1-ojo bėgimo sezono apžvalga

lapkričio 14, 2012 § 20 Komentaras


Nu ką. Baigėsi. Greit prasidės antrasis (dar kitą savaitę). Nes tada pasiruošimas maratonui. Pirmajam. Tai, galvoju, apžvelgsiu, ką pavyko nuveikti nuo pirmo batelių užsirišimo iki šiandieninės treniruotės.

Bėgimo pradžia

2012 sausis. Kelionėje į Vieną nusipirkau pačius paprasčiausius Asics’us su nuolaida už 30 eurų. Grįžus į Kauną, neužilgo su Senukų drauge išbėgom į Panemunės šilą pabėgioti. Bėgom nuo Smetonos al. iki Trijų mergelių tilto ir atgal (kokius 4 km). Labai nuvargom ir negalėjom patikėt, kad maratonas – tai 10 kartų daugiau :).

Pirmos varžybos

2012 02 16 Pabaiskas – Ukmergė. Važiavom mašina iš Kauno ir už Jonavos supratau, kad palikau tuos savo Asics’us už 30 eurų namie :). Labai greit apsisukom ir truputį viršydami greitį spėjom į varžybas. Labai jaudinomės. 11,6 km buvo didelis atstumas ir dar žiemą, kai labai šalta. Autobusu važiavom kartu su V.Totilu. Aš tada šnibždėjau į ausį, kad “čia gi Totilas, jis labai kiets“. Paskui visai susidraugavom su juo. Bėgdamas dar susipažinau su Gintare iš Jonavos maratonininkų. Jin iš paskos ilgai bėgo, paskui prisivijo, pašnekėjom, o tada aš nuvargau ir ji nubėgo. Atbėgau gale, bet labai džiaugiaus, kad tilpau į valandą. Kai dabar pagalvoju – tikrai neblogas rezultatas kaip mėnesį bėgiojančiam, bet kūną išeikvojęs buvau labai labai.

Blogo startas

2012 03 03. Pradėjom. Galvojom, jei jau nieks neskaitys, tai tada parašinėsim viens kitam :).

***

Jei dabar kitaip apie pirmą sezoną:

Gautų medalių skaičius: 7 ir viena taurė brendžiui.
Toliausiai non-stop: 26 km.
Smagiausios varžybos: Aplink Rėkyvos ežerą.
Daugiausiai emocijų sukėlusios varžybos: Vilniaus maratonas, kai pavyko pasiekti užsibrėžtą pusmaratonio laiką ir Bėk už Kauną, kai mūsų komandą per klaidą organizatoriai paskelbė trečios vietos estafetės bėgimo nugalėtojais.
Metų drąsa: išbėgti su timpom ir tais trumpais raudonais šortukais iš Humanos.
Metų respektas: Senukų draugė. Ypač už daugelio varžybų pradžių pokalbius, kai ji bėgdavo tik ramiai pabėgioti ir turėdavau labai pasistengti, kad būčiau nepavytas :).
Vidutinis sysiu darymo skaičius: ~3 prieš varžybas (adrenalinas) ir tik 1 kartą varžybų metu (Rumšiškių handicape).
Aikčiojimai dėl blogo sėkmės: kai po Nike bėgimo buvom paminėti pas Staškevičių ir kai iš Dainiaus komentaro supratom, kad Vilniaus maratono organizatoriai mus paskaitinėja karts nuo karto.
Skaityta bėgimų literatūra: daug blogų, Runners World, knygos – viskas Staškevičiaus, Silkino knygutė, LKKA kokio tais dėstytojo metodinė priemonė ilgų nuotolių bėgikams, Higdono “Marathon“, Pfitzingerio “Advanced Marathoning“.
Geriausias ir labiausiai įkvėpęs video: žr. žemiau

Kaip mano kolegė Aušra darbe sakė – visi lyg iš koncentracijos stovyklos ratus tik suka.

***

Sezono ir asmeniniai geriausi laikai

***

Dar šis sezonas buvo įsimintinas ir dėl dviračio. Pirmą kartą vykusiame nevaržybiniame plento 24h dviračių maratone atvažiavau trečias su 400 km rezultatu. Čia galima pasiteisinti, kad dviratis neplentinis. Su plentiniu mažu būčiau dar toliau. Ir dar su kitu neplentiniu (Panther Prolog, senuku – 8 metų) sugebėjau visus MTB maratonų taurės etapus įveikti ir būti 111 bendroj sportininkų įskaitoj :).

Tie 400 km man yra kažkas iš pačių keisčiausių patirčių. Net sunku apibūdinti.

***

Įpusėjus sezonui dašilo, kad vyksta tokia Lietuvos Bėgimo Taurė. Tai dar spėjau sudalyvauti paskutiniuose keturiuose etapuose. Bendroj įskaitoj tarp visų visų vyrų buvau 70. Savo elitinėje amžiaus grupėje 20. Tarp tų, kurie mano amžiaus grupėje įveikė 5 ir daugiau etapų – 16.

Dar kas labai smagu, kad mūsų su Senukų drauge įsteigtas mini 2 žmonių klubelis “Pingvino kojos“ sugebėjo užimti 28ą vietą tarp visų klubų 🙂

***

All in all, kodėl gi ne? Numečiau gal kokius 5 kg, nustojau valgyti mėsą, rūkyti net nebesinori, pertraukose tarp paskaitų pradėjau valgyti jei ne obuolį, tai morką, Radharanė turėtų duoti lojalaus kliento kortelę, susipažinau su daug šviesių ir gražių žmonių, o rezultatai gal iš šalies nestulbinantys, bet mane patį pribloškė. Tiek bėgime, tiek dviratyje, tiek bloge.

Ir visai pabaigai. Arčiausiai pirmo tikro medalio už prizinę vietą buvau Turistiniam nuotykių maratone, kurį kasmet organizuoja turistas.lt. Ten likau ketvirtas.

Reklama

Tagged:

§ 20 Responses to 1-ojo bėgimo sezono apžvalga

 • padugnini parašė:

  tiesiog spaudžiu virtualų laiką ir nevirtualią dešinę. Susitiksim…

 • Senukų draugė parašė:

  Stuktelėjo mintis, kad “eina sau.. kokie superiniai metai šitie buvo“ Nuo sunkiai įveiktų 4 km iki 26 km. Džiugesys:) Man atrodo kitais metais tuos pačius bėgimus bėgdami prisiminsim savo pirmus kartus ir vietas, kuriose lužom. Laukia įdomus sezonas:)

 • Dainius parašė:

  O koks bendras varžybų skaičius gavosi? Ir dar: kiek supratau, treniruojiesi, o ne bėginėji, – tai kiek km susukai?

 • Marius parašė:

  Eik tu sau, tau dar nei metai nesuėjo, o man atrodo, kad žinau tave jau minimum penkis metus 😀 Nors geriau pagalvojus, aš gi pats vos 1,5 metų tebėgioju 😀 Visumoje sezonas tai tikrai pilnas įspūdžių ir pasiekimų, o kitame laukia dar didesni iššūkiai. Belieka palinkėti sėkmės ir sveikatos..

  • Kiborgas parašė:

   Mariau 🙂 Man labai panašus jausmas. Gal dėl to, kad jūsų blogą vieną pirmųjų atradom ir jūs abu buvot pirmieji mūsų komentatoriai. Keistas tas faktas, kad gatvėje jus abu su Dovile pažinčiau, o mes tokie užsislaptine, bet gal kaip nors.
   Tavo pasiekimai per 1,5 metų tikrai įspūdingi. Vien jau tas pirmas maratonas per tokį laiką ir paskui progresas 30 minučių po metų…

 • Vygantas parašė:

  Labai ikvepiantis blogas. Skaitau su pasimegavimu kiekviena irasa. Pats pradejau begti birzelio men. Nuejes 100km su pesciujuzygiai.lt Viena is svajoniu nubegti pilna maratona, siais metais sugebejau Vilniau maratone padaryti puse per lygiai toki pati laika 01:45:45 Tik va ar nebusiu priibegiojes 😦 Skausmas nuo vienos kojos sokineja i kita, kazkas turbut su stuburu.
  O jums stiprybes ir nauju rasiniu!

 • Edge parašė:

  Dabar reik kilti į next level ir gerinti pb 🙂 Bet neprarandant bėgimo malonumo, nes kitaip tiesiog neapsimoka 🙂 Manau drąsiai gali pretenduoti į geresnius rezultatus tik treniruotėse reik manau push’int save šiek tiek stipriau 🙂

  • Kiborgas parašė:

   pushinsiu jau tuoj 🙂 cia visada tas gyvenimo ir begimo derinimo klausimas opus tvyro. kai gyvenimas daug streso duoda, tai is begimo nebeina daug imti, norisi pasaugoti save, patausoti. tai jei tik paderinsiu, kad gyvenimas maziau stresuos, tada leisiu sau begimui atsiduot labiau 🙂

   • Edge parašė:

    Nežinau kaip čia yra bet kuo sunkesnė darbo diena ar šiaip daugiau streso, tuo esu nusiteikęs labiau save spausti bėgimo metu. Ir, manau, nereik bijot tokia nuoširdžiai gera vieną treniruotę per savaitę padaryt kur atiduodi visas jėgas. Bent verta pabandyt 🙂 O dėl rezultatų..Manau geriausia visad pamatuotai aukštą rezultatą planuotis ir jo siekti. Nepabijoti didesnių tikslų. Bent aš taip dariau šiais metais ir kas keisčiausia – įvykdžiau.

   • Kiborgas parašė:

    As tai linkes taip naviai-paprastai matyt, kad yra tarkim dienai man skirta 100 streso vienet ir jei darbas pasiima 50, o durnas vairuotojas koks nors, kuris iut nevaiavo mane ir labai sunervino dar kokius 20, tai man bgimui liko tik koks 30 :)))))

 • Dovile parašė:

  Dėl užsislapstinimo tai Jus bart reikia! 🙂 Nes jau ne karta: prabėga pro šalį mergina, ir tik kai ji priartėja visai prie pat pagalvoju, kad gal čia Senukų Draugė. Bet kol suveikia linzės ir susivirškina mintis, jau būnam seniai prasilenkę. O va bent susimojuotumėm 🙂 Pvz vakar mačiau Senukų Draugę ar ne? Arba klausimas kitaip: Ar Senukų Draugė matė mane?

 • Senukų draugė parašė:

  Barimą priimu. Nusipelniau:) Mačiau man atrodo:) Tamsoka buvo. Galvojau pasisveikint, bet būčiau surikus garsiai, ausyse muzika dunksėjo. O mes jus Vingio parko bėgime matėm. Galvojam, kas čia vyksta, žmonės su numeriais bėgioja, šviesos karių daug.. :)) Smagu būtų vienam bėgime subėgt. Kalėdiniam?

 • Dovilė parašė:

  Taip! 🙂 Tik jei vėl duos gerą prizą už kostiumą, galbūt ir mes įsislapstinsim. 😀

 • gintaras parašė:

  Šaunuoliai abu, puikus sezonas.
  Tik į pingvinus nepanašūs, labiau į stručius ar kitus vikruolius.
  K linkiu sėkmingai pasiruošti maratonui. Labai sunki programa,
  po jos, manau, km per 4 min ramiai. Tik į ją reiktų pažvelgti
  kūrybiškai, ji pirma, įsiklausyti į save daugiau.
  Linkiu pingvino kojoms būt sveikoms. Ir toliau taip darniai
  jausti viens kito petį.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading 1-ojo bėgimo sezono apžvalga at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: