Svoris. Ot…

birželio 28, 2013 § 4 Komentaras


Aptikau tokį tyrimą, kuriame analizuojami elitiniai ir neelitiniai bėgikai, t.y. tie, kurie tilpo į Bostono maratono kvalifikacinį laiką ir tie, kurie ne. Tyrimo metu buvo bandoma atrasti tą vienintelį dalyką, kuris labiausiai įtakoja maratono laiką. Tyrėjai nepasivargino surinkti ne tik bėgikų fizinius duomenis, bet ir informaciją apie treniruočių programas, intensyvumą, bėgiojimo stažą, corss-trainingą.

Pasirodo labiausiai sverinatis rodiklis yra svoris. Kuo mažesnis KMI tuo, geresnis maratono laikas. Elitinių ir tų, kurie šiek tiek atsiliko, treniruočių dažnumas, bėgimo greitis jų metu, cross training treniruočių kiekis buvo panašus, tačiau KMI buvo žymiai mažesnis. Vidutinis elitinių bėgikų BMI – 22, neelitinių – 23.

Nežinau nuo ko pradėt rašyt apie svorį, man tai nelengva tema. Keista prisiminimuose turėti momentą, kada būdama vaiku veidrodyje staiga pamačiau ne “kinišką“ suknelę, kuri privalo kuo plačiau išsiskleisti besisukant, ar geltonus kaspinus, kuriuos prisirišus ant pieštuko galima vingiuot kaip kokiam meninės gimnastikos performanse, bet kūną, savo kūną. Buvau stambus vaikas. Iš sukasi nesisuka suknelių išaugau, jas keitė storina nestorina. Mama pergyvendama, dėl galimos cukraligės vesdavo mane daryt periodinių tyrimų ir skatino sportuoti. Ir kai dabar pagalvoju, buvau tikrai dar per maža treniruotis su paauglėm vasaros stovyklose. Po jų visi džiaugdavosi mano nukritusiu svoriu. Nesuprasdavau, kodėl negaliu būt stambi, kodėl turiu būt liekna kaip sesė. Sulig paauglyste, nustojau priešintis ir tapau sau priešu. Priešinausi priešu tapau. Įstrigau tarp to, kad stora būt negaliu, nebepriimu savęs tokios ir to, kad lieknai būt neišeina. Ir jei ne didelis užimtumas, tikriausiai su tuo nerimu nebūčiau susitvarkius.

Pameluočiau, jei sakyčiau, kad bėgiot pradėjau ne dėl svorio metimo. Greitindavau medžiagų apykaitą prieš pamokas, vėliau prieš studijas, prieš darbą.. O ir šiaip sportas man visada patiko.

Taigi bėgti lengviau būnant lengvesniems. Sėdint visą dieną svoris nesijaučia. O bėgant dar ir kaip! Čia kaip tose realybės šou, kur susideda visą per savaitę suvalgytą junk’ą ant stalo, kad herojus patirtų kuo didesnį šoką. Kažkokiu aplinkeliu bėgimas perteklinio svorio konfrontacija. Gerumas bėgant atsiranda su tuo galvos išsivalymo momentu, nurimsta mintys lyg grįžtu į tą būvį, kuris buvo iki veidrodžio. Blogumas atsiranda obsessive mind pradeda kabintis prie bėgimo. Staiga, bėgiojimą tik šiaip sau galima nužudyt visokiais “reikia“. Kaip jau Kiborgas rašė viename įraše. Kažkuo man visa ta tema artima ir Griniaus įrašui. Kažkur in between mėgėjo ir tokio, kažkur užslėpto, noro bėgti greičiau, toliau, nusipirkti neįtikėtino lengvumo bėgimo batelius, ištreniruoti raumenis, išnaikinti bujojantį riebalinį sluoksnį ir būti geriausia bėgike, kokia tik galiu būti.

Danijoj pirkom Runner’s World, kurio vasaros nr. tema – svorio metimas. Skaičiau atidžiai, nuosekliai, kaip elementorių, kol nepriėjau to pagrindinio straipsnio, kuriame analizuoja riebalinio sluoksnio kaupimosi vietas. Maždaug taip – jei riebalai kaupiasi pažastyse, reiškia per mažai vitamino Z. Jei riebalai netirpsta nugaroje, reiškia per mažai miegu. Nepriimkit pažodžiui. Skaitau ir jaučiu, kad čia ne man. Čia tiems, kurie aštrina formą ir braukia sekundukus nuo PB. O kas tada man?

Apipyniau bėgimą įvairiom teorijom ir šliauždama Elektrėnų kalneliais. Lūžau 9 km. kartu su studentu, kuris 7 km bėgo trečias (!) ir fokusininku, be kurio nebūčiau į dvi valandas sutilpus. Kartu buvo Petras iš Kretingos, bėgantis renginyje beveik kiekvienais metais. Buvo vietos ir laiko įdomioms istorijoms ir pajuokavimams. Bet labiausiai įstrigo Focus bėgiko žodžiai. Kad tai pirmas bėgimas ever, kada jis eina, ir tai pirmos varžybos, kai jaučia malonumą 🙂 Ir man taip gera pasidarė. Na ir kas, kad lūžau. Ir tie papildomi kilogramai. Na ir kas? Taip naiviai, banaliai.. Na ir ką? Bėgu sau.. Ot.

Reklama

Tagged: ,

§ 4 Responses to Svoris. Ot…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Svoris. Ot… at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: