8 savaitės apžvalga

vasario 17, 2013 § Parašykite komentarą


Kilometražas 63.5 km (515.1 km)
Iš jų greičiui 5.2 km (113.3km)

Antradienis RR 7 km
Trečiadienis Tempo 23 min+apšilimai 8.5 km
Šeštadienis GAR 16 km
Sekmadienis LR 32 km

Šiokią tokią mini svajonėlę įvykdžiau. Kaunas-Kačerginė-Kaunas, 32 km per kiek daugiau nei 3h. Lyginant su bėgimu prieš dvi savaites, jaučiaus stipresnis, stojau tik porą kartų (po 12 ir 24 km), nors danga buvo tikrai prasta (ledas, sniegas ir t.t.), bet atgal pavyko parbėgti pagal planą – 10% lėtesniu tempu nei MP.

Spaudžiu sau dešinę, pasiplekšnoju per blauzdas ir einu ilsėtis. Ilsėdamasis nūdienom skaitau Senukų draugės parvežtą “The London Marathon: The history of the greatest race on earth“. Širdžiai ramiai stuksėti gal ir nepadeda šis skaitinys, bet užkabino. Paspoilinsiu – pasirodo Olimpinėse maratoną pirmą kartą bėgo 1896 m. Startavo 18 bėgikų (nors Wiki rašo, kad 17) ir iš jų 14 buvo graikai. Ilgą laiką žvėrišku tempu bėgo toks prancūzas Albinas 🙂 (Albin Lermusiaux). Jis pirmus 15 km nulėkė per 52 minutes :).Primečiau, kad turėjo bėgti 3:30 min/km. Ir nulūžo, nefinišavo. Tada pirmas bėgo australas Edwin Flack, kurį netoli finišo pavijo grupelė graikų ir vienas jų – Spyridon Louis – laimėjo, nubėgęs per 2:58:50 (kiek pamenu, būtent jo laiką stengėsi Ignas Staškevičius pagerinti). O smagumas tas, kad lieka šiokia tokia kontraversija. Manoma, jog graikai, gerai žinodami apylinkes, padarė… shortcutą :). Teigiama, kad Flacko sekundantas-treneris-palaikytojas buvo netgi apsisukęs ir su dviraičiu pavažiavęs mylią atgal pažiūrėti, kur antros vietos bėgikas. Nieko neradęs, grįžo pas Flacką ir jį nuramino, kad atotrūkis tikrai didelis. Ir štai, po keletos minučių atbėga visas šviežias ir jėgų kupinas Spiridonas :). Flackas supyko, palūžo ir nefinišavo, o Spiridonas laimėjo.

Užkabino ši istorija. Negi tikrai ta pergalė iki tiek paveikia, kad norom nenorom sulaužai taisykles? Balčiūnaitė pradėjo suktis galvoj. Armstrongas. Verslininkai su nešvariu pirmu milijonu. Seniau (o gal ir dabar) teises perkantys vairuoti neišmokę “vairuotojai“. Įdomiausias čia man tas vidinis aspektas. Sakykim, laimi, užsikabini olimpinį medalį ir, tarkim, niekas nesužino, kad sukčiavai. Šlovė ir t.t. Bet viduj turėtum būti oi koks vienišas. Visi galvoja, kad yra TAIP, o tu žinai, kad KITAIP. Visi šypsosi, sveikina ir mato tave VIENAIP, o tu žinai, kad iš tikrųjų viskas yra KITAIP.

Viskas.

***

RR – recovery run, jei yra RRwF, tai reiškia, kad lengvai prabėgau ir padariau pratimų bėgimo formai palaikyti
Hill – bėgimai į kalną, kol kas bėgioju į Trijų mergelių tiltą
GAR – general aerobic run
MP – marathon pace run
tempo – tempas
LR – long run
VO2 – intervalinis bėgimas, kai labai uždūsti

Greičiui skaičiuoju tuos km, kurie prabėgti MP arba greičiau (tempo, VO2)

Reklama

Tagged:

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading 8 savaitės apžvalga at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: