Elitinių mėgėjų varžybos Kėdainiuose

sausio 6, 2013 § 8 Komentaras


Pirmasis bėgimo taurės etapas prasidėjo Kėdainiuose.

Pirmiausiai apie tai, kas mane suglumino paskaičius nuostatus. Kiborgas parašė apie tai, kad moterims galima rinktis bėgti tik 5 km. Vyrai bėga 10 km, moterys – 5 km. Netikiu! – sakau. Nuostatai manęs neįtikino. Kai nesinori tikėti, tai juodai ant balto užrašytą galima visaip suinterpretuoti 🙂 Paskambinau nuostatuose nurodytu telefonu. Kodėl gi, taip nuspręsta taip ir neišsiaiškinau. Pirmas impulsas buvo bėgti nesiregistravus. Nedalyvauti tame, kas neatitinka mano įsitikinimų. Kaip ir Tarantino Django – nepaspausti rankos baudžiauninkui (filmą rekomenduoju, apie laisvę, vergovę, pasirinkimus ir dar daug ką). Taip padaro pabaigoje nušautas, bet savo įsitikinimams nenusižengęs Tarantino personažas. 5 km aš bėgau ir, jei atvirai, džiaugiaus, kad nereikia daugiau. Seniai neturėjau progos pamatyt finišuojančius nuo 35 min. Paliko didelį įpūdį man kančia jų veiduose. Kartu su žavesiu – valios, jėgos, ištvermės, buvo kažkokio liūdesio. Dauguma bėgusių buvo tikrai finišavę už savo galimybių ribos. Kažkas toje kančioje man buvo svetima, dar neišsigryninau, kas būtent. Labai patiko Audriaus mintis apie mėgėjų bėgimus. Tikrai retas bėgimas Lietuvoje gausus dalyvių mėgėjų. Labiau gaji nuomonė, kad tokios varžybos yra tik elitiniams mėgėjams. Tuo požiūriu galima būtų išskirti bent dvi grupes bėgikų.
Tie, kuriems patinka pabėgioti. Tie, kurie niekada nebėgtų varžybose, nes atbėgtų paskutiniai, nelaiko savęs bėgikais vertais stoti į starto liniją. Tie, kurie nesiekia rekordų, kartais net nežino savo laiko. Tie, kurie neturi trijų porų bėgimo batelių, bėgioja su krepšinio ir it’s OK.
Kita grupė mėgėjų, tie, kurie nebemėgėjai, bet ir ne profesionalai – iš bėgimo negyvena. Tie, kuriems bėgimas yra kur kas daugiau, nei išeiti pabėgioti tiesiog šiaip sau. Tie, kurie turi tikslus, planus. Kuriems varžybos ne tik bėgimas, bet galimybė ištikrųjų pasivaržyti.
Gaila, kad bėgime nebuvau ankščiau. Dabar, žiūrint į bėgimus Lietuvoj, atrodo, kad kažkur peršokom vieną etapą ir praleidom tiesiog mėgėjų bėgimus. Gal būt jie dar ateityje. O gal čia vėl tas mūsų mentalitetas?

Ir apie varžybas, kurios buvo tikrai šauniai organizuotos.
Atvažiavom į Kėdainius penkiese. Pakeleiviai išsiaiškino konkurentus ir net neabejoju visi galvojo apie startą. Šiek tiek daugiau nei prieš valandą nuo bėgimo pradžios, užsiregistravom ir nuvažiavom ieškoti žiogelių. Pasirodo, jie tiesiog baigėsi, kas būna pasitaiko. Prasiblaškę nuo startinio jaudulio, kuris manęs jau seniai nebekankina, stojom į starto tiesiąją. Labai mėgstu bėgimo pradžias. Gal dėl to ir lendu į galą. Kaifas matyt bėgikų minią prieš save. Kol dar nepradeda visi tolti, jaučiuosi “kartu“. Labai geras bendrumo jausmas. Pradžioje gal kiek paskubėjau, reikėjo aplenkt bėgančius ėjikus, todėl atkarpoje su priešpriešiniu vėju visai lengva nebuvo. Mane pasivijo senukas, vilintis glotniu kombinezonu. Ilgą laiką bėgome kartu, šalia, koją kojon. Aplink makalavosi vaikai, šokinėdami per balas ir niekaip nesileisdami, kad juos aplenktumėm. Artėjant finišui, išsiskyrėm. Prabėgau per daugiau nei 25 min. Kažkaip tie skaičiai manęs niekaip neveikė. Kur kas labiau veikė skaičiai prasidedantys ketvertu. Kiborgą pamačiau 44 minutėje. Žinant koks pūtė vėjas, jis su geru rezervu tilpo į planuotas 45! Pasitaškę endorfinais, pasikaitinę jaukioj pirtelėj pajudėjome namo.

Tai kur dingot mėgėjai? Šiandien Panemunėjė kokius 5 tikrai suskaičiavau 🙂

Reklama

Tagged: ,

§ 8 Responses to Elitinių mėgėjų varžybos Kėdainiuose

 • padugnini parašė:

  Vakar kažkokia bėgimo diena… Palei pietus važiavau į Kleboniškį ir irgi nemažai bėgikų mačiau. Nemažai kaip mūsų miesteliui. Berašant atėjo mintis kodėl jų (bėgikų) taip patankėjo tiesiniame bėgimo tako metre. Gal dėl to suledėjusio sniego? Spėju, kad daug neprabėgamų, slidžių takų, tai visi ir susirinko pravalytuose.
  Dėl mėgėjiškų varžybų reiks pagalvot kaip čia yra. Esu mėgėjas visiškas ir, turiu pasakyt, netraukia į varžybas… Ta prasme traukia.., bet nuvaręs ten labai nejaukiai jaučiuosi. Ypač kai (kol) neturi tam rate draugų, kurie paaiškintų, kaip, kur, kas. Čia ko gero bėgimo klubai labai padėtų. Na bet kokiu atveju… kažkodėl vaidenasi, kad pagrindinis dėmesys “elitui“ tenka, o mums, kurie velkasi ten galiorkoj ir pritrūksta palaikymo. O juk įdėtų pastangų tiek fizinių, tiek psichologinių kaži kuris daugiau įdeda.
  Akcentas į rezultatą? Baimė kvailai atrodyt, turiu omeny net ne timpų dėvėjimą? Gal visai gerai būtų renginys, kur žmonės specialiai kuo kvailiau apsirengia? 🙂

 • Senukų draugė parašė:

  Man dar atrodo, kad idėja labai suvienija. Šventiniuose dalyvauja nemažai. Labai gera, kai vietiniuose bėgimuose ir miestiečiai sudalyvauja Jonavoj, Ukmergėj.. Atrodo yra norinčių, bet neišdrįstančių. Labai norisi juos paskatint. Bėgimo timpos dar ne viskas! 😀

 • Dainius parašė:

  Padugnini. Šalin stereotipus! Koks skirtumas – timpom ar vatinėm kelnėm, su adidas ar adibas, su firminiu šaliku ar su rankove nuo nudėvėtos maikės – svarbiausia dalyvauti ir siekti savo užsibrėžtų tikslų, Gale atbėgsi? Na ir kas? Bet juk atbėgsi. Kuo mažiau galvoti apie tai, ka pagalvos kiti! Man imponuoja mūsų braliukų Latvijoje, Kuldygoje, vasarą rengiamas naktinis bėgimas “kaip mama pagimdė“ – be rūbų. Jėga. Kai pernai pavasarį išsiridenau po mėnesio pabėgiojimo į pusmaratonio trąsą Druskininkuose – mažiausiai galvojau, kad ridensiuos gale, kad su belekiek antsvorio atrodau kaip pingvinas (ups..) ir tikrai nerūpėjo, ką apie mane kažkas pagalvos – rūpėjo tik nubėgti tą atstumą – kad ir paskutinis būčiau buvęs – na ir kas? Todėl jei nedalyvauji varžybose tik dėl to, kad manai esą jos skirtos tik stipriems bėgikams – sudalyvauk būtinai!

  • padugnini parašė:

   Davėsi jums tos “kalgotkės“ 😀
   Dainiau, prieš kokius 25 metus irgi taip pat kalbėjau; Šalin stereotipus, šalin triūsikus :), reik būtinai pamėgint viską kas cool, šiuolaikiška, modernu!
   Nereikia čia manęs, mėgėjo , taip tiesmukiškai agituoti 🙂 nepadės… Čia kažko subtilesnio reikia. Geriau pabandykim nešališkai pasižiūrėkit kad ir į lbma.lt tinklapį. Gal aš ir neturiu skonio, bet jis bylote byloja, kad yra skirtas profams. Mėgėjiškumu, patraukumu, mėgėjiškumu čia net nekvepia.
   Kas dar? Bėgimo klubai? Dovilė puikų tiriamąjį darbą atliko 🙂 Komentarų manau labai nereikia.
   Agitacijos kažkokios subtilesnės reikia. Kiekvienas reklamos aš viešųjų ryšių specas tą patį pasakys.
   Va jūsų, Dainiau, ir šitas blogas – kas kita. Ir kitų bėgikų žinoma… Čia ir informacijos yra, ir subtilumo… Ir asmeninis pavyzdys, kai risnojate belekur mieste ar užmiesty belenkokiu oru.

   • Dainius parašė:

    Mudu su tavim, Padugnini, esam risnotojai, o va Senukų Draugė su Kibordu yra tie bėgikai “kuriems bėgimas yra kur kas daugiau, nei išeiti pabėgioti tiesiog šiaip sau“. Prieš metus jie taip pat buvo risnotojai, tik atviri priimti viską, ką duoda bėgimas.Viską. Nuo pat pradžių. Todėl šiandien juos jau galima vadinti truputį elitiniais fanatikais, kuriems bėgimas yra tapęs gyvenimo būdu. O dėl tų 25 metų…. Prieš 25 metus aš kalbėjau ir galvojau taip pat – rėmai, į kuriuos žmonės savo ar ne savo noru įsispraudžia, neleidžia jiems kvėpuoti pilna krūtine. Tai nereiškia, kad nuogas šiandien turi lakstyti po Kleboniškį. Bet nereikia galvoti, kad varžybose visas dėmesys elitui, o tu esi tik “patrankų mėsa“, statistinis bėgikas ir pan. Ir dar: baimė kvailai atrodyti yra užtrauktas rankinis stabdis. Kaip gali bėgti su juo?

 • Aira parašė:

  Su komandos draugais nusprendem, kad sis Kedainiu begimas buvo net kazkoks smagesnis ir jaukesnis jei Vilniaus Kaledinis, bet del to vejo tai taip 1km buvau pasiruos ir dar jegos turejau bet kai uzpute 4-am kilometre neatlaikiau tempo 🙂 tai tikrai buciau nenorejus antro rato sukti.
  Del klubu, ribos tarp profu, dalyvavimo varzybose… Na nerealiai smagu stebet, kad is pakampiu net ir ziema lenda vis daugiau begiku, bet is tiesu sutinku, kad daugeliui truksta to kas juos apjungtu, kad drasiau i varzybas butu vaziuot, kad motyvacija daznam padetu islaikyt ir t.t. net neabejoju, kad begimas isbujotu dar labiau. Nezinau, bet man asmeniskai varzybos labai sustiprina motyvacija, kiekviena sekunde asmeniam rezultate ikvepia, padeda susiformuluot trumpalaikius ir ilgalaikius tiklsus, realiai save pasimatuoti
  . Na o del profu- buna ju ten, bet tikrai ne dauguma, is to, kad visada bunu mazdaug per viduri (begioju 6 men) manau, kad viskas ten tvarkoj su ivaraus plauko begiku koncentracija.
  O jusu blogas labai fainas, ypac del to kad turi savo moteriska dali.

 • Senukų draugė parašė:

  Aira, ačiū už komentarą 🙂 Man taip pat tie nekomerciniai bėgimai arčiau širdies. Gal kiek stipru su žodžiu nekomercinis, vargu bau turtus Kalėdų senis susikrovė po Vilniau bėgimo 🙂 Įkišau nosį jūsų rezultato pažiūrėt. Nuostabu!
  Padugnini, aš jus agituoju “kalgotkes“ įsigyt, jei dar neturit. Manau bus labai išlaisvinantis patyrimas. Kodėl gi ne?
  Labai gerai su tuo rankiniu. Vis pavarvinu seilę į Trakų treniruotes. Bet nedrįstu. Ar tik nebus rankinis stabdis užrūdijęs…

  • padugnini parašė:

   Ale ot, užkliuvo… Miela, Senukų drauge, jau ir sudėvėjau beveik vieną pora “kalgotkių“, (tiksliau skylė kelio zonoj atsirado ir plečiasi, po plojimosi ant asfalto Kalpoko gatvėj :)) Rūbas kaip rūbas, smagus, lengvas. 🙂
   O dėl patyrimų… 1985-86 Vilniuj Gorkio gatvėj su uzbekišku chalatu vaikščiojau. Taip atokiau nuo milicininkų. Va čia tai tai patyrimas laisvinantis… 🙂 Juokauju. Visa tai rūbeliai, jaunatviškas pasiutimas ir puikybė buvo… Nors, tiesą pasakius tikrai nemažai reikia vidinės laisvės, kad nešiot drabužėlius tokius kokie patinka pačiam, o ne visiems, Ir kad nepapiktintų…
   Sorry, už bambėjimą. žinot tie senukai… Jie nerėkia, jei tiesiog prasčiau girdi 🙂
   Dėl varžybų man kažkaip nekyla klausimas ar bėgikui reikia ten dalyvaut. Klausimas kodėl mėgėjas ten nejaukiai jaučiasi. Bent jau pradžioj. O ne pradžioj.. tai koks koks ten mėgėjas 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Elitinių mėgėjų varžybos Kėdainiuose at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: