Kada tampama bėgiku?

liepos 27, 2013 § 5 Komentaras


Nu gerai. Čia daug visur bėgiojom ir neparašėm apžvalgų jokių, nu bet nepasižadėję, tai ir gal nereik. Bėgom paskutiniu metu baltic100km ir Žąsliuose šiandien. Abi varžybos superinės. Smagu kolegas rašytojus pagaliau išvyst ir pabendraut. O ir 5 iš 10 estafečių vieta visai fainiai.

Šiandien visgi apie kitką įrašas

Paskutiniu metu vis sukasi galvoj pamąstymai apie tai, kada žmogus jau ima ir pradeda laikyti save bėgiku. Tai jais pasidalinsiu. Pasirodo ne tik mane vieną šitas klausimas kamavo. Runners world padarė apklausą ir gavo labai neblogų atsakymų čia.

Mano galva, yra dviejų tipų kriterijai kaip galima atsakyti į šį klausimą: išoriniai ir vidiniai. Išoriniai tai tokie, kur dauguma žmonių + – sutaria, kad va čia jau bėgiko požymis, o vidiniai tai jau kiekvieno mūsų pasirinkimas.

išorinių greičiausiai pats rimčiausias buvo tas, kai Senukų (ir mano) draugė važiavo į Švediją ir ieškojos kokių varžybėlių. Susirado šiokias tokias ir ten buvo skirstymas, kad jei esi vyras ir prabėgi 10 km per 40 min, tada esi runneris. Jei lėčiau – joggeris. Moterims berods 45 – runnerė, lėčiau – joggerė. Viskas paprasta ir gražu. Subėgi per 40 min tuos kilometrus ir esi bėgikas.

Bet čia kaip ir su kitais dalykais gyvenime, you never know. Kad ir ta opi svorio/pinigų/laimės/ramybės tema: numesiu tiek kg ir…, uždirbsiu tiek pinigų ir…, pasieksiu šį tikslą ir …, padarysiu dar šį darbą ir tada jau būsiu ramus, ilėsiuos… Išorinius kriterijus kaip ir turi, bet vidus gali eiti savo keliu. Ir gerai, jei prabėgus per 40 min tas tavo vidus patikės ir pradės tave laikyti bėgiku, o kas jei ne?

Tai dabar apie vidinius. Čia ryškiausias pavyzdys “The Lola Papers“. Gražiai surašyta knygutė, kurios autorė nei karto nepamini savo varžybų tempo ir laikų, bet beveik pastoviai apie tai šneka. Yra joje toks epizodas, kai su treneriu diskutuoja, kada jau ji galės užsidėti tas glaudes ant rankų (aka Zensah sleeves) ir sako, kad kai 5 km tam tikram laikui nubėgs – va tada. Nubėga, užsideda ir jau yra kieta bėgikė. Žodžiu, pačios susigalvotas tikslas ir artimesnis vidui.
Ir, manau, čia daug tiesos. Juk kiekvienas turim individualią praeitį, kūno sandarą, traumų patirtį, maitinimosi įpročius ir t.t. Vienam subėgti per 40 min gali būti viso gyvenimo svajonė (kad ir šitam žemiau)

o kitam tai tiesiog karjeros pradžia (kad ir tam mūsų kolegai iš pajūrio – linkėjimai! ).

Bet ir čia įdomumas išlieka. Manei, kad šitas tikslas ir kad jau tada bus, bet ima ir nebūna? Nu pvz. blogai išjautei tikslą? Pasieki, sėdi, o kaip nėra jausmo, kad bėgikas – taip nėra.

Bėgimas pavojingas tuo, kad jis reikalauja nuolatinio meistriškumo ir kad čia kaip su tobulybe – ribos nėra. Visada gali greičiau, visada gali geriau, efektyviau, ekonomiškiau ir su geresniais batais. Tad, jei jau pradėti prie kažkokio tikslo rišti – galima pasiklysti. Ar dabar aš jau išties tikras bėgikas? Gal kitais metais bėgsiu dar greičiau ir kaip tada? Būsiu tikresnis bėgikas?

Matyt, čia tėra toks skirstymas:

netikras bėgikas (prastas ——————- žiauriai geras)
tikras bėgikas (prastas ——————– žiauriai geras)

Ir man kol kas ir vis dar įdomiausia va ta transformacija. Kaip gi tam žmogui nusėda galvoj mintis, kad jis jau va tas, tikras. ?

Tai daugiau gal ir nerašau. Neturiu kol kas galutinio varianto. Žinau, kad man atėjo ne per tikslus, bet per kažkokį momentą, kai gatvėj ėjau į darbą vasarą ir pamačiau savo iki pusės apnuogintą koją (nuo apatinės pusės). Ir pagalvojau, kad “bėgiko koja“ visai. Seniau ne tokia buvo :). Taip ir tapau tokiu + – tikru bėgiku.

Reklama

§ 5 Responses to Kada tampama bėgiku?

 • paulius parašė:

  Manau bėgiku tampi, kai nebegali nebėgt. Kai tarkim praleidi svarbią treniruotę ir prieš užmigdamas mąstai, kad vien dėl to diena buvo š.. Ir tt. 🙂

 • lapebega parašė:

  Aš vis pasikuklinu, kai kas sako: “va tu tai bėgikė…“ Atsakau: “aj, kad ne kažin kokia, čia laikas mano prastas, čia treniruotę kokią praleidžiu.“ Irgi pasvarstau, kur riba tarp joggerio ir runnerio. Galvoju, gal joggeris neturi tikslo, kaip tarkim, nubėgt maratoną. Jis tiesiog joggina dėl kokių nors kasdieniškesnių motyvų. Bėga kaskart tą patį atstumą ir nesuka galvos dėl pulso, greičio ir t.t. Runneris galvoja apie atstumus, seka ir žymisi savo organizmo reakcijas, skaičiuoja ir matuoja, o svarbiausia, turi TĄ TIKSLĄ. Aišku, čia sąvokų interpretacija, o riba visgi labai menka.

 • parbegu parašė:

  tupi tupikas, sėdi sėdikas, eina ėjikas, joja jojikas, bėga bėgikas..
  man atrodo paprasta – jei bėgi, tai ir esi bėgikas, nebėgi – nebėgikas 🙂
  tik dar kalusimas iškilo, kiek laiko po bėgimo tas bėgiko statusas galioja?.. dieną, dvi, savaitę ar mėnėsį?… nu, nes jei nebėgsi metus tai jau būsi tik buvęs bėgikas :):)

 • Marius parašė:

  Pritarčiau “parbėgančiam“. Jeigu reguliariai bėgioji tai ir esi bėgikas. Čia kaip supratau klausimas iškilo apie tai koks greitas esi bėgikas. Arba tipo jeigu bėgi lėtai “negali sau leisti vaidintis TIKRU bėgiku“. Na jeigu sekundės apsuko galvą, tai kiek žinau LAF turi exceliuką su laikais ir distancijom kada skaitaisi Tarpautinis sporto meistras, kada Sporto meistras, po to ten eina I, II ir III atskiriai. Vienu žodžiu daug visokio velnio (nors aš tada kai gilinausi, labai kritikavau tą jų metodiką, nes maratono distancijos laikai buvo neproporcingai palengvinti). Tai va, tai dabar bėgioju ne su vienu bėgiku, kurie turi jau kažkurį sporto atskirį 🙂 Tai mėgėjui yra žiauriai malonu pasiekti tokį lygį. O šiaip tai jeigu per varžybas nesivelki kažkur galiorkioj tai drąsiai gali vadinti save bėgiku, niekas nedrįs per dantį patraukti..

  • Kiborgas parašė:

   Aš tai nepritarčiau. Man rodos čia kaip ir su kitkuo gyvenime nėra taip paprasta. Kitų akyse gal ir taip – jei bėgioji, vadinasi, esi bėgikas. Bet aš daugiau apie vidinį pajautimą. Pvz. galiu laikinai įsidarbinti Maximoj kasininku, dirbti juo vasarą, bet jaustis kažkokios kitos profesijos atstovu ir pan. Tai žodžiu apie tai ir surašiau. Kad man labai smalsumas kaip žmogus taip paima ir pasijaučia išties bėgiku.
   O dėl LAF exceliuko tai didelis dėkui! Kilo naujų iššūkių 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Kada tampama bėgiku? at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: