II sezono apžvalga

15 gruodžio, 2013 § Parašykite komentarą


Kaip padoriai blogo rašytojai priklauso, apžvelgsiu antrą bėgimo sezoną. Prasidėjo jis sulyg pasiruošimo maratonui programa, ir pasibaigė neapčiuopiamai – atsigavus po paskutinių startų ir persijungus į tiesiog bėgimą “be reikalo“. Nors vakar spontaniškai sudalyvavom pirmamose Lietuvos Trail bėgimo varžybose. Tačiau jaučiasi, kad prasidėjo vakuumas iki trečiojo sezono su laisve bėgti kiek noriu, kur noriu. O viduriuose jaučiu malonų nerimą planuojant kitų metų startus. Reiškia sezonas tikrai baigėsi.

Įspūdingi metai buvo. Bėgimas kaip bendras pomėgis, subūrė aplink įdomius žmones, įsipynė į svarbias šventes ar šiaip tūsus. Gimtadienis? Bėgam! Vestuvės? Darom varžybas! Plaukiam baidarėm? Ryte LR! Važiuojam į Openerį? Susipakuojam ir bėgimo aprangą, mažą kas? Seminaras Birštone? Proga apsukt račiuką! Ir atvirkščiai. Ypač bėgimo taurės etapų pagalba paeksursavom po miestus, miestelius. Gimines ir artimuosiu lankėm, draugus į varžybas kvietėm. Čia gal labiausiai Rėkyva, Papė-Liepoja ultra, Vilniaus maratonas suartino. Ir su tais, kurie finiše laukia, ir tais, kurie toj pačioj kančioj, tam pačiam patyrime buvo. Bėgimas plius dar kažkas, inkrementu sakytum.

 Širdis džiaugiasi, kad inkrementinosi ir bėgimo laikai.

* 10 km varžybose 04:44, pagerinau 3 sekundėm lyginant su praeitais metais. PB pasiėmiau “Ir stok už garbę Lietuvos“.
* Pusmaratonio varžybose 05:13  Nike bėgime Vilniuje. 8 s. pagerėjimas.
* Maratono varžybose 05:35. VM13. Pirmas ir vienintelis.
* 5 km sezono uždarymo bėgimas už ežį, vidutiniu tempu 04:37

Per šiuos metus subėgau 20 varžybų. Sudalyvavau visuose Lietuvos bėgimo taurės etapuose. Aukščiausia vietą užėmiau Plūngėj, savo grupėj buvau trečia. Trečia ir  Lietuvos begimo taurės elito grupėj galutinėje lentelėje. Jausmai tokie susimiksavę. Viena, kad bėgti visuose etapuose buvo nuostabu, kita – apgailestavimas, kad varžybose nedalyvauja tiek daug merginų, kiek vaikinų.Todėl ta trečia vieta, tokia ne mano. Jei būčiau trisdešimta iš dviejų šimtų širdį labiau kutentų.

Capture

Be bėgimų įvyko daug dalykų, kurie su bėgimu labai glaudžiai susiję. Atsirado blogiečių būrys, daug iniciatyvų, įdomių žmonių, linksmų pasibuvimų spurginėj, treniruotėse, Rumšiškėse, Vingio parke. Pagaliau, mažiau kankinu saviškius, esant progai apie bėgimą pašnekėti. Bendraminčiai pirštu smilkinio nesukioja:) Atsirado ir pingvino kojų biblioteka. Džiaugiuos, kad ja naudojasi bėgioti mėgstantys. Baimė nenubėgti maratono vertė skaityti knygas, dalyvauti vietiniuose seminaruose, courseroj kursą praeiti.

Vilniaus maratonas buvo svarbiausias startas ir stipriausias įvykis iš visų sporto varžybų, kuriose teko sudalyvaut. Prisiminimai skanesni už visus tinklinio laurus. Ruošiausi pagal VM pasiruošimo maratonui programą. Praleidau visas kalnų treniruotes. Intervaliniai bėgimai buvo lengviau įkandami. O kalnų neįkandau. Labai sustygavo VM treniruotės Kaune. Galiausiai repeticija paskutinę peakinimo savaitę nuramino, kad maratonas mano jėgoms. Buvo visokių up’s and down’s. Vaizdavaus save Filipido genų turinčią, skrendančia trisdešimtam kilometre treniruotėje. Būdavo, kad keikdavau save už tai, kad negaliu būt normali, kaip tie už trąsos, sekmadieniu besimėgaujantys? Bet dar nebuvo trenirutės, po kurios gailėčiausi išbėgus. G. Griniaus vienas postas buvo apie senuką, kuris sako “Ideally I would be a bird, but the running is the close second!“ Ir tikrai. Anądien bėgau ir galvojau, kad skrendu. Kaip višta, kuri visą gyvenimą vaikščiojo ir staiga suprato, kad sparnai ne tik blusom kaupti skirti.  Geras pajutimas buvo. Vienas iš tų, kai ištinka koks tai supratimas ir atsiveria akys – atsimerki. Tuomet dalykai atrodo tikresni. Taip išeina, kad iki tol tikrovė ne tokia tikra buvo? Gyvenimas gryninasi sakytum.

 Pareigingos rašytojos amplua net nekvepia, apžvalga be grafikų nepavadintum. Bent jau nuotrauką įdėsiu.

IIsezonas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading II sezono apžvalga at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: