Valgyti

lapkričio 26, 2014 § 4 Komentaras


Šiandien kotais labai pasitaisius nuotaika, tai sakau – parašysiu įrašą. Ką čia pasitaisius – gera nuotaika man šiandien.

Paskutiniu metu spinduliuoju neišpasakytą interesą 7 mirtinoms nuodėmėms. Yra net tokia knygelių serija, kurioje viena knygelė skirta vienai nuodėmei.

Šiandien užbaigiau pirmąją – apie pavydą (envy), dar turiu lust ir, žinoma, pride pasidėjęs šalimais. Bet parašyti kažkaip apie gluttony sugalvojau. Ne dėl to, kad turiu čia bėdų, bet dėl to, kad naršydamas kaip čia tiksliai visi tie pavadinimai verčiasi ir kokie rusiški atitikmenys (nes kelios knygutės rusų kalba pas mane), aptikau lb geros informacijos apie tai, kaip reikia valgyti. Pvz:

In his Summa Theologica (Part 2-2, Question 148, Article 4), St. Thomas Aquinas reiterated the list of five ways to commit gluttony:

  • Laute – eating food that is too luxurious, exotic, or costly / valgyti pernelyg prabangų, egzotišką, brangų maistą
  • Nimis – eating food that is excessive in quantity / valgyti pernelyg didelį kiekį maisto
  • Studiose – eating food that is too daintily or elaborately prepared / valgyti pernelyg kruopščiai paruoštą, “iščiustytą“ maistą
  • Praepropere – eating too soon, or at an inappropriate time / valgyti neatėjus valgio laikui, per anksti
  • Ardenter – eating too eagerly. / valgyti nekantriai, nenulaikant savęs, pripuolant prie maisto

Aquinas notes that the first three ways are related to the nature of the food itself, while the last two have to do with the time or manner in which it is consumed.

Pirmi trys yra susiję su maistu, paskutiniai du su maisto valgymo būdu, papratimu.

*

Ir?

Laute padarau, kai super brangius želiukus perku (8 lt/vnt);
Nimis, kai užplūsta daug daug nerimo, tada galiu visą šokolado plytą suvalgyt arba riešutų pakį;
Studiose jaučiu, kad nedarau;
Praepropere darau, kai sumakaluoju darbų dienotvarkę ir reikia pavalgyt anksčiau, nes paskui nebus laiko, bet čia Dievulis gal atleis;
Ardenter manau, kad irgi nedarau.

Šitas užkabino labiausiai tuo, kad maistas turi būti paprastas. Tuo Laute užkabino. Jog paprasti makaronai savom rankom paruošti yra visai kietai. Geoff Roes filme “Unbreakable: The Western States 100“ atvarė sau į pre-race registracijas tas visas ir dieną prieš varžybas pasikūrė primusą, išsivirė makaronų su pomidorų padažu, užkirto ir nuvarė ilsėtis.

Taip ir man pradėjo patikt. Nureikšmint kažkiek tą mūsų valgymą. Paprasčiau žiūrėt.

Arba dar vieną prisiminiau. Valgau Kaune Punto Jazz per pietus picą. Ir prieš mane pietauja močiutė su anūku. Jausmas, kad labiau iš kaimo tokie ir kad anūkas baisiai picos iš miesto norėjo. Suvalgė abudu tą picą, sumokėjo močiutė gal kokį 16 lt ir sako anūkui “Ne kažką čia ane?“. Nu kažką panašaus :))))). Tipo, nepagavo nei kur kietums tos picos, nei už ką tie 16 lt, nei kas čia tokio mandro.

Tokia tokelė.

p.s. Dar mintis. Prisiminiau, kaip kažkur girdėjau, kad mes iš tikro tesame skylė aplink kurią užaugęs kūnas. T.y. nuo burnos iki užpakalio vidurio eina viena didelė sunkiai pasotinama skylė, į kurią vis dedame maistą, o jis vis išlenda :)). Tai gal čia ir yra tas buvimo žmogum tragiškumas. Kad mes esame empty deep inside?

Reklama

§ 4 Responses to Valgyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Valgyti at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: