13-os savaitės apžvalga

sausio 6, 2013 § 3 Komentaras


Kilometražas 40.5 km (nuo pasiruošimo pradžios 238.5)
Iš jų greičiui 15 km (68.8 km)

Antradienis RRwF 5 km
Trečiadienis VO2 5*1000 (čia per klaidą gavos, turėjo būt 5*800, bet kai be laikrodžio, tai taip ir nurisnojau toliau :))
Šeštadienis RACE Kėdainiai 10 km
Sekmadienis LR 16.5 km

Daugiausiai įspūdžių šią savaitę VO2 ir varžybos.

VO2 – pasimatavau per maps.lt Kauno Karaliaus Mindaugo pr. šaligatvio atkarpėlę ir išbėgęs laukan pamiršau iki kurio tilto bėgti – to arenos ar to didesnio, kur Jurgis Kairys aukštielnikas kažkada praskrido. Tai nulėkiau iki to didesnio ir gavosi vietoj 800 m visas kilometras. Džiaugiaus, kad pavyko ta VO2 treniruotė. Dar nuo pirmų bandymų jos man vienos sunkiausių būna, bet ką padarysi.

Varžybos :). Du PB! 5 km per maždaug 21:30, 10 per… 44:19 (prieš tai buvęs – 47:18). Va taip va. Vežėmės šį kartą Audrių ir studentus į varžybas, tai vienas studentų dar bandė kabintis, bet nepavijo jau nuo pat starto. Žinojau, kad leku itin greit, nes Sadą aplenkiau pirmo rato pradžioj ir kitus, kurių šiaip nelenkiu. Tą patvirtino ir vis didėjantis skausmas dešiniam pilvo viršuj. Spazmavo panašiai kaip Plungėj, kur net sustojęs netoli finišo buvau atsikvėpuot. Šį kartą sulėtinau, pabaigiau pirmą ratą, tada tankiau pakvėpavau ir praėjo. Lėkiau vėl ir pasiekiau tą smagų PB. Kas fainiausia, kad tos 44 minutės realiai tėra šalutinis treniruočių rezultatas. Svarbiausias startas vis tiek lieka maratonas ir iki jo dar trys mėnesiai, o aš jau šuoliuoju sau neįprastais tempais :).

Na, bet, užtat, dabar atsiimu. Galva karštoka. Toks priešgripinis visas. Bus man savęs negailėt ir visagalybe mėgautis. Rytoj laisvadienis nuo bėgimo. Išsiilsėsiu, tikėkimės.

Iš varžybų dar labai smagus su Totilu buvo. Aš ten visas euforijoj einu arbatos įsipilt, žiūriu, Vidas stovi. Sakau “Vidai, per kiek subėgai“. Jis “Ai šiandien lėtai, ne forma, nebėgiojęs, per 40“. Aš “O tai man visai nedaug iki tavęs trūko, tik keturių minučių“. Jis [šypsosi] “Ne ne, per 37“. Dar paklausiau kokie jo rekordai, tai sakė, kad yra per 32, 33 bėgęs.

O šiaip – smagiausia vis tiek, kad bėgime kiek įdėsi, tiek ir nusipjausi. Fair enough.

***

RR – recovery run, jei yra RRwF, tai reiškia, kad lengvai prabėgau ir padariau pratimų bėgimo formai palaikyti
Hill – bėgimai į kalną, kol kas bėgioju į Trijų mergelių tiltą
GAR – general aerobic run
MP – marathon pace run
tempo – tempas
LR – long run
VO2 – intervalinis bėgimas, kai labai uždūsti

Greičiui skaičiuoju tuos km, kurie prabėgti MP arba greičiau (tempo, VO2)

Reklama

Tagged: ,

§ 3 Responses to 13-os savaitės apžvalga

 • Dainius parašė:

  Gal tikrai be garmino bėgiok, nes visai gerai gaunasi tau be jo… 🙂

 • Komentaras gal ir nelabai į tema, bet vistiek apie bėgimą :). Dėl bėgiojimo aprangos žiema: Kokią aprangą nešiojat? Kiek esu girdėjęs, geriausia yra 3 sluoksnių sistema, tačiau iškilo klausimas dėl pirmojo sluoksnio. Ar maikutė turi būti stipriai aptempta, ar čia tik mitas?

  • Kiborgas parašė:

   Dėl tos aprangos. Reikia rengtis šalčiau nei atrodytų sveiku protu :). Ir viskas. Pradinukų klaidos dažniausiai bijot šalčio ir išbėgt gausiai prisirengus. Jei bėgimas rimtesnis, dažniausiai sušyli ir tada apsirengimas net trukdyt pradeda.
   O trijų sluoksnių sistemą gerai Gediminas Grinius aprašė: apatinis turi būti gerai ventiliuojantis, vidurinis sulaikantis, o viršus nepamenu. Bet esmė, kad nepriliptų apatinis sluoksnis prie kūno :).
   Žodžiu, išbandyt įvairius variantus ir atrasit savąjį.
   Kas man tikrai netiko ir ką matau gatvėse ir varžybose kartais – sunkūs džemperiai su kapišonu. Jie prisigeria prakaito ir pradeda slėgt papildomu svoriu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading 13-os savaitės apžvalga at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: