Pabambėjimai apie internetus

liepos 9, 2013 § 8 Komentaras


Vakar aptikau latvių www.noskrien.lv ir nors nesuprantu latviškai, bet paliko įspūdį. Visokie straipsniai, mėnesio bėgiko rinkimai ir dar visko. Labai patiko kalendorius, kuriame ne tik LV varžybos, bet ir užsienio. Reitingas taip pat šauniai skaičiuojamas.

Mūsuose bandymas apjungti ir padaryti gerą puslapį yra www.baltic100km.lt/portalas. Taip, būtent tokiu adresu reikia eiti. Seniau berods užtekdavo ir to ‘portalas’ nerašyti. Dabar atidaro artėjančių 100 km varžybų puslapį iš kurio jokios nuorodos į portalą. Pats portalas irgi rodos taikė į http://www.maratonas.lt (pavadinimas puslapio, kurį matai naršyklės viršuj), bet jei nueini tuo adresu, patenki į Vilniaus maratono svetainę. Pats puslapis panašus į latvių, yra kalendorius, statistika, naujienos ir t.t. Bet kol kas labai kūdas. Iš trūkumų, bent man nepavyksta apskritai “užlipti“ ant visų iššokančių nuorodų (statistika, aktualu, bėgimai užsienyje ir t.t.), o statistika tikrai būtų įdomu pažiūrėti kokią ir iš kur ima.

Čia pereisiu prie bėgimo taurės. Bene pagrindinis bėgimo reikalas Lietuvoje. Juk taip? Yra dar kokia tais LBMA taurė, bet ji tarpklubinė ir kiek supratau irgi turi sunkumų su rezultatų pateikimu? Nueikite kad www.lbma.lt, tada ‘turnyrai’ – ‘LBMA tarpklubinė lentelė’ – ‘šių metų’. Žodžiu, grįžtant prie Bėgimo taurės. Aišku, labai gerai, kad ji išvis yra, nes tai vienas pagrindinių kol kas mane stipriai motyvuojančių bėgioti reikalų. Įdomu sekti tuos skaičiukus, žiūrėti pakilai ar kritai lentelėje, važinėti po miestus, kuriuose nebuvai ir bėgioti po vietas, kuriose gyvenime nebūtum bėgiojęs. Kadangi rašau apie internetus, tai pabambėsiu čia ir apie begimotaure.lt. Labiausiai erzinantis reikalas yra rezultatų atnaujinimo laukimas. Kartais kelios dienos po varžybų. Kartais kelios savaitės. O vienas incidentas šiais metais buvo, kad apskritai rezultatų lentelė atsirado Šviesos karių puslapyje. Yra, aišku, intringos vis keltis iš ryto, eiti į tą puslapį ir žiūrėti – atnaujinta jau ar ne? Bet šiais laikais? Kai galima gan nesunkiai padaryti RSS srautą ir leisti visiems užsiprenumeruoti?? Realaus gyvenimo paralelė turbūt būtų paštininkės klausinėjimas kas rytą ar jau atnešė man laišką ir tiesiog laiško radimas pašto dėžutėje.. Patį puslapį irgi būtų galima supatrauklinti. Bent jau lyderių TOP10 išnešti iš to excelio ir padaryti viešai matomą. Nu bet čia jau aišku reikia daugiau iniciatyvos ir t.t.

Kitas reikalas. Šviesos karių puslapis ir jų naujienos. Tikrai įdomios. Skelbia apie klubo bėgimus, kurie kartais gimsta spontaniškai (čia kai su Senukų drauge vieną savaitgalį tiesiog LR Vingio parke bėgom ir su Staškevičium prasilenkėm ir tik paskui internete radom, kad vyko varžybėlės 10 km..). Tikrai galėtų rasti kokį žmogelį RSS srautui pakibinti.

Galiausiai… Kur dingo runningclub.lt? Problemos buvo tos pačios kaip ir aukščiau rašiau – reikdavo eiti į puslapį ir žiūrėti parašytos kokios naujienos ar ne. Tik po pusmečio supratau, kad jei paspausi “ultra bėgimo naujienos“, tai ten gali rasti dar kitokių naujienų. Labai patikdavo komentarų gausa ir aštrumas. Anonimiškai visi ir nevengdavo stipriau pasiginčyt. Dabar gi apskritai dingęs puslapis. Peradresuoja į vilniausmaratonas.lt.

***

Manau, kad kas tikrai Lietuvos padangei nepamaišytų:

1. Rimtas rimtutėlaitis puslapis apie bėgimą. Kuris vienytų bėgikų bendruomenę. Informuotų apie LT ir UŽS ilgų distancijų reikalus. Turėtų skiltis trailininkams ir t.t. Džiugu, kad jis randasi ir norisi palinkėti išlaikyti iniciatyvą.

2. Komercinių bėgimų taurė. Padaugėjus rimtų renginių skaičiui, manau, kad tikrai pribrendom. Jau galima galvoti apie maratonų taurę (Druskininkai, Kaunas, Vilnius). Pusmaratonių taurė irgi smagu būtų. Arba dėlioti kaip dabar vykstančios bėgimotaurės renginius: skirtingos trąsos, skirtingi atstumai ir t.t. Kad būtų įvairovė. Paskelbti metų gale ateinantiems metams ir garantuoti po kokį bėgimą kas mėnesį. Būtų liuks.

3. Trailo bėgimas. Apart Rėkyvos jaučiu, kad nieko neturim. Latviai turi Siguldą su 55 km. O miškų tikrai turim. Kalnų gal daug nerastumėm, bet vis šis tas. Ir turėtų būti komercinis. Ir bėgantiems toli turėtų būti vienas ilgas ratas, o ne kokie 5. Kad žmones supažindinti ne tik su asfaltais.

4. 3h bėgimas. 6h bėgimas? Seilė nutįsta, kai paskaitau apie Žiežmariuose vykusį. Tikrai gaila, kad nebedaro Almiras. Prisidėtų prie įvairovės bėgimų šis renginys.

5. Iš tokių mažesnių. Pradėkit komerciniuose bėgimuose dovanoti kojines vietoj maikių. Arba kepurytes. Arba pirštines (kokiam Vilniaus Kalėdiniam). Maikių per vienus bėgimo metus įmanoma prisirinkti tiek, kad jau gailies, jog išvis pirkai bėgimo pradžioj :).

Jaučiu, kad tiek.

6. Dar paskutinis toks visai lempinis. “Bėgimo į darbą diena“.

***

Suprantu, kad kritiškai ir kad pats ne kažką čia prisidedu tik va blogą rašinėju ir bėgioju sau miesto gatvėm prakaituotu veidu. Bet kad jau pakūrėm su antra puse šiokį tokį kanalą, kurį pradėjo klausyt šiokie tokie žmonės, tai gal nueis tos mintys tinkamom ausim ir kažkokia įtaka bus. Bent jau apie kojines išgirskit ir tų maikių nebedovanokit tiek daug :).

Reklama

§ 8 Responses to Pabambėjimai apie internetus

 • padugnini parašė:

  true true story…

 • Edge parašė:

  Viskas gerai su tom maikėm 😀 Tegu duoda. Tereik nedaryt klaidos – nepirkti pačiam. Aišku čia yra kiekvieno asmeninė nuomonė. Vienam blogai, kitam gerai.
  O dėl to vieningo puslapio… Tai tikrai jo trūksta..
  Matyt dar neatsirado bėgiojantis webmaster’is, kuris šioj vietoj norėtų/galėtų idėti darbo.. Visgi galėtų po kurio laiko toks puslapis ir ji pamaitinti. Visgi yra tendencija kad bėgiojančių daugėja, tai reiškia daugės ir norinčiu jiems kažką parduoti 🙂

 • Dovilė parašė:

  Prašom taip labai nesipiktinti, nes viena ausim girdėjau, kad kažkas vyksta ir kažkada turėtume turėti kažkokį naują puslapį, vienijantį bėgimo informaciją Lietuvoje. Aišku šiame komentarte šiek tiek per daug žodžių “kažkas“, “kažkur“, bet reikia arba pačiam aktyviai imtis veiklos arba belieka laukti 🙂

 • Marius parašė:

  Man tai labai norėtųsi “normalios“ bėgimo taurės. Ta prasme dabartinė taurė yra orientuota į bėgimo populiarinimą provincijoje, todėl kartais ją vadinu “kaimo lyga“. Tokie Druskininkai ar Kaunas yra neįtraukiami į jos etapus. Taškų skaičiavimo sistema į orientuota į lankomumą, o ne į bėgiko rezultatus (panašiai kaip universitete kai dėstytojai pažymius rašo pagal lankomumą). Galėtų būti bėgimo taurė, kurioje būtų iš principo kitokia taškų skaičiavimo sistema ir kuri būtu orientuota į objektyvų bėgikų sureitingavimą pagal pajėgumą. Kaip Dzokovicius yra pirma pasaulio raketė, taip koks Venckūnas ar Diliunas ar dar kas nors galėtų būti pirmasis Lietuvos “batelis“ 😀 Gal juokingai skamba, bet azarto būtu žiauriai daug. Etapų turėtų būti nedaug (tarkim 5-6), ir jie turėtu nesipjauti su pavasario ir rudens maratono startais. O skaičiavimo sistema turėtų būti tokia, kad nesudalyvavimas viename etape, neužkirstu galimybės tapti Lietuvos bėgimo čempionu. Va tokioje taurėje užvirtų tikra konkurencija:)

  • Kiborgas parašė:

   Noriu sureaguot dėl lankomumo. Realiai jie bandė išbalansuot. Yra 10 etapų ir jei visuose dalyvauji, tai užskaito 7 geriausius rezultatus, o likusius paverčia į skaičių 30. Tai realiai, jei aš subėgčiau 10, o tu 7, tai vis tiek tu lenki mane.
   Bet jo. Pritariu dėl didžiųjų miestų ignoravimo, nors juose juk ir taip prisibėgiojam 🙂

   • Dovilė parašė:

    Man tai atrodo kad Lietuvos taurės tikslas yra populiarinti bėgimą Lietuvoje ir skatinti atrasti tą sportą paprastus žmones, ne sportininkus, ne pajėgiausius “klasės“ bėgikus. Šiai idėjai labai pritariu ir manau tų tikslų jie siekia labai teisingu keliu.

    O dėl didžiųjų miestų, tai manau dideles varžybas organizuot yra kur kas sudėtingiau. O tos taurės varžybos būna gana kuklios. O ir šiaip tų varžybų šiuose miestuose užtenka. Gal kaip tik gerai, kad norintys prasibėgti išsiunčiami “pasižmonėti“ ir tuo pačiu išjudinantys kaimo gyvenimą, ižiebiama kibirkštis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Pabambėjimai apie internetus at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: