Yra vilties.

balandžio 14, 2013 § 3 Komentaras


Liko savaitė iki testinio išbėgimo. Būsiu nebėgęs nuo kovo 23 dienos. Kas sekat mano sveikimo procesą, tai naujovės tokios:

– reikia su tuo foam roller ne patį ITB masažuoti, bet priekinius ir užpakalinius šlaunies raumenis. Būtent jie labiausiai nuvargsta, ko pasekoj, persistengia ITB. Dabar jei važiuoju grynai šonu, tai jokių skausmų, bet priekinis šlaunies raumuo dar labai įsitempęs. Ai. O foam rollerį nebūtinai pirkt, aš pasigaminau taip: 2.5 l tarchūno butelis, jį apvynioti dideliu rankšluosčiu, jei per skauda, tada dar kuom nors.

– vaikštau du kartus per savaitę reabilitacijos pratimų. Programa tokia (10 min dviratis, 4*10 prostatos įtempimas, 4*10 užpakaliui vienaip, 4*10 užpakaliui su staklėm, 4*10 presui – toks itin smagus, 4*10 kairę koją kelti įstrižai gulint ir nugarą liečiant žemę pilnai, 4*10 judinti pėdą į išorę – ten toks specifinis blauzdos raumuo dirba, 4*30 sek tempimo pratimas). Šią arba kitą savaitę vėl reikės prasitestuoti ir gal padarys pakeitimų programoj.

– pats šviežiausias paprotingėjimas buvo su trigeriniais taškais. Ketvirtadienį maniškis kineziterapeutas mestelėjo šią mintį. Yra toks raumuo virš šlaunies, prie klubo. Nedidelis. Atsakingas už pasilenkimą į priekį ir dešinės kojos jį man vis paskaudėdavo. Turiu įtarimų, kad būtent jį galėjau patempt tada, kai rišaus batą ir paskui jau visa sistema out of control padarė

Apie trigerinius taškus radau tik labai moksliškai. Pvz. čia.

“Didelis ir staigus raumenų įtempimas, ilgas monotoniškas krūvis, varginančios, netaisyklingos padėtys ir laikysena, trauma, pervargimas, psichoemociniai stresai, įvairios ligos bei daugelis kitų priežasčių gali perkrauti raumenų kontraktilinius elementus tam tikroje srityje, sukeldami audinių pažeidimus, apimančius sarkoplazminio tinklo plyšimą ir jame saugojamo kalcio išlaisvinimą. Prarandama raumens galimybė pašalinti kalcio jonus. Tai sukelia ir palaiko ilgalaikį raumens skaidulų susitraukimą – susidaro miofascialinis trigerinis taškas. Trigerinio taško srityje jaučiamas volelis dėl – skaidulinio audinio sankaupos, vietinės edemos, miogelozės, raumeninių skaidulų kontraktūros. Padidėja metabolizmas ir sumažėja kraujo cirkuliacija. Sumažėjus kraujo apytakai – daugėja anaerobinių procesų, todėl daugėja metabolitų, pvz., pieno rūgšties. Raumenyje susidaro nekontroliuojamo metabolizmo regionas, o todėl ir lokali vazokonstrikcija. Raumenų skaidulos pereinančios šį regioną yra stipriai susitraukusios. Sutrikusio metabolizmo srityje ATP (organizmo energetinės molekulės) kiekis gali būti nepakankamas. Be ATP miozino ir aktino siūlai negali atsikabinti, todėl sarkomeras lieka susitraukęs, frigidiškas.

Sutrikusio metabolizmo ir cirkuliacijos vietoje, besikaupiančių metabolinių produktų dėka trigerinio taško srityje yra dažnai išlaisvinami nervus sencibilizuojantys substratai (histaminas, seratoninas, kininas). To pasekoje įjaudrinami raumens mechano ar skausmo receptoriai ir smarkiai padidėja trigerinio taško jautrumas.“

Žodžiu, jei taip kaip aš supratau – kažkas įplyšo, išsiveržė kalcis, surambėjo, dabar skauda ir raumuo dirba daug silpniau. Yra trys gydymo būdai: injekcija su adata, šaldyt ir tempt (toks gan paprastas tempimo pratimas) ir masažuot. Tai darau daugiausiai masažą. Paimi savo pirštą, bedi į tą tašką ir laikai. Arba pasukioji. Šiandien prisimasažavau, tai skausmas labai sustiprėjęs. Nežinau ar čia į gerą. Žinau tik, kad bent bėgti taip aklai nebesinori. Jau ir pats suprantu, kad dar nepilnai sugijau ir norisi iki galo susitvarkyt.

***

Šiandien Totilo maratono diena. Vis patikrindavau lbma.lt kaip ten sekėsi bėgikams.
Išvažiavau su dviračiu papietaut ir maisto nusipirkt, tai nudžiugau, kad jau tiek daug dviratininkų. Vien Čiurlionio tiltu važiavome keturiese. Grįžęs iškišau galvą į balkoną drabužius nusidžiaut ir pamačiau mano gatve! (ji visai nepritaikyta bėgimui) risnojantį jaunuolį, pasuku galvą į kitą pusę – o ten baidarininkas iriasi prieš Nemuno srovę. Yra vilties.

***

Reklama

Tagged:

§ 3 Responses to Yra vilties.

 • padugnini parašė:

  Džiaugiuosi, kad baigia sveikt tas tavo ITB, ot pridarė triukšmo mažas intrigantas… Bet dabar gi gavo dėmesio, tai gal nurims?

  Nieko nesupratau ten apie tą plyšusį kalcį, bet aišku kad turėtų skaudėt,.. Prisiminiau, kad kažką panašaus turėjau priekinėj galūnėj, kai užsiiminėjau sportu, kur daug rankom mojuot reikia. Alkūnė… Buvau įsitikinęs, kad sąnarys, bet tada šalia buvęs specas pačiupinėjo, ir pareiškė, kad ten toks ilgas raumenis, keliantis ranką, protestuoja. Žodžiu priežastis ne visai ten kur skaudėjo.

  Lauksim ataskaitos iš testdraivo, kantrybės!

 • uldari parašė:

  Kai perskaičiau postą apie šlykštynę ITB traumą, pagalvojau, kad ir mane tas pats ištiko. Dėja, manoji trauma skauda nuo kirkšnies (ypač per šią vietą) per vidinę šlaunies pusę iki kelio. Mėnėsį nebėgiojau, tepu visokiais finalgon, pas gydytoją buvau – bbž kas yra, nežino.
  Mėnuo. MĖNUO be bėgimo. Tad užuojautos ir tau: prisidedu prie linkėjimo greičiau pasveikti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Yra vilties. at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: