Pagaliau vasara

gegužės 27, 2013 § 6 Komentaras


Ją paskelbė Trakų pusmaratonis. Trakų bėgimo fiesta praėjo senokai, bet dar liko gyvų įspūdžių. Mano patyrimai buvo kažkuo panašūs į tai, ką vienam interviu R.Kazlas pasakojo. Kai kartais apleidžia treniruotes, užsiregistruoja kokiai ilgesnei distancijai –  “o dabar, lodariau, kentėk“. Tuo metu, kai registravausi nekilo klausimų apie tai, kokį atstumą bėgsiu. Pusmaratonį, žinoma! Po nusirašymo nuo griežtų programų, pusmaratonio distancija atrodė labai ilga. Užtikrintumas blėso artėjant labai lauktam renginiui. Jaučiau, kad nusipelniau ir aš kančiai. Trakai sudėliojo į vietas treniruočių svarbą ir raciono aktualumą. Patyriau akistatą su realybę, ypač TOJE įkalnėje.. keturis kartus. Pats renginys buvo puikus, jį tokį darė nuostabus kraštovaizdis, orkestras buvo super, V.Totilo baikės ketvirtam rate ir aišku finišas. Pastebiu, kad prisimenu visų bėgimų momentus prieš finišą. Pabaigos stendui reikia nusilenkti atiduodant visas jėgas. Ką šiame bėgime dariau kitaip, tai sustojau atsigert vandens! Man visada atrodė, kad taip švaistyčiau sunkiai taupomą laiką. Kartais bėgu taip lėtai, kad galima patogiai grukšnoti. Keista buvo pasivaikščiot vidury bėgimo varžybų. Pailsėti buvo taip gera, kad vėliau turėjau pakovot, kad nestočiau tiesiog šiaip sau 🙂

Suma summarum, nepaisant karščio ir sunkumo bėgti, galima palenktyniauti su finišuojančiu bendraminčių, paploti orkestrui, mėgautis lyderių bėgimo lengvumu, duoti penktis V.Totilui.. Ir taip gauti naują patyrimą, kuris mano atmintyje vadinasi Trakų pusmaratoniu.

Kauno maratono treniruotės man buvo džiugus atradimas. Ką mes ten veikiam? Susirenkam 18 val. padarom trumpą apšilimą. Tada išbėgam į Ąžuolyną ir kiekvienas pagal savo pajėgumus vykdom trenerės nurodymus. Antradienį bėgau 10 min lėtai, 10 min greitai dvi serijas. Susirenkam į stadioną vėl trumpas apšilimas, po jo teminiai pratimai – kojos/presas. Pabaigai sukam prabėgimus ratu mėgdžiodami trenerį. Praėjusį kartą išnaudojom tuos betoninius laiptus, kurie yra yra skirtingų dydžių ne šiaip sau! Pabaigai keli ratukai lengvai ir ryte pingvino kojos garantuotos. Tikriausiai nebūtina daryt viską. Manau, tuo metu miestiečiai bėgikai ar nebūtinai bėgikai, gali naudotis stadionu ir esama erdve savo nuožiūra. Dar galima stebėti legnvaatlečių ar merginų krepšinio komandos treniruotes ir pabūti su bendraminčiais. Štai atsakymas, kuo skiriasi vidinė ir išorinė motyvacija. Ten visi iš vidaus 🙂

Sūduvos 1 val. bėgimas. Begimo taurė tęsiasi. Pradžioje, ypač po Jonavos bėgimo, galvojau, kad visuose bėgimuose nedalyvausiu. Kai po Rėkyvos atsidūriau etapų rezultatų lentelėje pirmose gretose, užsidegiau noru subėgt visuose bėgimo taurės etapuose. Marijampolės bėgimas ypatingas tuo, kad bėgti reikia 400 m. stadionu 1 val. ratą po rato ir jau nebeskaičiuojat ratų. Susukau 29. Buvo karšta diena. Kiekvienam rate buvo kempinių ir vandens. Taigi vėl mokiaus gerti bėgant. Šį kartą jau nebestojau, vienu įkvėpimu stengiausi susipilti kuo daugiau skysčio. Baigėsi tuo, kad springau ir kosėjau. Atrodo toks paprastas ir nereikšmingas dalykas. Gal užtektų įsisamoninti, kad gėrimas  yra bėgimo dalis? Dar patiko, kad pritrūkus stiklinių, jos buvo renkamos nuo trasos ir vėl pildomos vandeniu. O ką? Ekologiška. Po dvidešimto rato būčiau ir iš balos gerus. Įsivaizdavau, kad iš T.Veckūno stiklinės gerdama, Venckūnu pavirsiu 🙂 Skanu vanduo.

Lietuvos dviračių maratono taurės pirmasis etapas Druskininkuose.  Planuose buvo numatyti taurės etapai, kuriuose nedalyvavau praeitais metais. Negaliu sulaikyt emocijų 🙂 Buvo sunku, bet labai labai gerai. Kviečiu visus išbandyt nors vieną etapą. Toks vienas mane labai palaikantis pažįstamas sakė, kad su mano žiniom apie dviračius ten gal ir nereiktų važiuot :)) 33 kilometre mano supratimu sulaužiau bėgius ar grandinė nutrūko (pasirodo nusimovė ir ja tik reikėjo užsidėti). Finišavau stumdama dviratį po 2,5 val. Bet laikas nesvarbu, buvau euforijoj vien dėl to, kad pasiekiau finišą.

Aleksoto turgus yra ta vieta, kurią reiktų aplankyti ieškantiems bėgimo batelių. Čia viena iš nedaugelio vietų Lietuvoj, kur galima rasti Brook’sų. Buvo brooks’ų ir iš PureProject buvo dveji – PureFlow ir net naujausi PureFlow2. Šie buvo gal už 170 lt http://s3.runnersworld.co.uk/uploads/images/productimage/11025.jpg Įvairovė plati, radau ir senų ir šių metų modelių. Daugiausia nike. Matavausi vieną asecsų  (arti minimalistinių, 33 serijos) modelį už 180 lt. Labai patiko, tik mažoki. Berods tokie – http://www.svsports.com/files/store/preview/t1h8n-9197-asic-1.jpg Žodžiu, verta ten nuvažiuot pasidairyt. Sako ten kartais apsilanko A. Skujytė. Rasti visai paprasta – tai vienintelė palapinė, kurioje vien tik sportinė avalynė.

10 km bėgimas Birštonas-Prienai. Dar vienas bėgimo taurės etapas. Šiame praeitais metais nedalyvavau, todėl galėjau mėgautis nežinomos trasos privalumais. Galėjau, bet.. Visus 10 km gaivino lietus. Išsitaškiau visom prasmėm.  Buvo vienas iš tų bėgimų, kuriuos atmintis ištrina, kaip sunkų patyrimą. Važiuojant autobusu į startą ir gerą pusvalandį iki pradžios buvau nuplaukus į apmąstymus. Aplink mane lieknos figūros, raumenynai aptraukti oda, šokantys iš autobuso į lietų ir entuziastingai darantys apšilimą. Ką aš čia veikiu? Suėmiau save į rankas vos 10 min iki starto, pastriksėjau ir puoliau bėgti. Jei ne Gintarė iš Jonavos, nebūčiau pasiekus tokio vidutinio tempo. 4:50 min/km man yra labai geras rezultatas.  Bet būnu žymiai laimingesnė  ir jaučiuosi geriau bėgdama lėčiau.

Nike/ Vilniaus pusmaratonis. Bėgau už FOCUS runining grupelės. Gal norėjosi greičiau, bet buvo taip gera su jais bėgti. Akimirksniu prabėgo du ratai besiklausant jų juoko. Į kalniuką irgi linksmai su skanduote “rankom, rankom, aukščiau kelius, pirštų galais!!“. Likusius du jau sau mintyse kartojau. O koks palaikymas! Įkalnėj vos ne stumti į viršų pasiruošęs vaikinas cheerino. Kopiau ir aš besišypsodama. Bėgant ketvirtą ratą atsisveikinau su Vilniumi, kurie buvo man namai šiek tiek daugiau nei vienerius metus.  Mano tribute to Vilnius –    Personal best Half marathon of 1h:49m:51s which is a 6m:59s improvement.

Žmonės.  Bėgant Trakuose sutikau Dainių iš saldi druska, Kauno maratono treniruotėse – Padugnini, pasisveikinau su gera nuotaika spinduliuojančia Aistera ir kaip visada prieš startus po keleto žodžių su Gintare iš Jonavos gaunu ramybės ir pasitikėjimo savimi.

Michael Arnstrein traukiasi iš ultra bėgimo sporto.

Dabar akiratyje atsirado dar vienas nušokęs bėgikas gerąja prasme – Anton Krupicka.

Tai gi vasara..  Su savaitgaliais kaip mini atostogom.

Tagged: , , , , , ,

§ 6 Responses to Pagaliau vasara

 • padugnini parašė:

  Ale tu ir slapukė, šitiek prilakstei…
  Šaunuolė!

  • Marius parašė:

   Ogi šiandien pažiūrėjau, kad senukų draugė Lietuvos bėgimo taurėje užima 1 vietą!!! Čia tau ne juokas!

   • Dainius parašė:

    Po kiekvieno etapo pirmiausiai ką žiūriu – tai ant kiek Senukų Draugė pirma. Nu ir laikom kumščius ir špygas už tą pirmą! Tikrai kad ne juokas.

 • Dainius parašė:

  Sveikinu. 2 dienas iš eilės šauniai prabėgai.

 • Senukų draugė parašė:

  Nejuokas nejuokas, reik print screen’ą daryt. Ilgiau pasidžiaugt galima bus 🙂 Bėgimo taurėj nedaug mergaičių dalyvauja, ir ne visuose etapuose. Tai su tokiais laikais, kaip mano galima dar kokiam vietiniam bėgime ir medalį gaut :)) Paskui gėda eit atsiimt, bet nieko. Šiaip džiugu ir man. Ačiū už palaikymą.

 • Gintaras parašė:

  Sveikinu, puikūs rezultatai.
  Progresas akivaizdus ir milžiniškas, jaučiu, reikės greit
  galiorkoje stumdytis.
  Linkiu ir K ne per greit, o užtikrintai atsistatyti, ir įsijungti į mūsų
  risnojančių būrelį.
  Laimingai, jau vasara, gražu aplink.
  Sveikatos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Pagaliau vasara at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: