Mėgėjai vs. Profesionalai

balandžio 27, 2015 § 5 Komentaras


Šiaip tai yra tokia trumputė mintis šitam įrašui, bet gal ją pavyks paplėtot kažkiek.

Pradžia buvo kremtat picas pas vietinį Kauno italą, kai vienas iš draugų pasakė, kuo mėgėjai skiriasi nuo profesionalo. Ir kad mūsų visų (jis included) bėda yra ta, kad mes išties tesam mėgėjai, o imam ir užšokam ant noro daryt kaip profesionalai daro. Tai per savaitgalį su trupučiu dar pavirškinau tą mintį ir labai gražiai atsiskyrė viskas ir jaučiuos esmę supratęs.

Esmė:

Mėgėjai – tie, kurie mėgsta

Profesionalai – tie, kurie siekia rezultato

This is it.

O tas atsiskyrimas ir vos ne budistinė įžvalga tame, kad mėgėjo duona yra lengva. Daug lengvesnė nei profesionalo. Kad viską, ką darai – darai iš malonumo. Panašiai kaip aš kokį hattricką geiminu. Nieks neverčia, netgi traukia, gilinies, domies, disciplina yra, bet pats maloniai jai paklūsti. Bėgime netgi Sapieginės kančia lipant į kalnus irgi yra tam tikras malonumas. Nėra spaudimo, kad jei nelaimėsi ir pinigo neuždirbsi, tai tavo vaikai bus alkani. Neini į bėgimą kaip į darbą. Kaip tik eini ne taip kaip į darbą.

Tas nuklydimas į elgimosi kaip profesionalui lankas irgi subtilus yra. Jį, ypač pradedant, lb lengva pražiopsot. Pvz. dabar pražiopsojau su Kauno Maratono iššūkiu, kad pirmi 50 daugiausiai nubėgę per pasiruošimą prizą gaus. Atsirado papildoma motyvacija ir nesąmones pradėjau daryt, per daug bėgt ir t.t. Pernai panašiai pražiopsojau, kai sugalvojau, kad žūtbūt turiu 300 km per sausį nubėgt. Tada irgi jau kažkoks tikslas/rezultatas, mėgavimasis antram plane. Minučių gaudymas ir PB gerinimas irgi dideli priešai. Jaučiu, kad lengviausia atpažinti iš to ar ramiai galite sau leisti nepasiekti rezultato.

Pradėjau plėst žodžiais ta pirminį aiškumą ir žiūriu, kad jau pametu. Dabar sugalvojau, kad gal tas rezultatas ir nėra esminis skiriamasis bruožas. Gal tikrai mėgėjui yra mėgimas, o profesionalui yra profesija?

Žodžiu.. Nu čia apie pajautimą kalba. Pagaut pagavau, o užrašyt neina. Kažkas apie tokį lengvumą čia. Kad mėgėjas nesiparina, lengviau prie visko prieina. Su tokiu susidomėjimu. Profesionalas daugiau toks Rockis man. Kur keliasi šeštą ryto, geria žalius kiaušinius ir sportuoja, tada pamiega, tada vėl sportuoja, nes tai jo kasdienė duona ir vaikus iš to maitins. O mėgėjas daugiau toks prijaučiantis Rockiui :). Simpatizuojantis jam, bet turintis kitą veiklą, kurią atlieka kaip Rockis. Keliasi, eina, daro, gilinasi ir ten toks visas rimtas būna, atsakingas, atsidėjęs. O paskui eina pabėgiot ir galvoja, “įdomu, koks gi tas gyvenimas būtų, jei visą laiką užsiimčiau tik tuo, ką dabar darau.“

Lengvumas vs. Rimtumas

Kraštovaizdis vs. Priešininko koja priešaky

Alelio po varžybų vs. Masažistai ir proteinų kokteliai

Didžiulės išlaidos sportiniam gearui vs. Rėmėjų gearas

Totilas? vs. Grinius?

[][][][][][][][][]
Profesionalui procesas yra kelias link rezultato.
Mėgėjui procesas yra rezultatas.

Reklama

§ 5 Responses to Mėgėjai vs. Profesionalai

 • Bronius parašė:

  Tos ribos nėra tokios ryškios. Manau, kad dalis profesionalų užsiima ir kažkuo kitu, nes vien iš bėgimo neišgyvena. O mėgėjai taip pat siekia rezultato. Bent jau tikrai didžioji dalis iš tų, kurie dalyvauja varžybose. Teisingai – esminis skirtumas, jog mėgėjas patiria mažesnį spaudimą rodyti rezultatą ir dalyvauti, nebent pats sau tą spaudimą susikuria :).

  • Kiborgas parašė:

   Jo, man kažkaip irgi buvo mintis įraše pabandyti išgryninti tuos skiriamuosius polius mėgėjo ir profesionalo, kad labiau pajausti. Realybėj viskas daug labiau susimaišę yra.

 • audira parašė:

  Priskyrei Grinių profams, bet jis paskutiniame savo įraše štai ką rašė: “I’m not a professional athlete and have full time job working in an office and each day closer to race day I felt more and more tired, trying to work hard both at my hobby and real job. So, it came with no surprise that I got sick with just three weeks before the race.“

  Manau, kad vienintelis aiškus profesionalo požymis yra tai, kad sportas yra jo pragyvenimo šaltinis (nebūtinai vienintelis). Aš puikiai įsivaizduoju profesionalą, kuris praradęs norą siekti ypatingo rezultato. Daro tik tiek, kad gautų duonai. Individualiame sporte tokių turbūt beveik nėra, bet komandiniame turbūt visai pasitaiko.

 • Miltiadas parašė:

  Profesionalas yra tas. kuris iš bėgimo prizų moka už elektrą.

 • […] or not to run…” Taip pat giliamintiškai galima papostringaut apie tai, kas gi tas profas yr ir kuo jis nuo mėgėjo skiriasi. Matyt tam tikru periodu treniravimosi visiems mėgėjukams […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Mėgėjai vs. Profesionalai at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: