Laikas apsidairyt – pirmų bėgimo metų apžvalga

gruodžio 5, 2012 § 10 Komentaras


Besibaigiančių metų sindromas ištiko ir mane. Prajuokino kolegė su pasakojimu, kaip bando nuramint artimuosius siaubiančius konservų skyrių Maximoj. Nes gi pasaulio pabaiga artėja! Taip, kiekvienam pasaulio pabaiga artėja savaip ir konservuotos pupelės čia nepadės. Eksperimentuot, aišku, galima 🙂 Pirmieji bėgimo metai eina į pabaigą, galbūt jau laikas žvilgtelt atgal.

Sudalyvauta 15 varžybų + 2 (kalėdiniai)

Begimas1
Medaliai + taurė = 1 kg 300 gr.

Ilgiausiai nesustojus – 25 km

Daugiausiai per savaitę – 69 km

Traumų – 0.

Ilgiausiai nebėgau – 2 sav.

Sutraiškyta sraigių – nesuskaičiuojama.

Įsimintiniausios varžybos – 11,6 km per 1:08:48 Pabaiskas – Ukmergė. Tada, kai -10 tikrai neatrodė geras oras bėgimui, apsimuturiavus vilnoniais aprėdais pradėjau bėgti. Mane lenkė senukai vienas po kito. Bėgom pagrindiniu keliu. Už nugaros išgirdau priartėjantį automobilį. Atsisukti jėgų nebuvo, makalavausi į piekį kiek galėjau. Na ko dabar ta mašina manęs nelenkia!!! Priekyje jau tolo senoliai, likau viena, o gaudimas žemu bėgiu tik dar labiau neramino. Atsisukau pažiūrėt. O ten, pasirodo, bėgikus lydintis greitosios pagalbos automobilis! Reiškia bėgu paskutinė 🙂 Šaunumėlis! Teko pasitempt. Nuo tada ir iki dabar stebiuosi, žaviuosi garbaus amžiaus bėgikais. Te atleidžia jie man už “senukus“. Tai tik nuoroda į amžių. Labiausiai ramybės sėmiausi iš Romualdo Pažaislio bėgime, vokiškuose kalneliuose, Rumšiškių handikape. Ačiū už palaikymą.

Įkvepianti knyga – P.Silkinas: Europą įveikęs kretingiškis. Įspūdį paliko nubėgti kilometrai ir jo ryšys su artimaisiais.

Avantiūra – MTB maratonas. Starto įraše kamera palydi paskutinį dviratininką, sustoja, netyčia atsisuka atgal. O! Dar vienas 🙂 Čia buvo mano startas. Lėčiausias startas ever. Nors man atrodė, kad aš vistiek per greit važiuoju, dviratis per aukštas, žemė per toli, žolė per slydi… Iš važiavau išsigandus ir susikausčius, finišavau euforijoj ir nuo patirtų įspūdžių drebančiom rankom. Nuostabus jausmas:) Kitą vasarą norėčiau pravažiuoti visus kitus MTB maratono etapus.

Užskaičiau. Savo mamą, įskrendančią į Vilniaus mini maratono finišą, už drąsą bandyti ir džiaugsmą gyventi.

Užskaičiau. Kiborgo šypseną po 400 km dviračiu ir bemiegės nakties.

Netikėtas posūkis – veganizmas.

Išmokau spjaudytis. Kitų metų tikslas išmokti šnipršti ir neapsišnirpšti. Beje, servetėlės po 15 km neveikia.

Blogas. Mažas eksperimentas tapo didelia motyvacija. Nebuvo paprasta nekreipti dėmesio į vidinį kritiką ir spausti mygelį “paskelbti“. Bet jei dabar skaitot, tai tegu tas mano vidinis kritikas eina po velniais 🙂 O šiaip, ačiū Jums už draugiją. Tikrai.

Pyptelėjo mašina. Iškėlėm ranką. Neapkrautais kaimo keliukais bėgom link kadagių slėnio. Kiemuose tylu, kartais sugriaudėja kaimo šunes. Bėgti lyg ir sunkiau nei įprastai, bet taip gera..

Reklama

Tagged: , , ,

§ 10 Responses to Laikas apsidairyt – pirmų bėgimo metų apžvalga

 • Marius parašė:

  Puikūs metai, puikus straipsnis, puikus blogas. Laukiam tavo debiuto maratone:) Aš ir planuoju apžvelgti savo bėgimo sezoną, bet dar ne dabar, dar metai nesibaigė 🙂

  • Senukų draugė parašė:

   Ačiū, Mariau 🙂 Maratonas, TAIP, čia toks rimčiausias kito sezono tikslas. Kažkaip apie juos neparašiau. Bus įdomu skaityt jūsų planus ir retrospektyvas, ypač kai turit sezoną kitą palyginimui 🙂

 • padugnini parašė:

  😀 😀 😀 Dabar žinosiu kaip Senukų draugę bėgikų minioje pažint. Pastaroji bėgdama spjaudosi ir nemokšiškai šnirpščia… 🙂 Tik neužsirūstaukit.

  • Senukų draugė parašė:

   Eina sau, bet kaip smagu spajudytis yra 😀 Šnirpštimo tai iš Kiborgo mokaus, nors jam dar irgi yra kur tobulėti. Knygoj The Lola papers, autorė rašo, kad čia fuj ir pati nosį į vidinę pištinių pusę valosi. Aš dar mintyse paburbu ant tų, kurie ant kelio ekskrementuoja, juk galima šalikelėj apsiformint. Nors, kai viską atiduodi bėgimui, negalvoji, kad pėsčiuosius supykins tie vaizdeliai. Žodžiu, lenkit mane atsargiai 😀

 • Dovile parašė:

  Tikrai intensyvūs metai! O tempo progresas koks! Nuo 05:52 iki 4:47
  Super! 🙂

 • Dainius parašė:

  Taip… Gražūs skaičiukai, patyrimai gražūs… Paskutinė pastraipa kažkokia ypatinga – tiek daug tarp eilučių… Uhu! O dėl pasaulio pabaigos turiu pasiūlymą: kad jau bėgam vis, tai gal bėgam ir nuo pasaulio pabaigos? Į ten kažkur, kur tos pabaigos nebus – į ten, kur pradžia? Pasaulio. Kur bus pakankamai konservų ir makaronų, šypsenų bei gryno oro… Bėgam? Gal net medalį, obuolį bei vitaminų duos tilpusiems į kontrolinį laiką… A?

 • Dovile parašė:

  Tikrai labai intensyvūs metai! Ir patys pirmieji. Tempo statistika įspūdinga: nuo 5:52 iki 4:47. Jau nekantru kas kitais metais bus 🙂
  Super! 🙂

 • mylittlepiglet parašė:

  Tikrai puikūs metai tavo! Aš buvau apstojus bėgioti, bet vėl pradedu (keista, kad žiemą norisi taip bėgioti, kai tamsu ir šalta :D) tai tikiuosi ‘atsistatyti’ ir pagerinti formą. Žinoma, taip stropiai ir sparčiai gerinti kaip tau gal neišeis, beeet geriau kažkoks progresas nei jokio! Ačiū už blog’ą, ne tik smagu paskaityti, bet ne kartą yra ir įkvėpęs atsisakyti tingulio ir išbėgti į trasą.

 • Senukų draugė parašė:

  Dainiau, kada pisijungt? 😀 Aš už!
  Su varžybom nesaikingai gavosi 🙂 Kitais metais gal saikingiau bus.. Nors labai smagus tas reikalas 🙂 Mylittlepiglet, labai džiaugiuos viskuo ką parašei. Man reikia su savim pakovot, kad per šaltuką bėgčiau, nors ir žinau koks smagumas po to kai sušyli.

 • gintaras parašė:

  Puikus sezonas.
  Čia visad miela užsukt, sušilt.
  Ir toliau laimingai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Laikas apsidairyt – pirmų bėgimo metų apžvalga at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: