Vilniaus maratonas – pusmaratonio PR ir prieštaringi jausmai

rugsėjo 11, 2012 § 19 Komentaras


Prabėgau per 1:45:56. Pagal laikrodį. Šį kartą nepamiršau sustabdyti po finišo :). Oficialus laikas 1:48 ir kažkiek, bet apie tai vėliau.

Pats bėgimas buvo vienas sunkiausių. Spaudžiau maksimumą, pulso vidurkis 181. Tas kalnas buvo nežmoniškas. Ypač antrą kartą į jį bėgant, bet tiesiog sukandau dantis ir variau. Sunkus bėgimas buvo dar ir dėl to, kad viskas turėjo sukristi į savo vietas tiksliai pagal planą. Neturėjau užsinorėt į wc, neturėjo nutikt traumų, žodžiu, kuo mažiau netikėtumų. Ir… jų ir nenutiko. Gal tik tas priešpriešinis vėjas bėgant palei Nerį. Po finišo ilgai stovėjau, kol atgavau kvapą. Gavau medalį, paskui vėl ilgai stovėjau. Žvilgtelėjau į laikrodį ir pas mane taip nustatyta, kad laiką rodo tik valandas ir minutes, kai jau daugiau nei valandą bėgi. Tai pamačiau, kad tilpau į 1:45 ir paskui pažiūrėjau, kad tik 4 sekundžių trūko, jog būčiau netilpęs. Every second counts? Toks buvo mano tikslas. Pagerinau buvusį rekordą beveik 6 minutėm. Su Senukų drauge juokavom, kad ilgų nuotolių bėgimas yra labai sąžiningas sportas, nes pjauni tai, ką pasėjai. Čia tuščios ir pagyrūniškos kalbos dūžta į šipulius ir pasimato kiek vargo įdėjai treniruotėse. Dažniausiai vienas, kai niekas nemato.

Pačioje šventėje, jau po bėgimo, labai gerą įspūdį paliko Impulso palapinė ir tos awesome svarstyklės, kurios rodė krūvą dalykų apie kūną, pasakė, kad esu vieneriais metais jaunesnis nei pase ir nustatė mano fatness lygį :). Turiu numesti iki tobulumo 3,9 kg. Ir dar labai patiko 4,2 km bėgimas. Pirmą kartą stebėjau bėgimą iš žiūrovo pozicijos ir supratau, koks tai įdomumas. Matai visą grupę nuo stipriausių iki silpniausių. Matai bėgikų finišą ir jų pastangas, susikaupimą.

O dabar ta nejaukioji dalis. Nepaisant to, kad Vilniaus maratonas buvo laukiamiausias mano šio sezono renginys ir jame ketinau gerinti PR (ir gerinau), bet liko šiek tiek kartumo. Rašysiu apie laiko skaičiavimo sistemą.

Grįžom nusiprausti pas Senukų draugę ir puoliau prie interneto žiūrėti – kelintas bendroje įskaitoje esu tarp pusmaratonininkų. Tikėjaus į pirmą 200-uką, patekau į 300-uką, bet oficialus laikas buvo beveik trim minutėm vėlesnis nei mano Garmino. Laiko netikslumus aprašė ir Marius savo rekordinio bėgimo apžvalgoje. Beje, labai ačiū Dovilei, kuri įsitaisiusi prie Onos bažnyčios negailėjo jėgų ir plojo visiems bėgikams. Prabėgdamas pro ją vis šypsodavaus ir galvojau – atpažins ar ne :)?

Grįžę laukėm RIMI bėgimo ir nusprendžiau nueiti iki organizatorių palapinės pasiklaust. Paaiškėjo, kad oficialus laikas yra “šūvio“ laikas. Duoda startą ir nesvarbu, kada kerti starto liniją, bet fiksuojamas tavo finišo laikas. Tada sesė parodė skrajutę, kurioj buvo kita informacija (žr. pav.)

“pradės matuoti jūsų laiką kirtus starto liniją ir nustos kirtus finišo liniją“. Nuėjau su ta skrajute ten pat. Dar truputį pasiginčijom dėl laiko skaičiavimo, tai organizatoriai pripažino, kad skrajutėje pateikta klaidinga informacija. Ir tada dar išsakiau argumentą apie didžiuosius maratonus, kur neretai pajudėjimas iš starto ir 20 minučių gali užtrukti. Organizatorių argumentas vėlgi tas pats – didžiuosiuose maratonuose oficialus laikas yra šūvio laikas.
Argumentas ne tik iš galvos, bet ir iš Hal Higdon knygos apie maratonus. Jis labai vaizdžiai aprašo, kaip pasikeitė maratono bėgimas, atsiradus “chipams“. Dirbdamas laiko vedliu, jis specialiai su visa grupe startuoja 2 min vėliau, kai jau visi startavo, kad išvengtų grūsčių ir galėtų ramiai bėgti…

Susikrimtau ne tik dėl savęs, bet ir dėl Andriaus, kurį sutikom prieš maratono startą ir pasakėm, kad nėra reikalo brautis į priekį, nes vis tiek “chipo“ laiką skaičiuoja ir nesvarbu, kada startuoji. O jis juk visą maratoną bėgo…

Grįžęs į Kauną, dar negalėjau miegoti ir pradėjau ieškoti informacijos didžiųjų maratonų puslapiuose. Pirmiausia nuėjau pas latvius, bet ten nepavyko nieko rasti. Paskui galvoju reikia eiti pas maratono tėvą ir žiūrėti kaip ten. Turiu omeny Bostoną. Ir ką sau galvojat? (žr. pav.)

Ir bent jau kiek aš suprantu anglų kalbą, tai official “gun“ time yra šūvio laikas, o chip/net time – chipuko. Piniginių prizų laimėtojai nustatomi pagal “gun“ ir tai gan logiška, nes jei tu pretenduoji būti geriausias, tai greičiausiai ir stovėsi priekinėj eilėj, o visų kitų pagal chipuką.

Manau, kad kaltas tiek esu pats, kad nepasidomėjau prieš startą kaip bus fiksuojamas laikas. Ir kalti organizatoriai, kad dezinformavo ir nenurodė taisyklėse ar DUK atsakymo į šį klausimą. Gerų ketinimų vedamas užleidau vietą kitiems, norintiems startuoti arčiau starto linijos ir nudegiau. Kitą kartą stosiu šalia Mariaus ar truputį toliau, jis bėga vidutiniu 4:30, aš 5:00. Grūsiuos ir kovosiu už savo vietą. Iš kitos pusės, kai pasaulis yra sukūręs technines sąlygas visiems startuoti kad ir metro atstumu išilginėje linijoje stovint vienam nuo kito ir užfiksuoti tokį laiką, tai kam apskritai dar reikia grūstis prie to starto ir kodėl organizatoriai negali pasirūpinti tuo, vietoj to, kad prašytų užleisti starto eiles greitesniems bėgikams? Arba bent jau nurodykit kur turi stovėti bėgantys vidutiniu 4:30, 4:45, 5:00 greičiu?
Tai va čia tas didysis kartumas. Žinau, kad pasiekiau savo PR ir labai gaila, kad tai neatsispindi rezultatuose.

Liko tik sulaukti kitos savaitės, kai bus skelbiami “oficialūs“ rezultatai ir pažiūrėti kiek labai jie skirsis nuo preliminarių. Jei skirtumas bus išties žymus, tada beprasme tampa ir Adidas iniciatyva graviruoti dalyvių laiką pagal preliminarius rezultatus ant apyrankės.

Mano labai rimtas pasiūlymas kitų metų jubiliejinio maratono organizatoriams (kurio sąrašuose jau esu, nepaisant kartumo) –  būtinai nurodykite taisyklėse ar DUK oficialų laiko fiksavimo būdą. Tada žinosiu ar kovoti už savo vietą minioje, ar galiu ramiai startuoti minios gale.

Reklama

Tagged: , ,

§ 19 Responses to Vilniaus maratonas – pusmaratonio PR ir prieštaringi jausmai

 • Dainius parašė:

  Rygos maratone yra taip, kaip ir visuose kituose maratonuose – tavo laikas protokoluose yra laikas nuo šūvio iki finišo, bet yra nurodomas ir čipo laikas. Tik man nesitiki, kad tu 3 min. ėjai po šūvio iki starto linijos. Jei labai reikėjo protokoluose rezultato – reikėjo už elito stoti – 10-15 s. skirtumas būtų. Kažkaip labai daug neigiamų atsiliepimų su juntamu kartėliu apie šį maratoną. Negi jau perėjot į tų bambeklių bėgikų, kuriems visada kas nors negerai, pusę? Aš neturiu jokių priekaištų – nei dėl laiko (sutampa su mano garmino), nei dėl organizacijos (išskyrus unicef vaikų bėgimo chaosą, bet ten organizavo unicef’as). Ir kur ten tas kalnas buvo, kurį čia visi keikia – nesupratau, ir vėjas tikrai netrukdė. Kur tas pozityvas, kuriuo ir išsiskiriat iš kitų blog’ų?

  • Marius N parašė:

   Dainiau, kaip tau sekėsi prabėgti? Nepapasakojai nieko.. Dėl kalnų ir vėjų tai viskas čia labai paprasta, jie ima jaustis kai bandai “greitai užtraukti“, gali numesti greitį ir nieko nepastebėsi tada.. Nelygu koks tikslas, prabėgti siekiant pajusti šventės nuotaiką (kaip italų grupė darė) ar išspausti iš savęs viską ką gali (ką kiborgas darė)..

   • Dainius parašė:

    Buvo diena, kai galėjau bėgti ir tai daryti buvo gera (nors ir miegojęs tik 4 val.). Šį kartą bėgau pusę maratono, tikslas buvo pagerinti Rygos laiką (1.46.57) bent 1 sekunde. Gavosi neblogai – 1.39.00. Esu patenkintas 100 proc, nes visą šimtą proc. ir atidaviau savęs trąsai, bet ir neišsitaškiau – po finišo laimingas ir linksmutis buvau. Pirmo rato tempas idealiai lygus, antro lėtesnis vietomis (antrame rate puktuose sustodavau ir ramiai atsigerdavau). O dėl įkalnės – mano, jei taip galima pasakyti, treniruočių maršrute yra 700 m ilgio pakilimas iš Jonavos g. į Šiaurės pr. (Kaune). Ir kiek bebėgčiau – ar 8 km, ar 15, visada antroje pusėje grįžtant laukia kopimas į jį… Tai turbūt ir davė, kad nepajutau įkalnės niekur. Galbūt trečiame ar ketvirtame rate būčiau pajutęs. Šventė puiki, gerai praleidau puikią dieną sostinėje, kurioje jau senokai nebuvau. Gaila, kad nei vieno iš jūsų nesutikau., Tiesa, Rygoje daugiau euforijos buvo, bet, įtariu, dėl to, kad pirmas toks didelis renginys buvo. Dar kiek pamažinsiu antsvorį (jau -8) ir gal reiktų pradėt treniruotis, o ne tik bėgiot. Žiūrėsim. Sveikinimai visiems.

   • Kiborgas parašė:

    Sauniai, Dainiau. Zinau ta kalna, jis isties statesnis nei Vilniuj kur buvo. Ir rezultatas puikus, as tokio sieksiu jau tik kitam sezone. Susimatysim gal Gardesio begime?

    Sent from my Nokia phone

 • Kiborgas parašė:

  Esam įvairūs. Bent jau aš. Dažniausiai pozityvus, bet kai jau užeina, tai užeina. Įraše rašiau, kad “jei būčiau žinojęs, tai būčiau…“. Ir čia mano atsakomybės dalis, kad neįsigilinau. Bet manau ir organizatoriams yra kur pasitempti…

 • Marius N parašė:

  Nemanau, kad verta labai jaudintis dėl laiko, gi ne kvalifikacija kokia. Atsimink savo chip laiką ir laikyk jį už oficialų. Beja lbma yra maratonų duomenų bazė, tai ten visada fiksuoja chip laiką. Aš pats buvau įsitikinęs, kad mano pirmo maratono laikas 03:37:36, bet ten radau mažesnį 🙂 Tiesa, dėl savo netikslumų šiame maratone išsiaiškinau. Viskas ten gerai. Pasirodo, kai finišo liniją kirto nugalėtojas, organizatoriai sustabdė laikrodį, kad duotų čempionui papozuoti, po to vėl paleido. Iš čia ir gavosi ta 41 sekundė.

  Kadangi Vilniaus maratonas auga tikiuosi atsiras ir “aptvarų“ sistema. Rygoj viskas aišku, pažiūri į numerį ir žinai į kokį aptvarą eiti. Didesniuose maratonuose tų aptvarų gali būti iki 10. Kartais kas 15 minučių sugrupuoja. Ir tai yra teisingiausia. Startuot iš galo man būtų labai nemalonu ne dėl gun laiko, bet dėl chip laiko, kadangi kol aplenkčiau visą jūrą bėgikų neįsivaizduoju kiek laiko reiktų viltis iš paskos..

  Tai netyčia per daug prirašiau. Ir aišku sveikinimai su personal best. 181? Eina šikti, turbūt numirčiau. Gerai save išprievartavai..

 • Kiborgas parašė:

  🙂 tas 181 tai visai normaliai. Pamenu, kai bėgau Kazlų Rūdoj per vokiškus kalnelius, ten buvo dar baisiau..
  Lauksiu savo chipo laiko.

 • Doncikas parašė:

  Sveikinimai! Na su laiko skaičiavimais atsirado tų dviprasmybių, tačiau nedaro klaidų tik tie kurie nieko nedaro 🙂 manau kitais metais, po pastabų, bus aiškiau apibrėžta.
  O aš daug kukliau prabėgau, bet kaip niekad nebėgiojęs ir pradėjęs treniruotis nuo Birželio galo – labai patenkintas: 2.04.49 🙂 Pirmasis pusmaratonis, įspūdžiai labai geri 🙂

 • Andrius parašė:

  Kitiems metams jau pilnai trasai užsirašei, jėga! Aš irgi užsiregistravau jau.
  Dėl laiko labai nepergyvenu, nuo pabaigos minios pradėjus judėti laikas prastesnis, bet kitam kartui bus daugiau galimybių pagerinti.

  Tik pakolkas kažkaip nėra motyvacijos bėgioti, galvoju gal i Ryga užsirašyti reikia, kad tikslas būtų aiškesnis ir artimesnis.

  • Dainius parašė:

   Iki kitų metų rudens: Vilniaus pusmaratonis, Trakų pusmaratonis, Rygos maratonas / pusmaratonis – belekiek motyvacijos :-). Dar netoli yra Liepoja, Kuldiga, Venspilis, Sigulda (šiemet) su puikiais pusmaratoniais. Dar ir šiemet ant LT- Nidos pusmaratonis (nusimarto šiais metais jau rimtesnis – http://www.nidospusemaratono.lt), Kauno bėgimas, Kalėdinis bėgimas – puikios vietos geroms masinėms treniruotėms. Man šie pusmaratoniai kaip studentui semestro eigoje – koliokviumai, o Vilniaus maratonas – egzaminas…. Valstybinis… 🙂 Ne visur tikrai suspėsiu sudalyvauti, bet bėgti tikrai yra kur.

 • Dovilė parašė:

  Sveikinu ir as su puikiu rezultatu!
  Deja, neatpazinau, nes besisypsanciu ir dekojanciu uz palaikyma buvo tikrai labai daug. Tikrai, net azartas pagavo ploti ir rekauti, kai tiek linksmu ir puikiai nusiteikusiu veidu buvo. Rezultate – melynes ant delnu 😀
  Tikrai visiems begikams patarciau pabandyti pereiti ir i kita barikadu puse. Aisku linkiu, kad taip atsitinktu tik planuotai.

 • Marius N parašė:

  Kiborgai, o kas gali tave atpažinti, kai tik apatinė pingvino kūno dalis matosi? 😀 Pas senukų draugę, tai bent snapelis atidengtas 😀

 • Laimis parašė:

  Sveikinu su pasiektais tikslais! Aš taip pat sudalyvavau pirmą kartą bėgau puse maratono… Puikus renginys, puiki nuotaika, euforija visą pirmadienį jautėsi 🙂 Tikrai matau daug teigiamų dalykų renginy, tačiau tokios smulkmenos, kaip neteisinga info dėl čipo, organizatorių savanorių nekompetencija ir nesugebėjimas atsakyti į klausimus registracijoje padarė tą “deguto šaukšto“ darbą 😦 ( užsakytus marškinėlius pas organizatorius su įmonės logo gavom tik pirmadienį :))) ) Bet visumoj puiki miesto šventė… P.S. kitais metais jei stosiu kuo arčiau starto linijos.

  • Kiborgas parašė:

   Man irgi labai panašiai kaip tau, Laimi. Bendrai paėmus tikrai džiaugiuosi, kad vyksta toks didelis bėgimo renginys ir kad jų daugėja (pvz. greit būsiantis Kauno bėgimas), bet kaip šio blogo vienas iš autorių, jaučiu pareigą/norą/atsakomybę išsakyti savo kaip dalyvio nuomonę. Čia kaip Bitės reklamoj “mes džiaugiamės, kad turime tokius reiklius klientus“. :))))
   Jei būtų lygiai toks pat renginys kaip šiais metais ir kitais – tikrai dalyvaučiau ir viskas man būtų ok, jei bus geresnis – bus dar labiau ok 🙂

 • Dainius parašė:

  Peržiūrėjau Vilniaus maratono registraciją kitiems metams… Gražumas neišpasakytas – ir Pingvinai abu, ir Marius su Dovile, ir netgi aš imsim tuos 42… Bus geras!!!

 • Gintare parašė:

  Sveiki, aš kaip žinodama atsistojau visai netoli starto, tai spėjau pažiūrėti, kad starto liniją kirtau po 9 s, o laikrodis dar ir šiandien rodo finišą tokį koks oficialiuose rezultatuose ir aišku laukiu čipo laiko minus 9 s- visai puiku bus. Kiek teko kalbėti daug kas pasidarė asmeninius Vilniaus Maratone šiais metais. O tas vėjas prie upės, tai žudė:):)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Vilniaus maratonas – pusmaratonio PR ir prieštaringi jausmai at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: