Plungės pompa, tetis, 5% tobulėjimo grafikėlis

rugpjūčio 22, 2012 § 12 Komentaras


Papasakosiu ir aš apie Plungės nuotykius. Kol Almiras nepaskelbė rezultatų suvestinės ir negaliu pažiūrėti, kelintas aš Lietuvoj Lietuvos bėgimo taurės sąraše, belieka vadovautis savo galva ir rašyti tai, ką atsimenu. Pamenu, kad labai jaudinausi. Jau senokai bėgau varžybose, greičiausiai birželio bėgimas aplink Elektrėnų marias buvo paskutinis. Pulsas iš karto šoko iki 150 dar net nestartavus. Apšilom, po apšilimo gal tris kartus persirišinėjau batelio raištelius, nes atrodė, kad vis per daug spaudžia.

Startavau gerai, bėgosi lengvai. Lūkuriuodavau už kitų bėgikų nugarų ir kiek pabėgėjęs vis aplenkdavau. Po dviejų ratų baigė bėgti senjorai ir tapo labai vieniša trasoj. Trečio rato viduryje jau mane lenkė VE nugalėtojas Vilius Aleliūnas ir kiti bėgikai. Truputį krito moralė, bet laikiausi. Ketvirtam rate visą laiką vijausi tokį berniuką su baltai žydra maike. Jej bogu, galvojau, kad pavysiu ir savo superiniu sprintu pabaigoj aplenksiu. Kadangi visas varžybas pulsas buvo virš 180, o kartais siekė ir 190 (maksimalus buvo 192 vienoj vietoj), tai ketvirto rato vidury jau smagiai kalbėjaus su Dievuliu. Geras moralas iš to buvo toks, kad supratau, jog reikia ne tą berniuką vytis ir laužti, bet savo geriausią laiką rodyt ir tiek. Konkurencija nusikreipė į vidų ir bėgau kiek ramiau. Užkilus į paskutinį kalną, kai iki finišo liko gal 400m pradėjo labai labai diegti dešinį šoną ties diafragma. Galiausiai nebegalėjau įkvėpti ir… sustojau. Norėjos verkti. Tikrai galvojau, kad tilpsiu į 46 minutes, o tada, pamenu, stoviu susirietęs, kvėpuoju ir laukiu kol pavys Senukų draugė mane (kaip po varžybų sakė jonaviškė Gintarė, nebelabai jau Senukų draugė ta mano draugė, visus senukus ėmė stipriai lenkt :)). Pastovėjau gal pusę minutės, nežiūrėjau tiksliai kiek, susiėmiau ir finišavau. 47:22. Kaip ir naujas PB, bet trasa buvo trumpesnė. Laikrodis rodė 9,63 km, tai gaunasi, kad tebelieka senasis PB 10km galioti – 48:59.

Buvo liūdna. Gan rimtai ruošiaus šitom varžybom. Liūdna dar ir dėl to, kad nesupratau, kas nutiko. Niekad iki tol nebuvau sustojęs varžybose. Paskambino po kelių valandų tetis ir jam sakiau, kad “pompą gavau“. Papasakojau kaip ta pompa man “gavosi“, tai jis taip paprastai daug negalvojęs sako “reikia visą orą pilnai iškvėpti“ :). Sakau “a rimtai?“, “tik tiek tereikėjo?“. Jis patvirtino. Tėtis mano pabėgiojęs. Orientacininkas vaikystėje ir jaunystėje. Kilometrą išbėgdavo iš trijų minučių. Patikėjau jo žodžiu. Galvoju, gal taip ir buvo. Nes kiek pamenu, pradėjo skaudėti, aš vis įkvėpiu, įkvėpiu, o skausmas vis didėja, didėja. Iškvėpti pilnai taip ir nepabandžiau.

Labai džiaugiaus dėl Senukų draugės. Pirmą kartą tikroj kovoj iškovotas sidabro medalis. Jei seniau pasitaikydavo, kad bėgdavo viena savo amžiaus kategorijoje ir dėl to buvo apdovanojama, tai dabar bėgo jau su 5 varžovėm ir 4 iš jų aplenkė. Dar pajuokavom, kad galėsiu tapti jos treneriu ir kai skins pirmas vietas, tai dalinsimės piniginius prizus :).

Skaitau Hal Higdon knygutę. Joje radau įdomią mintį. Pasirodo, jei per metus pagerini savo rezultatus 5%, gali būti labai patenkintas. Daugelis elitinių bėgikų sunkiai įvykdo šį procentą, tai ką jau čia mums runkeliams/čainikams/pingvinams svajoti. Įkvėptas šios minties, sukūriau dar vieną excelį (dešinėje pusėje prie nuorodų “Pingvinai mano, kad tai naudinga“). Jame suvedus savo dabartinius 5, 10, 21 ir 42km laikus galima pažiūrėti hipotetinį tų laikų gerėjimo grafiką dešimčiai metų į priekį :). Pasak jo iš 40 minučių 10 km išbėgsiu 5 bėgiojimo metais (2017), o sekančiais (2018) metais turėčiau sutilpti į 3h maratono bėgime (su sąlyga, kad kitais metais įveiksiu maratoną per 3h 40min). Jei dar tebegyvuos šis blogas ir tebebėgiosiu, tikrai bus įdomu sekti progresą.

O šiaip. Artėja tas Vilniaus maratonas. Pasiruošimo programoj liko taperis, bet prieš jį dvi savaitės su grėsmingais VO2max. Tpfu, tpfu, tpfu, kad be traumų ir kad tik nepirstelėt tą pusmaratonį bebėgant prie minios žiūrovų :).

Reklama

Tagged: , , , , , ,

§ 12 Responses to Plungės pompa, tetis, 5% tobulėjimo grafikėlis

 • Edge parašė:

  Kokį rezultatas planuojamas Vilniaus pusmaratonyje?

 • Kiborgas parašė:

  1h 45min, bet čia jei viskas ok. Jei greičiau nei per tokį laiką, tada išvis superb būtų ::)

 • Marius N parašė:

  Tavo excel’is sufleruoja, kad 11 – ais begiojimo metais pateksi i olimpines zaidynes 😀

 • Edge parašė:

  O gal netyčia yra skaitančių blogą ir planuojančių bėgti ~ 1:35 h ?

 • Mantas parašė:

  Labai optimistiška šita skaičiuoklė, bet bus įdomu palyginti rezultatus 🙂

 • Kiborgas parašė:

  Ta skaičiuoklė tai nieko visai :). Vakar žiūrėjau “Running to the limits“, tai ten bičuks per du metus nuo 0 bėgo 1:15 pusmaratonį ir maratoną per 2:45. Net pyktis paėmė kai tokį progresą pamačiau, bet jis visą gyvenimą laikinai tam paaukojo, su geriausiais treneriais konsultavos. Manau, kad 5% kasmet iš pradžių gali atrodyti mažoka, bet paskui bus pats tas 🙂

 • Dainius parašė:

  Nuo kokio žmogaus amžiaus, kiek besistengtum, rezultatai negerėja? Kažkur apie 40-50 m… Taigi būnant tam tikro amžiaus ir tam tikro pasiruošimo lygio ir tikintis kasmet pagerinti po 5%, manau, kad laukia nusivylimas… Nes, anksčiau ar vėliau, ta tobulėjimo riba yra prieinama… Tada belieka džiaugtis, kad ne -5 proc. kasmet… :-)… O dėl planuojamų rezultatų: gal padarom suvestinę / lentelę ar kokį tai totalizatorių, kas kokiu laiku planuoja bėgti ir po to žiūrėsim, kiek yra optimistų, o kiek realistų tarp šio blogo skaitytojų… :-)… Aš 1:45 jau bėgau Rygoj, tai norėčiau per 1:44. Pagal tai, kaip ir kiek juokingai (ne)bėgiojau per vasarą, tai būtų labai neblogas ir padoriai gražus rezultatas…:-)

 • Mantas parašė:

  Va, skaičiuoklė kuri irgi skaičiuoja nubėgamų kilometrų laiko priklausomybę nuo amžiaus: http://www.marathonguide.com/fitnesscalcs/ageequivalent.cfm Tik čia atvirkščiai, čia skaičiuoja, kaip didėjant metams mažėja greitis, pradedant nuo 30 metų ( kaip ten rašo, iki 30 bėgimo greičiui metai įtakos nedaro). Tik čia, matyt, neatsižvelgiama į bėgimo progresą.
  Beja, patiko Dainiaus mintis. Būtų visai įdomu tokia lentelė su dažnų šio blogo lankytojų buvusiais ir planuojamais laikais 🙂

 • Kiborgas parašė:

  Dėl totalizatoriaus net nzn. Kad būtų prizas koks, tada kits reikals 🙂 Tingisi apsiimt organizavimą. Gal kuris iš judviejų – Dainiau, Mantai – norit paorganizuot? Duotumėt savo meilą, susiųstumėm visi norintys savo prognozuojamus laikus, o paskui po maratono galėtumėt atsiųst – įdėtumėm į blogą.
  Arba tiesiog bus vis tiek įrašas po maratono ir galėsit komentaruose pasisakyt kaip sekės 😉

 • Mantas parašė:

  Na bent aš omeny turėjau paprastą lentelę su blogo lankytojų planuojamais laikais ir seniau buvusiais laikais, kurią būtų galima papostinti prieš bėgimą, būtų tam tikra intriga, tik aišku, gali būt, kad nevisi norės išduot savo planuojamus laikus prieš bėgimą 🙂 Bet pritariu, pakaks ir komentarų 🙂

 • Dainius parašė:

  🙂 na, neturėjau minty totalizatoriaus su prizais… 🙂 Per daug reikalų 🙂 Turėjau mintį – viešą pažadą…. Lentelė kažkokia… Bet gerai ir komentarai… Nes kai jau pasiskelbi planuojąs tokį ar kitokį rezultatą – tai kaip ir pasižadi… Ir tada jau niekur nedingsi – turėsi įveikt ir pažadą ištesėt…. :-)… Ir jokių pasiteisinimų – blogas oras, blogas nusiteikimas ar galų gale pompa su ragučiais – niekas nepadės…. 🙂

 • Edge parašė:

  Tai deklaruokit planuojamus laikus ir įspūdžiais galima bus pasidalint po 09.09 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Plungės pompa, tetis, 5% tobulėjimo grafikėlis at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: