Rugpjūčio 4-osios įrašas

rugpjūčio 4, 2013 § 11 Komentaras


Kažkas yra su tais bėgimais aplink telkinius.

Rėkyva, Elektrėnai, dabar Žasliai. Visi sunkūs kaip pekla. Bet tuo ir geri, matyt.

Būtų galima teisintis – vasara. Nėra laiko visko nuosekliai aprašyti, tam, kad liktų prisiminimas ilgiau, tam, kad atrasčiau kažką daugiau nei tuos patyrimus išgyvendama. O lyg ir daug visko vyksta. Kad ir šį savaitgalį. Aplankėm draugus ir Nemunėlio Radviliškį. Prisiminiau pirmuosius savo 20 km. Būtent toj vietoj, praeitų metų šeštadienį, kaip ir vakar, bėgau Biržų link. Tik šį kart sunkiau ir ilgiau (iki pačių Biržų). Atrodo bėgu tuo pačiu tempu, bet širdis vis šiaušiasi, orą vis sunkiau įkvėpti, kol kentėt pasidaro sunku, imu galvoti, kam aš čia sau taip..

O kur dar nuostabi 100km Baltic šventė. Nors apie bėgimo organizaciją daugiau blogo nei gero, bet man ta diena buvo šventė. Užtenka vien to, kad buvau tarp žmonių, su kuriais galiu įsijausti į kalbėjimą apie bėgimą, nebijodama, kad tai pašnekovam nuobodi tema. Kartais atrodo nuplauki į pasakojimus ir nepamatai, kad tavęs jau nelabai, kas klauso. O čia jaučiausi tarp savų, su savais ir už savus.  Gimtadieniui pažymėti po 10 km Vingio parke, simboliškai nurisnojau dar 20 km. Kažkas jau rašė, apie tuos apvalius skaičius ir trauką jiems.. Tai gi nubėgau už save. Kiekvienas kilometras, kaip kiekvieni metai ir kuo arčiau finišas, tuo ryškiau jaučiau, kad mano gyvenime daugiau pilnatvės, daugiau drąsos keisti, judėti į priekį.
Jei taip nenuosekliai. Nes gi vasara gražioji. Tai Žasliuose mane sužavėjo organizatorių sugrotas amžinasis Metallicos pergrotas Gold of Ecstasy intro prieš pat startą:
 

Laukiau startinio šūvio, kaip indėnų kolonizacijos laikais, tik Žaslių tyruose. Užvedė muzika didvyriškai kovai.

Dar rašyčiau apie trasą. Lieptukas, posūkiai, kalvos, žvyrkeliai su balų apibėgimais. Apie įvykį su mergaite, kuri penktam kilometre sugalvojo bėgti man po pažastimi. Lenkiau ją sunkiai irdamasi pirmyn,su neleidimo lenkti momentu. Aš paspartinau ir lyg ją aplenkiau, tada susivokiu, kad ji prie manęs taip arti bėga. Labai arti, taip arti kad aš kairę ranką turėjau pakelti, kad jos neužgaučiau. Nelabai supratau, ko ji siekia. Bet turėjau dar paspartint ir pasimaskatuot po trasą, kad ją palikčiau užnugaryje. Ir dar apie V. Aleliūną, kurio vos neaplenkė Kiborgas. Labai juokinga, gi jis kirto finišą pirmas 7,8 km įveikęs vidutiniu 3:14 min/km tempu, o tada, pasirodo, grįžo atgal ir padėjo vienai mergaitei palaikydamas tempą. Spėju buvo tokių ir daugiau, kuriem širdelės virptelėjo, nes va tuoj tuoj aplenks maestro orientacininką. Ir šiaip, Žasliuose buvo į ką pasižiūrėti. T.y. į ne vieną šimtą kilometrų kainuojančius linkius bėgikų blauzdose.

Kalbant apie linkius ir kaip jie veikia, VM seminare A. Ramonas pasakojo apie raumenyną. Kad ir tai, jog kelio skausmas gali būti sąlygotas silpno kaklo, ar pečių juostos. Įdomus algoritmas 🙂  Užsisainup’inau courseroj į Exercise Physiology: Understanding the Athlete Within Dar nežinau ar rekomenduot, jei bus gerai, pasidalinsiu. Bet ką galiu parekomenduot, tai Mariaus pasidalintu podcast’u URL. Vienas iš epizodų buvo su Ironman ir Tour de France operatoriumi. Jei ir jūs neturi laiko, nes vis gi vasara, vistiek paklausykit.

***
Žinutė Gintarui (Jūsų el. paštas nepriima mano laiško).
Radau facebook’e, kad Danske bankas priima į savo komandą ir dovanoja nemokamą registraciją.
Danske Bank Lietuvoje Jie rašo, kad registracijos kodą gausite paskambinę numeriu 1636. O gautą kodą reikia nurodyti registruojantis Vilniaus maratono puslapyje.
Iš plačiųjų internetų panašu, kad ir Coffee Inn bei Power Hit Radio savo komandą burs. Bet apie jų registraciją nieko neradau. Jei pamatysiu parašysiu.
Reklama

Tagged: ,

§ 11 Responses to Rugpjūčio 4-osios įrašas

 • Mindaugas parašė:

  O kaip vaišės Žasliuose, po įveiktos trasos? Ar neteko paragauti?
  Man tiesa pasakius įsiminė vyrukas su bmw, kuris įveikus maždaug 6.5 km, prilėtino ir paklausė, ar nenorėčiau finišuoti pirmas – deja, teko jį nuvilti.

  • Senukų draugė parašė:

   Gerai čia su tuo BMW :)) Aš Jonavoj esu mačius, kaip kelios bėgikės neatsispyrė panašiems pasiūlymams:) O vaišės buvo nuostabios! Nesu tokios skanios avižinės košės valgius jokiose kitose varžybose. Mergaitė prie puodo sakė, kad su uogom iš jos sodelio.

   • Mindaugas parašė:

    Teks kankintis iš balto pavydo 🙂 Vis galvojau prieiti, pasivaišinti, bet apsiribojau vandeniu. Dabar žinau, jog nemažai atsisakiau 🙂 Be to, džiugu, jog tos mergaitės vietoje nebuvau aš, giliai šnopuojantis dėdė 😀

 • Mindaugas parašė:

  Įdomumo dėlei pasižiūrėjau Žaslių rezultatus ir jeigu viską teisingai suprantu, tai nuo Timo atsilikau 0.4 sekundės. Bet, kad ir kaip būtų keista, nepamenu, jog arti priekyje kažką būtų tekę vytis, ir tokia artima kova 🙂 Susimatysim aštuntame etape, Plungėje 🙂

 • Kiborgas parašė:

  Kas tas Timas?
  Aš kokį tais berniuką, pamenu, lenkiau. Buvo jis sustojęs trumpai, o paskui turbūt už nugaros man lėkė. Turėjom dar FOCUSiečių porą aplenkt prieš pat finišą.

  • Mindaugas parašė:

   Pagal dbtopo rezultatus rašo, jog už Pingvino kojas bėgo Timas Petraitis. Taip tas pats stojęs atgauti kvapo, ir taip pat finiše aplenkės FOCUSiečius. Tiesiog atrodė, jog Tavo atotrūkis buvo tikrai didesnis, nei 0.4 sekundės 🙂

   • Kiborgas parašė:

    Velnias, vėl kažkoks Petraitis už mane bėgioja.. Teks pašnekėt su juo rimtai.
    Plungėj turėtų būt įdomu, ten tokia dinamiška trasa su keturiais gan trumpais ratais. Trailinius batus siūlau pasiimt (jei turi, aišku), bus pagrinde gruntas su žvyreliu vietom.

 • Gintaras parašė:

  Ačiū už žinutę.
  Dabar, nelaimei, truputį koją pasitempiau. Tai atviras klausymas dėl ateities.
  Siūlau visiems, kas nori bėgti, pasinaudoti jūsų nuoroda.
  Malonu prisiminti Žaslius, ir košės paprašiau kad įdėtų dviejų rūšių.
  Puikus bėgimas, nuotaika nuostabi, ir jaučiausi tada gerai.
  Ir kartu su Kazlu išsimaudėme. Vėsus vanduo tikrai grąžino visas jėgas.
  Paprastumas ir pakeri.

 • Mindaugas parašė:

  Dėkingas už patarimus 🙂

 • […] Neišsiplėsiu apie tai, kas vyko po varžybų, tiesiog pasakysiu, jog buvo nuostabu. O tiems, kas nori apie tai sužinoti, raginu perskaityti Senukų draugės įrašą. […]

 • […] Neišsiplėsiu apie tai, kas vyko po varžybų, tiesiog pasakysiu, jog buvo nuostabu. O tiems, kas nori apie tai sužinoti, raginu perskaityti Senukų draugės įrašą. […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Rugpjūčio 4-osios įrašas at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: