Kilnu ar kvaila?

sausio 30, 2013 § 4 Komentaras


Gyventi Sąmoningai savo sienoje pasidalino apie bėgiko Iván Fernández Anaya poelgį:

Ar yra teisinga siekti pergalės bet kokiu atveju? Ar būna ir taip, kad kai kurie kiti dalykai gali būti lygiai tokie pat reikšmingi?
Iván Fernández Anaya, bėgikas iš Vitorijos, neseniai varžėsi Burladoje (Ispanija), kur finišo tiesiojoje jis atsilikinėjo nuo lenktynių lyderio, Kenijos bėgiko Abel Mutai, Londono olimpinių žaidynių 3000 metrų kliūtinio bėgimo bronzos medalininko. Staiga ispanas pamatė Kenijos bėgiką sustojusį likus 10 metrų iki finišo – pastarasis klaidingai pamanė, kad jau kirto finišo liniją, ir šventė iškėlęs rankas į viršų.
Anaya greitai pasivijo jį, bet užuot išnaudojęs Mutai klaidą, jis gestais bei stumiant Mutai į priekį bandė parodyti, kad dar liko keli metrai bėgimo. Sutrikęs, Mutai galiausiai pakluso ispanui ir finišavo pirmas.
„Mutai buvo teisėtas nugalėtojas… Aš nenusipelnau laimėti“, – po bėgimo sakė 24 metų Anaya. „Aš padariau tai, ką turėjau padaryti.“

Pasaulis žavisi:

Kilnu ir teisinga. Žavėjausi gražiu poelgiu ir galvojau kaip pati būčiau pasielgus.

O aš tikriausiai būčiau pralėkus. Gal net nebūčiau supratus, kad afrikietis pasimetė… Gal gavo traumą? Paskutiniais metrais, nebūčiau sumojus, kad reik sustot jam padėt 🙂

Varžybos prasideda nuo starto ir baigiasi finišu. Visiem sąlygos vienodos. Į bėgimo varžybas įeina ir sugebėjimas nepasiklysti trąsoje, o už žioplas klaidas niekas laiko neminusuoja.   Juk tai oficialios varžybos, kurioms ruošiamasi, kurios yra svarbios ir reiškia daugiau nei šiaip pabėgiojimą. Jei Anaya būtų praskuodęs šalia pasimetusio afrikiečio?

Mano verdiktas – KVAILA.

Ką manote Jūs?

§ 4 Responses to Kilnu ar kvaila?

 • Dainius parašė:

  Aš prabėgčiau – tikrai to neslėpsiu ir nevaidinsiu didvyrio. Bet Anaya poelgio niekaip negaliu vadinti kvailu. Tai – kilnu. Tai puošia bet kokį sportą ir bet koias varžybas. Ir retas sportininkas šią savybę turi. O kvaili atrodo tie dalykai, kurie mums nesuprantami, tiesa? Man atrodo, kad Senukų draugė sustotų. Bent jau pasikalbėt tai tikrai.

  • Senukų draugė parašė:

   Aš, kaip senukų draugė, tikriausiai sustočiau. Bet, kaip profesionali sportininkė ir varžovė bėganti antroje vietoje – ne. O jei padėčiau susivokt, tai per likusius 10 metrų bandyčiau aplenkt:))) Galbūt Anaya laimėjo kažką daugiau nei pirmą vietą…

 • padugnini parašė:

  Nežinau kaip būčiau pasielgęs. Varžybose viskas kitaip būna. Pirma padarai paskui jau galvoji.
  Vienu koviniu sportu užsiiminėjau, tai ten jokių abejonių: už mano kilnumą priešininkas automatiškai gauna ippon – tašką mažiausiai. Logika parasta, kovinėj aplinkoj toks poelgis tolygus pareigos nevykdymui. Bet čia gi ne kovinis sportas.
  Žaviuosi Anaya poelgiu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Kilnu ar kvaila? at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: