Nusiteikimas

rugsėjo 30, 2012 § 2 Komentaras


Sako, kad svarbiausia nusiteikimas. Dar sako – nusiteik blogiausiam, tikėkis geriausio. Bet kaip nusiteikti, kai protas sako, kad laimėti yra tolygu sušokti gulbių ežerą bisui. Yra tekę dalyvaut varžybose, kai varžovai yra kur kas pranašesni. Kai svajoti apie laimėjimą tolygu svajoti apie ką nors, ko niekada nebus. Bet tikrai nebus. Be šansų. Duodam galvas, dantis ir tada susimąstom, kad nebent yra galimybė, tikimybe viena iš milijono, kad įvyks kas nors kas niekada nenutinka. Nes gi taip nebūna.
Nusiteikti laimėti tokiu atveju yra nelengva. O nusiteikti, reiškia patikėti, kad laimėsi.
Tai reiškia – užkimšti proto balsą, kuris gali pateikti keliolika argumentų, kodėl kiti geresni už mane. Ne tik sakyti, ir priverst save kartoti motyvuojančius žodžius, bet tikrai tuo patikėti.

Šiandien buvo cross training’o – akademinio irklavimo rudens mėgėjų varžybos ir sezono uždarymas. Mums tai buvo pasaulio čempionatas, bet kartu, vienas iš tų “niekada“. Visų pirma dėl to, kad mūsų komandą sudarė septynios mergaitės ir vienas berniukas, kitos valtys turėjo vyriškos jėgos kur kas daugiau. Kita, žinojom, kad jiems puikiai sekasi laikyti balansą ir jie žymiai greičiau nei mes, pradėjo irkluoti pilnu yriu visi aštuoniese. Nors irklavom nuo gegužės, jautėmės outsaideriai. Nusiteikimas? Juokiamės iš savęs, kad trečia vieta taip pat prizinė, kad pamesim irklus, nuskęsim. Kol vėjo blaškomi nusiyrėm į startą, viduje kaupėsi rimtis. Irklavimas žavus tuo, kad vienas nieko nepadarysi. Be vieno, visi kiti taip pat bejėgiai. Visa jėga vienybėje. Buvo duotas startas ir mes rovėm. Per pirmus dešimt yrių šovėm  priekį. Po 2 min 6 s. mes buvom laimėtojai! Neįtikėtina. Nieko techniškai teisingo tikriausiai mūsų irklavime nebuvo.  Mūsų varžovai neabejoju taip pat norėjo laimėti, taip pat treniravosi, turėjo puikius trenerius. Todėl nerandu geresnio paaiškinimo, kaip šį:

Bandžiau atrasti trumpesnę jutubę, bet radau tik visą. Didžiausių pasaulio protų ir nušvitusių konferencijoj E. Tolle nuo 20:40.

Bėgimas ne momentinis sportas, tai ne sportas, kuriame valdo netikėtumai, greiti sprendimai. Man tai vidinių iššūkių sportas. Man tai ne sportas, o hobis, pereinantis į gyvenimo būdą, naujas pažintis, naują suvokimą ir iššūkius. Mano nusiteikimas prieš bėgimo startą būna toks – “bus sunku, bet bus gerai“.

Šitą įrašą skiriu Kiborgui 🙂 Tegu jo norai virsta transportu visuotinei galiai reikštis.

Reklama

Tagged: ,

§ 2 Responses to Nusiteikimas

  • Marius N parašė:

    Bėgimas, tinklinis, dviračiai, irklavimas.. Ką dar praktikuoji? Gal jau ir apie šiuolaikinę penkiakovę verta pagalvoti, kai Asadauskaitė taip iš populiarino 🙂

    Beja yra vienas labai geras filmas apie “sportininko“ kelią – peacefull warior. Jei nematei rekomenduoju. Ten apie giminastą, bet visas tas mokymas, man atspindi tiksliai tai ką aš galvojų apie bėgimą.

  • Senukų draugė parašė:

    Irklavimą pakeičiau joga. Jei vietoj šaudymo reiktų atsistot į medžio asaną, gal visai ir penkiakovė tiktų 🙂 Pažiūrėjau peacefull warrior. Daug gerų minčių, holivudiškai tiesiai šviesiai be didelių vyniojimų. Reik kažkur išsigraviruot – kelionė svarbiau už tikslą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Nusiteikimas at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: