12-os savaitės apžvalga

sausio 13, 2013 § Komentarų: 1


Kilometražas 52.5! km (nuo pasiruošimo pradžios 291)
Iš jų greičiui 0 km (68.8 km)

Antradienis RR 5 km
Trečiadienis Hill*5
Ketvirtadienis Joga
Šeštadienis GAR 13.5 km
Sekmadienis LR 26 km + masažas 🙂

Sunki savaitė. Pradžioj jutau dešinio kelio skausmą tokį lengvą ir buvau ant susirgimo ribos po varžybų Kėdainiuose. Bet atsilaikiau. Užteko nedaryti drillsų su recovery bėgimu. Trečiadienį bėgau į Trijų mergelių tiltą penkis kartus. Naktį jau, su ciklopu. Gerai bėgosi. Patiko, tik grįžtant kažkoks sunkumas užspaudė. Iš šono save pamačiau, vienišą risnojantį bėgiką po sunkios treniruotės. Pradėjo į galvą lįsti klausimai – ką aš čia darau? kam viso to? kam tas savęs alinimas prieš naktį? Dar prisigalvojau, kad seniau didelė dalis motyvacijos ateidavo iš vaikystės laikų: “va, pasieksiu šitą, tai tėvai mylės“. Arba didžiuosis, kas kiek toliau nuo meilės, bet vis tiek malonu. Ir varydavai sau į tuos pasiekimus. Dabar užaugau ir jau kažkaip keista būtų bėgti maratoną, kad tėvai mylėtų. Ir dar ką galvojau, kad man sunku priimti tiek kitų, tiek savo silpnumą. Kai žmogus palūžta, sugriūna, nebenori daryti, pasiduoda, prašo kito pagalbos. Labai kažkaip pagal Selą užaugau.

Galėčiau daugiau prirašyt iš kur pas mane šitas “turi būt stiprus“, bet ne esmė. Trečiadienį bėgant esme buvo “o kaip su silpnumu?“. Ką su juo? Čia gali būti, kad susigalvojau kadais, jog silpnus myli mažiau. Jais nesižavi, nesididžiuoja.. Ot norėčiau perlaužt šitą matymą. Nu jau kaip ir lūžta, bet dar labiau norėtųs.

Jei taip dar toliau eiti, bėgime labai atsispindi tas stiprumo-silpnumo momentas. Ar įmanoma bėgti maratonus ir kartu neužgniaužti savo silpnumo, leisti būti ir jam? Čia tai jau gerulė dilema. Teoriškai suprantu, kad jei bėgi visas, t.y. su visom savo silpnybėm ir stiprybėm, tai turėtum būti stipresnis nei bėgdamas tik stiprus, t.y. nuneigęs savo silpnybes. Bet galvoj vis tiek kažkokia baimė, kad jei bėgdamas priimsiu savo silpnas mintis, jos gali mane palaužt. Nu bus matyt.

Šiandien buvo įspūdingas LR. Ir apskritai šios savaitės 52.5 km yra rekordinis man kilometražas per vieną savaitę. O LR buvo su apšarmojimais kaip reikiant. Bėgom Birštone, Žvėrinčiaus takais. Abu su Senukų drauge. Nerimavau kaip čia pavyks, nes po paskutinio 24 km -15 šaltyje ne itin smagiai jaučiaus, bet šiandien visai gerai buvo. O kad atšvęsti, pasidovanojom po viso kūno masažą Tulpėj. Super diena. Įtariu, kad gerai ten turėjom turistams ir vietiniams atrodyt abu su timpėm apšarmoję. O man dar atradimas, kad kai turi barzdą ar bent ūsus ir jie apšarmoja, tai nešies su savim minimalias vandens atsargas ir gali su liežuviu palaižyt, kai labai ištrokšti :).

Bėgam toliau.

p.s. Šone atsirado dar kelios nuorodos į lietuviškus bėgimo blogus: Gediminas Grinius (praeitų metų 100 km varžybų nugalėtojas, truputį seniau Siguldos trailo nugalėtojas), Marius Greblikas (retokai parašantis įdomus bėgikas), Reikia bėgti (F.O.C.U.S. running klubo atstovo tinklapis, labai įdomi istorija kaip jis su Crocsais žiemą bėgo pirkti cigarečių prie -28). Visus rekomenduoju!

***

RR – recovery run, jei yra RRwF, tai reiškia, kad lengvai prabėgau ir padariau pratimų bėgimo formai palaikyti
Hill – bėgimai į kalną, kol kas bėgioju į Trijų mergelių tiltą
GAR – general aerobic run
MP – marathon pace run
tempo – tempas
LR – long run
VO2 – intervalinis bėgimas, kai labai uždūsti

Greičiui skaičiuoju tuos km, kurie prabėgti MP arba greičiau (tempo, VO2)

Tagged:

§ One Response to 12-os savaitės apžvalga

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading 12-os savaitės apžvalga at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: