnes tas blauzdas padaro jos.

Ir dar supratau, kad kai labai karšta ir labai ilgai bėgi, tai druska yra svarbiau už cukrų :)). Visokių ten koka kolų ir želiukų norėjos daug mažiau nei sausainių (druskos dėta į tešlą?) ir energetinio, kurio sudėty druska nurodyta irgi.

Ai, o organizatoriai maratono maišely kaip ir priklauso kilogramą spagečių ir skarbonkę pomidorų tyrės buvo įdėję :)).

O patys pačiausi momentai, turbūt šie:

*startas, kurio metu vedėjas garsiai šaukė kol mes visi jau beveik pusę stadiono apibėgę buvom. Kaip futbole Argentinoj, kai įvartį įmuša 🙂

*antram rate stadione išgirdau per garsiakalbius garsiai mano vardą ir pavardę bandantį ištartį renginio vedėją. Sunkiai sekėsi su galūnėm, bet užskaičiau ir labai šypsojaus.

*finišas stadione. Tikrai priduoda šarmo, cinkelio ir jalapeno pipiriukų varžyboms stadionas. Pirmą kartą netgi rankas pakėliau į viršų finišuodamas.

**

Iš 34 finišavusių buvau 31.

***

Pasimatom Kernavėj.

11257762_854037844686955_5177731713339153416_n 1907686_854040378020035_8906021608849107798_n 11098261_854035328020540_3834501434012328009_n 10426118_292761364227524_7479618657517034793_n DSC_0193 (čia į tą kalną šalimais nereikėjo bėgt :))

****

Ir visiškas nerealums berašant šį įrašą, parašė man vienas iš organizatorių per FB, kad jie turi man taurę, nes savo kategorijoj užėmiau pirmą vietą :))). Tipo visi >35 m. bėgikai bėgo. Taip sakant ir aš pagaliau kaip Senukų draugė sudalyvavau. Vienas savo kategorijoj, finišavau ir gaunu taurę :))). Žiesim ar atsiųs paštu.

Kietai yra maratoną bėgt.

§ 3 Responses to Treniruotė Palermo karštyje

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Treniruotė Palermo karštyje at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: