Rėkyvos aukštapelkėm

kovo 24, 2013 § 2 Komentaras


Bėgimas apie Rėkyvos ežerą – vienas iš bėgimo taurės etapų, garantuotai surenkančių mažiausiai taurės dalyvių lyginant su kitais etapais. Ir dabar aš žinau kodėl:) Svaigsta galva nuo įspūdžių ir nuovargio. Ant medalio užrašyta –  “Aš įveikiau RĖKYVĄ 2013“. Suprantau, kad ten tiesiog prabėgti nėra taip paprasta. Rėkyvą reikia įveikt. Praeitais metais aukštapelkėse kažkas paliko dantų, prarado sąmonę, nežinau, ką po durpėm (gal labiau po sniegu) paslėpė šių metų bėgikai. Bet Rėkyva išbando čiurnas, kelius, klubus ir ūgį pamatuoja, žodžiu svarbiems bėgimo startams besiruošiantiems ten pavojinga. Bet bėgti verta!

Šiais metais susikeitėm su Kiborgu vietomis – aš bėgau, o mane išlydėjo ir pasitiko gausi palaikymo komanda. Bėgimo nebijojau, labiau valdė noras išbandyti kas tai yra. Iš praėjusių metų liko vaizdinys su purvinais, šlapiais, pavargusioms šypsenom finišuojančiais, kurie ten kažką patyrė. Nuotykį? Pavojų? Prieš MTB maratoną nerimo buvo daugiau. O čia bėgimas – man žinoma stichija. Maniau, jei bus labai sunki trasa, apibėgsiu ežerą lėčiau ir didesniu spinduliu. Na, taip:)

Tai buvo lėčiausios kada nors bėgtos varžybos.  Pvz. 11-tą km įveikiau 11:16 min/km greičiu 🙂 Bendras visų 14,4 km tempas – 6:48 min/km. Pagal Endomondo trasoje užtrukau 1 val 37 min.

Jei darydama savo pseudo apšilimą, būčiau žinojus, kas manęs laukia, tikrai būčiau nebėgus. Nepaisant to, bėgčiau dar.

Nuo pradžių. Pajudėjom sodų link asfaltuotu keliu su priešpriešiniu vėju. Konkrečių planų bėgimui neturėjau, todėl tik pradėjus kilo mintis labai neatsilikti nuo visų. Po pirmo kilometro gražus takelis baigėsi, prasidėjo sniegas, nelygumai, siauros proskynos ir krūmai. Bėgom vorele. Prieš mane bėgo mergaitė, tikriausiai iš veteranių grupės, staiga sustojo, paėmė mane už pečių ir stumtelėjo “pirma bėk tu“. Nieko nesupratus, nurisnojau sekančio bėgiko link. Tai buvo senuko nugara. Pamenu, kad pagalvojau, būtų šaunu jį aplenkti. Jis bėgo labai lengvai, atrodo be jokių didelių pastangų. Trasa darėsi vis įdomesnė. Porą kilometrų bėgau kažkokiam transe. Nulis minčių, atrodo, pačios kojos nusprendžia, kur patogiau dėti pėdas, rankos gaudė šakas. Žinojau tik tiek, kad šiuo metu aš bėgu. Kažkas bėga už manęs, kažkas prieš mane, kažkas slystelėjo ir nugriuvo, porą bėgikų sutikau tiesiog stovinčių ir  bandančių atgaut jėgas, vienas bandė bėgti ežeru, kažkam atsirišo batas. Gryžau į realybę, kai šioks toks keliukas, kuriuo įmanoma bėgti, baigėsi ir prasidėjo pusnys. Dedi koja ir leidiesi iki kelių. Bėgti neįmanoma. Atrodė, kad iki finišo bokšto liko tik trys kilometrai, bet laikas slinko žiauriai lėtai. Bandžiau išbrist didesniu spinduliu, bet situacija negerėjo. Pykau, pati nesuprantu ant ko. Kad sunku! Ir keikiausi kaip Ročkio šeimininkė (Kiborgo kaimynė, Ročkis – šuo). Po to klampojimo taip gera buvo vėl bėgti. Aplenkiau dar porą pakeleivių, kai pamačiau savo senuką! The moment. Galvojau reikia aplenki, net jei išeikvosiu visas jėgas ir iki finišo eisiu. Reikia aplenkti. O tada pamačiau  finišą, Kiborgą, palaikymo komandą. Vis dar keikiausi, bet viduj jau viskas tirpo..

Rekomenduoju patirt Rėkyvą. Gal šį kart užšalus ir lengvesnė, nei 2012 metais, bet man šiandien ji buvo įspūdinga.

Tagged:

§ 2 Responses to Rėkyvos aukštapelkėm

  • Rima parašė:

    Su pasididžiavimu skaičiau šį straipsnį, nes pati dalyvavau šioje “avantiūroje“ 🙂 Ir įveikusii trasa, pirmą kartą, kiek esu dalyvavusi kokiose varžybose, pasakiau: greičiau tikrai nebegalėjau! Tai buvo taip įspūdinga…Įsivaizduokit po savaitės norėjau pakartoiti 🙂 kad vėl pajusti tą nerealių emocijų anplūdį 🙂 Ačiū organizatoriams!

  • Senukų draugė parašė:

    Sveikinimai įveikus Rėkyvą! Ištraukia visus syvus, bet ir duoda daug. Reiškia susitiksim kitais metais 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Rėkyvos aukštapelkėm at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: