Spragt, ir miške

rugsėjo 29, 2014 § 12 Komentaras


Susan Sontag aiškiai turėjo ką kitą galvoja sakydama, kad komfortas izoliuoja. Neabejoju platesnis ir gilesnis jos įsivaizdavimas nei šis:

Į troleibusą įlipa suvargėlis, dvokiantis acetonu. Gal jo ir negėrė, bet ta etilo-sysiu mikstūra permirkusi žmogysta smirdi kaip pigus nagų lako valiklis. Sėdžiu per daug nejudėdama ir sumoju, kad nebekvėpuoju. Ir ką? Trauktis? Idealiame pasaulyje viskas kvepia jazminais ir senomis knygomis. Ir štai nosibrokšas koks tai ištinka. Prašom – civilizacija, socializacija, reinkarnacija visa savo dvokiančia puse panosiai. Realybė kvepia visaip. Ne, nebegaliu. Suvimdo gurkšnis tvaiko ir traukiuosi durų link. Ne komfortas tikrai.
Pažįstu žmonių, kurie dėl šios priežasties augina nesinaudojimu viešuoju transportu stažą, vairuoja savo automobilį ir uosto Wunder-Baum’ų kakofoniją.
Galvoju, kad mane kažkas panašaus ištiko. Tik ne su kvapais.

Iš mano namų buvo trys išėjimai bėgimui. Vienas link centro, antras link Panemunės, trečias į viršų – Fredą. Tiesa, trečiąjį pasiekti reikėjo kirsti geležinkelį, laiptukai link jo, laiptukai į kalną už jo. Reikėjo, nes su RailBaltic projektu tą perėją uždarė aklinai. Lieka du pasirinkimai. Iš tikrųjų lieka vienas, nes kelias į Panemunę yra be saugaus kelkraščio, o ir rytais jis būna nusėtas atuomobilių kamščių. Bėgau šiandien ryte tuo vieninteliu keliu ir stengiausi nestabdyti kvėpavimo. Šešių juostų tiltas dūzgė – mašinos slinko viena po kitos nespėdamos sklaidyti išmetamųjų duju. Kvėpuoju pilnai, visą CO ir šviną ventiliuodama kaip gaivų pievų rūką. Neturiu, kur dingti – taikausi, dar kitais žodžiai sakant –  “bullshit talk just to keep me goin’ “. 

Kaip atsidurti bėgimo aplinkoj, nesusiduriant su TA aplinka. Izoliuotis? Teleportuotis? Lengviausia net nebėgti. Ir my god, esu taip padarius ne vieną kartą. Jei ryte noriu nubėgti 6 km, tai iš jų 4 km užima taikymosi bėgti rytmečio apkrautais miesto keliais. Dėl 5 km neapsimoka net kojos iš namų kelti, o 10+ km susukti jau reikia kitos motyvacijos ir šiek tiek daugiau laiko.

Amerikėj žmonės keliasi 4 ryto ir važiuoja iš miesto valandas, tam, kad pabėgioti ir teisės skųstis aš neturiu.

Kiek km nubėgate Jūs, kad pabėgioti?

Nekakofonija:

Reklama

§ 12 Responses to Spragt, ir miške

 • aistis parašė:

  man šitas blogas darosi panašus į šiuolaikinį serialą – norisi dar vienos ir dar vienos serijos. jeigu viską susumavus po storu viršeliu, tai gautųsi gal net geriau nei “Ką aš kalbu, kai kalbu apie bėgimą”

 • Liusė parašė:

  Koks ten rytas, jei kamščiai – tai diena beprasidedanti. Aš kai bėgu 6-tą kamčių nebūna:)
  O iki miško man išties vienas spragtelėjimas, nes kur noriu gyvent, nusižiūrėjau bėgiodama:) Tik dabar jau per tamsu miške ne darbo metu.

  • Senukų draugė parašė:

   Aš apie 7-tą pradedu, 6-tą mažiau tiršta būtų tikrai. Čia dar geras tipsas NT agentams – rašyti ne tik kiek metrų iki arčiausios mokyklos, bet ir kiek iki bėgimo trasų 🙂

 • Jei bėgu mažesnį atstumą (5-8 km), tai bėgioju šalia namų Pašilaičiuose. Jei noriu bėgti didesnį atstumą, automobiliu važiuoju į Vingio parką, tai tenka nuvažiuoti beveik 10 km.

 • Jurgita parašė:

  Man irgi tokia pati dilema, nuvažiuoti į mišką reikia laiko, kurio ne visada lieka. Tad tenka tenkintis krantine ir Nemuno sala, gal kažkiek smogo mažiau…
  Ačiū už Milerio “Renkuosi bėgimą“, kurią radau Jūsų puslapyje, sena, bet tikrai nepasenusi…

 • audira parašė:

  Esu laimingas šia prasme, nes bėgu iki bėgimo ne daugiau negu 300 m metrų 🙂 Pamaniau, kad jeigu būtų tokia problema, tai iki bėgimo važiuočiau dviračiu. Jau beveik duatlonas.

 • Senukų draugė parašė:

  Audira, genialu:) Buvau sugalvojus minti iki Girstučio, prie baseino palikti dviratį, nubėgti iki Panemunės šilo račiukui, grįžt, paplaukiot ir tiesiai į darbą. Bet, kad lengvesnę treniruotę irgi galima pasidaryti tiesiog numinant iki vietos, nesugalvojau. Beveik spragt 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Spragt, ir miške at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: