Godumas

balandžio 7, 2014 § 5 Komentaras


Man patinka moralizuot. Ypač pačiam sau to nepripažįstant. Turiu stiprų moralės agentą viduj, kuris reikalauja profesionalumo, atsidavimo tam, ką darau. Neleidžia chaltūrint, bezdielničint, chaliavintis. Gal dėl to ir tos 7 mirtinos nuodėmės vis užkliūna. Rašiau kažkada apie tą savo puikybę, kai Birštone 30 km nubėgau per kažkokį ten vidutinį greitį, kurį jau ir primiršau. Tai šiandien apie godumą.

What it is: Gluttony is an inordinate desire to consume more than that which one requires.
Why you do it: Because you were weaned improperly as an infant.
Your punishment in Hell will be: You’ll be force-fed rats, toads, and snakes.
Associated symbols & suchlike: Gluttony is linked with the pig and the color orange.

Ir iš pirmo žvilgsnio godumas bėgikui visai netinka. Nei jis į kiaulę panašus, nei oranžinę spalvą mėgsta (orange virus?), o pragare daug sunkiau būtų, jei verstų vien želiukus valgyt, tos žiurkės, rūpužės ir gyvatės dar kaip nors sueis.

Su godumu yra visai paprastai, kai pamąstai. Tiesiog norisi dar. Be saiko.

Gal jis toks dvipusis? Iš vienos pusės norisi galėti daugiau: toliau ir/arba greičiau. Iš kitos pusės norisi tiesiog euforijos, malonumo. O ji vis toliau. Vis už didesnio km skaičiaus kiekvienoj treniruotėj ir kiekvienose varžybose.

Godumas yra panirimas tik į bėgimą. Viso gyvenimo džiaugsmo susidėjimas tik ten. Arba visame, kas sukasi apie bėgimą. Kai nebeišeina panirti kitur.

Bėda, kai mano vertė ne tik kaip bėgiko, bet ir kaip žmogaus pradeda matuotis nubėgtais kilometrais ir min/km. Kažkada seniai seniai juk buvau vertingas plikas, rėkiantis ir šikantis, ir dar nieko nemokantis, net sėdėti ar vaikščioti. O dabar patingi, neišbėgi ir niuksuoji save. “Tinginys“ – sakai. “Silpnavalis“. Supratingumo nebėra, atjautos pačiam sau. Kojos, širdis, plaučiai pernelyg ištreniruoti ir nori naujo iššūkio, nenustygsta vietoj. Smegenys pasiduoda ir ima ieškoti iš kur tą iššūkį paimt, ką čia dar tam neramiam šeimininkui sugalvot. Nes paskui naktim neužmigs, iš nuobodulio vartysis, dėl ko gyvent neturės ir dėl ko 6 ryto keltis neras. Ir ieško, ir dar, ačiū Dievui, randa.

Žinot, ko labiausiai nelaukiu? To lūžio taško, apie kurį Murakamis kalbėjo. Kai… kad ir kiek tobulai treniruotumeis, maitintumeis, poilsiautum – nebegerės. Galėsi nubėgti vis mažiau ir vis lėčiau. Silpnėsi. Trauksies. Mažėsi.

Dėl to ir traumų nenoriu.

Esu stiprus ir išsipūtęs kaip paršas. Dar niekad gyvenime nebėgau taip toli ir taip greitai. Man naują dozę kilometrų rytojui suruoškit, prašau. Ačiū.

 

Reklama

§ 5 Responses to Godumas

 • padugnini parašė:

  Antimurakamis 🙂
  Nieko nieko, va dar kilometras, dar minus 30 sekundžių ir įrodysim…

  O iš kur tokias “tiesas“ trauki , tą kur angliškai?

 • Kiborgas parašė:

  Pasiguglinau “7 deadly sins“

 • Dainius parašė:

  Užuomazgos to godumo pas tave, jei apie tai kalbi. Tokia jo forma (be šykštumo ir pavydumo) sporte netgi sveika ir tikrai ne nuodėmė. O dėl tavo greito bėgimo – man rodos, kad šiemet tu paprasčiausiai nebijai padusti, nebaigti ar blogai pasirodyti. Atsipalaidavai ir beveik neliko to atsargumo, kuris tave taip stabdė. Su kuo ir sveikinu.

 • padugnini parašė:

  Arba… priešmaratoninės frustracijos čia kai ką kamuoja.
  Karočia, Kiborgai, atkeršyk daba Senukų draugei ir Padugniniui už Vilnių. Sėkmės, laikysiu kumščius!

  • Kiborgas parašė:

   Nu sikart tikrai geriau pasirenges, tai bus matyt. O irase gal slaptas tobulumo siekimas, be nuodemiu gyvent, issisvarint iki negalejimo vidu. Kas is principo vel i puikybe nuves. Bet kuda begika godziu parsu pavadint visai patiko 😉 2014.04.08 13:44, “pingvino kojos“ rašė:

   >

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Godumas at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: