Kodėl vis dar bėgu?

spalio 19, 2012 § 5 Komentaras


Po Vilniaus maratono stojo koks tai štilis (štiliukas gal labiau) bėgimo gyvenime. Nebebuvo aiškaus ir motyvuojančios tikslo, gali daryti ką nori ir tas “ką nori“ labai atpalaiduoja ir išblaško susikaupimą. Bėgimo treniruočių skaičius mažėjo, varžybų lyg ir daugėjo, galvoje pradėjo suktis vis kiti darbai, dėmesio reikalauti kiti reikalai (reikalai reikalauja :), gera įžvalga, nesitikėjau). Ir dabar prisėdęs rašyti kassavaitinio įrašo, sugalvojau, kad parašysiu apie tai, kodėl vis dar bėgu.

No. 1

Hobis, padedantis pasimiršti.

Dirbu sėdimą darbą ir gana emociškai varginantį. Dirbu su studentais, klientais ir tekstu (rečiau, bet kartais parašinėju kokį straipsnį ar labiau akademinį darbą). Bėgimas – tai galimybė pabūti nepasiekiamu, nes greitį ir nubėgtą atstumą seku ne per endomondo mobiliam, bet per laikrodį ant rankos ir mobilaus nesiimu su savimi. Turėti valandą, o dažnai ir daugiau, tik sau – didelė prabanga šiais laikais. Gal tai priduoda jėgų atsidavimui kaskart prakaituoti. Vos ne – bėgiodamas pasiteisinu, kad pasiėmiau šį laiką tik sau.

No. 2

Pasaulio teisingumą atspindinti veikla.

Bėgime labai tikslus yra “reap what you sow“ principas. Ką pasėsi, tą ir pjausi. net Oprah apie tai yra sakiusi. Šis principas nėra kažkoks dėsnis mūsų kasdieniame gyvenime, nes dažnai nutinka nesąmonės, atsitiktinumai, girti vairuotojai, finansų krizės ir t.t. T.y. pasaulyje egzistuoja gana didelė dalis, kuri yra nedėsninga. Įdomu būtų, jei kas tiksliai pasakytų procentus, kiek pasaulio veikia pagal dėsnius, o kiek – savo nuožiūra :). Žinau, kad patekęs į gilią krizę žmogus daug aštriau suvokia šį pasaulio nedėsningumo faktą. (pvz. buvai geras žmogus, o paėmė ir nuskriaudė kažkas visai ne į temą). Bėgimas padeda išlaikyti pusiausvyrą. Jei treniravais kaip meška, tai ir rezultatą turėsi atitinkamą. Ramu. Gera.

Aišku, būna ir varžybų dieną netikėtumų. Net ir Živilė bandė aiškinti, kad ukrainietė turėjo draugą, kuris jai trukdė specialiai, bet Krijus paneigė ir sakė, kad aikštingumas čia jos, negebėjimas pralaimėti. Kas čia žino. Bent man būdavo varžybose geresnės ir blogesnės dienos, bet rezultatams tai turėjo minimalią įtaką. Niekad nebuvau atbėgęs 10 min greičiau ar lėčiau nei būtų galima iš manęs tikėtis. Ir už tai dėkingas bėgimui, ir bėgioju toliau.

No. 3

Senukų draugė bėga šalimais

Nu čia lyg viskas aišku ir nesiplėsiu ;).

No. 4

Tas geras jausmas “po“.

Karts nuo karto būna sunku pradėti bėgti. Persirengti, prisiruošti, ypač, kai orai šaltėja. Vakar bėgau jau tamsoje, vienas po Birštono Žvėrinčiaus mišką. Šaltoka, žvėrių garsai, šiurpuliukai. Grįžau į Kauną jau labai vėlai, nuvargęs, kritau į lovą. O galėjau gi sau ramiai gurkšnoti kokį pieno kokteilį ir žiūrėti Game of thrones. Visgi, tai kaip jautiesi “po“ treniruotės, varžybų – niekada neapvylė. Aišku, gal ir nespaudžiau taip, kad atpilti, apalpti arba atpilti ir apalpti vienu metu, tai nežinau kaip būtų tada, bet bent jau iki šiol – labai gerai “po“. Tas prideda ir tokio gyvenimiško, kad prieš sunkius, bet teisingus darbus “prieš“ būna sunkus, bet “po“ atperka pastangas. Prieš bakalaurinio rašymą, dabartinių sudėtingų darbų, kuriems reikia ištvermės, pasiryžimo, disciplinos. Sutikit, juk yra panašumų.

Baiginėjasi pirmi bėgimo metai. Pamenu, gan stipriai pradžioj nerimavau, kad šis hobis nebūtų tik paprasta iniciatyva, kuri greitai užges. Dabar nerimauju mažiau. Įtariu, kad dar tikrai matysimės varžybose.

Jei turėsit ūpo – parašykit, kodėl vis dar bėgate ir jūs?

Reklama

Tagged:

§ 5 Responses to Kodėl vis dar bėgu?

 • Andrius parašė:

  Mažėja kilometražas ir man labai smarkiai. Dėl to kaltinu orus ir ankstyvą sutemimą, juk reikia kažką apkaltinti.

  Šiuo metu pagrindinis motyvas bėgti yra meditacinis ramumas ir užsimiršimas kitų reikalų. Bėgimo metu vyksta mini atostogos.

  Ir aišku bėgioju dar dėl “po“. Labai geras jausmas.

 • padugnini parašė:

  Todėl kad užsikabinau už bėgimo. Tiksliau bandau užsikabinti ant reguliaraus, o ne už priepuolinio.
  Ir dar, todėl kad tik šiemet rimčiau pradėjau, užsirašiau, o šventas naivume, į VM’2013 ir neprabėgau šį sezono nieko tokio, kuo galima būt jį laikyti baigtu.
  Beje, labai ačiū abiems pingvinams. Aną savaitgalį radau jūsų blogą ir vienu prigulimu ant sofos, su malonumu jį prarijau. Super. 🙂

 • gintaras parašė:

  Nr. 2

  Bėgimas – tai individuali veikla. Palaikymas yra svarbu,
  bet prieš apsiaunant sportbačius, ar kiek anksčiau,
  iškyla klausymas – taip ar ne. Kol kas aš atsakau – taip.
  Nežinau, kas bus rytoj. Tikiuosi, kad niekas nepasikeis.
  Gali apriboti tik sveikata. Paskauda keliai, kiti… ( kiekvienam
  individualiai), ypač anksčiau, dabar skausmai minimalūs,
  reikėjo porą metų, kad jie aprimtų. Už mane niekas
  nenubėgs nei metro, nei cm, nei mm…

 • Darius parašė:

  Bėgu nes:
  1. Bėgimas tai puikus laikas išklausyti tą mėgstamos grupės albumą, kurio ramiai išklausyti niekaip nerandu laiko.
  2. Bėgti galima be grafiko. Į būrelį galima nespėti. Komandiniams sportams apskritai neįmanoma suderint laiko.
  3. Bėgimas leidžia būti gryname ore. Bėgant mišku kūnas visomis poromis siurbia gryną orą ir atsigauna.
  4. Bėgimo eventai – puiki ir sveika pramoga savaitgaliui.
  5. Bėgimas – geras ir neįpareigojant pretekstas pabendrauti.
  6. Bėgimo priemonės telpa į kompaktišką krepšelį ir neužima vietos, dėl to sportuoti galima kelionėse.
  7. Kelionėse, rytinių prasibėgimų dėka, pamatau tai ko nepamatyčiau dieną vaikščiodamas ten, kur vaikšto turistai, o ne ten kur spontaniškai nuneša sportbačiai.
  8. Kai noriu stipriau pasimankštinti, bėgimą naudoju kaip bazę tarp pratimų, kad apšilti ir neatšalti. Pavyzdžiui bėgimas apšilimui, atsispaudimai, bėgimas, pritūpimai, bėgimas, prisitraukimai, bėgimas…
  9. Bėgti madinga
  10. Nuo intensyvaus fizinio krūvio išsiskiria atpalaiduojantis, atmintį stiprinantis ir visaip kitaip teigiamai organizmą veikiantis seratoninas.
  11. Pabėgiojus vasaros karščių metu organizmas pradeda lengviau toleruoti karštį.
  12. Kai lauke dargana ir visur šalta, pabėgiojus pasidaro šilta ir gera.
  13. Bėgiojimas stiprina imunitetą.

 • Kiborgas parašė:

  Dėkui visiems komentuojantiems. Dariau – nuostabiai!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Kodėl vis dar bėgu? at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: