Aplenkti olimpinį čempioną

birželio 20, 2012 § 13 Komentaras


Sekmadienis buvo išsitaškymo diena. Pasiekiau jau tokias stadijas, kad net pilka akyse buvo. Ir durniausia, kad vaikišką klaidą pradžioj padariau. Jau bėgime tą buvau išmokęs, o su dviračiu – bac ir padariau.

Dalyvavau MTB Vilnius, pilnoje distancijoje. Prieš tai Druskininkuose nustebau rezultatu gerąja prasme, šį kartą nustebau kaip greitai gali išsikrauti mano baterija. Iš 54 km pirmus dešimt variau maksimumu, nes startavau grupės priekyje ir visi lėkė bele kaip, o aš sugalvojau dar kelis lenkt, o paskui žiūriu, kad jau šimtai žmonių mane pradėjo lenkt. Tą rodė ir širdies ritmas. Pirmi dešimt km >180, paskui apie 160.

Netgi galvojau “nusiimti“ po pirmo rato, bet po šito klipuko, kuris nuolat sukosi galvoje

nusprendžiau kad ir kas nutiktų – finišuoti. Ir finišavau tik 4 min nuo to laiko per kurį norėjau finišuoti. Kolega, kurį jau antrose varžybose bandau pavyti, tik 8 min aplenkė mane (palyginimui Druskininkuose – 10 min).  Žodžiu, atsigavau po nekokios pradžios. Pačios varžybos tiesiog nuostabios. Asfalto beveik nebuvo, pastoviai reikia dirbti: arba labai greitai leidies, arba kyli į kalną. Neįsivaizduoju kaip mano senolis dviratis atlaiko tokius krūvius (visiškai nepritaikytas miesto dviratis, bene vienintelis su vidinėm pavarom varžybose) ir kartais nesuprantu kaip aš atlaikau tokius krūvius. Ypač kai leidžiuos nuo kalnų dideliu greičiu. Atrodo mažiausias kryptelėjimas ne ten ir lėksiu į medį.

Antrą ratą beveik visą laiką važiavau vienas, kartais tik aplenkdavo keletas dalyvių mane. Finišavau 85 iš 89 savo amžiaus grupėje :). Ne kažką. Bet užtat prizas, kad nusprendžiau nepasiduoti ir važiuoti iki galo, buvo prieš pat finišą pavytas ir ratu (t.y. 27 km) aplenktas olimpinis čempionas Romas Ubartas. Dar pasiplekšnojom, apsikabinom trumpam ir pasiguodė, kad ne jo sportas šitas, visai ne jo. Taip ir finišavau su mintim, kad aplenkiau varžybose olimpinį čempioną 🙂 Nu tai kas, kad ne to sporto :))))

Reklama

Tagged: ,

§ 13 Responses to Aplenkti olimpinį čempioną

 • Ren parašė:

  Tikrai, keista, kad sportininkas vieną ratą važiavo 3h. Neįtikėtina praktiškai. Gal Ubartas apskritai nebesportuoja? Nors iš šono to nepasakysi. Vienu žodžiu, keistas čempiono rezultatas.

 • Marius N parašė:

  Gal teko kada dalyvauti plento dviračių varžybose? Noriu išbandyti, bet reikia šiek tiek background’o nes visiškai žalias šitame reikale..

 • Kiborgas parašė:

  Ren – čia reikia išbandyti tą maratoną. Ten reikia tikrai jau būti pavažinėjus nors truputį dviračiu, o jam kaip supratau tai organizatoriai iš kažkur ištraukė ir jis visai neapsipratęs buvo. O trasa išties sudėtinga buvo.
  Mariau – važiavau sykį Kauno maratone, paskui tokiam nevaržybiniam Kaunas-Marijampolė-Kaunas. Tai Kauno maratone mėgėjai susipraudžia dešinėj pusėj ir mina iš paskutinių, o per vidurį varo profesionalai. Šiaip – smagu tikrai. Yra ką veikti ir nuotykių visokių. Bet su MTB trasos neprognozuojamumu nesulyginsi. Labai užkabina 🙂

 • Ren parašė:

  Marius N – teko, ir šiaip tenka reguliariai važinėt plentiniu dviračiu. Background labai platus terminas, kas konkrečiai domina?

  Kiborgas – Vilniaus maratono trasa nėra sudėtinga, yra kelios techniškesnės vietos. Yra šaknų, kurios nepratūsį tiesiog išdaužo ir palieka vos gyvą:) Po dviejų ratų dažniausiai nelieka nugaros…

  • Marius N parašė:

   Domina daug kas 🙂 Pvz.:
   – Kiek reikia investuoti i plentinį dviratį, kad būtų racionalus kainos/kokybes santykis ir būtų įmanoma varžytis mėgėjiškame lygyje?
   – Kokie yra patikimi plentinių dviračių brand’ai?
   – Ar įmanoma būti konkurencingam su paprastu miesto tipo dviračiu?
   – Kaip paskirstyti jėgas įvairaus atstumo lenktynėse (pvz.: bėgime labai gerai jaučiu kokią distanciją kokiu pulso dažniu galiu išbėgti)?
   – Kokios klaidos būdingos pradedantiesiems?
   – Ar tikslinga investuoti į dviratininko aprangą (kokią įtaką tai turi galutiniam rezultatui)?

   Mano patirtis kaip dviratininko dabar yra grynai turistinė – laisvalaikio pasivažinėjimai miesto tipo dviračiu.

   • Ren parašė:

    – Plento dviratis mėgėjui, mano galva turėtų kainuoti 2,5-4k Lt. Važiuoti galima ir su pigesniu, tačiau jei kalba bent apie buvimą kažkur apie viduriuką rezultatuose, reikia ne mažiau tokios sumos.
    – Aš mėgstu techniškai progresyvisu dviračius, už juos moki dėl inovacijos, dizaino, komplektacijos, o ne dėl vardo. Lietuvoje populiariausi Trek, Giant, Scott, ir pan. Manau šitas būtų puikus pasirinkimas pradedančiąjam: http://www.canyon.com/_en/roadbikes/series/roadlite.html
    – Neįmanoma. Plento varžybose nuplauktum per pirmą kilometrą, o važiavimas grupėje yra esminis momentas plente. varžybas pravažiuoti galima, bet kokiam Velomaratone lydiariamas pabaigus 8 ratą, su miesto dviračiu geriausiu atveju būsi pravažiaves 5, na gal 6.
    – Treniruotis. Pradžioj susirinkti taip vadinamą bazę, bent 1000 km active recovery zonoje. Ubarto rezultatas rodo, kad kiek bebūtum kietas bėgime, čia sava specifika, kūnas turi išmokti dirbti. Tiesa, gero bėgiko didelis pranašumas, kad jam reikia išmokti minti, jis jau turi stiprią širdį, reikia kūną išmokyti naudotis resursais, reikia išmokti važiuoti grupėje. kas yra važiavimas grupėje, galėtų padėti suprasti šie dviratininko pasakojimai: http://www.gerasdviratis.lt/forum/viewtopic.php?f=20&t=34294
    – Mažas cadence, t.y. lėtas pedalažas, mynimas sunkiai ir lėtai. reaktyvus, o ne proajtyvus važiavimas.
    – Žinoma, maratonuose bėgančių su džinsais nebūna baisiai daug. Šalmas, pirštinės – saugumui, šortai su “pampersu“ komfortui, patogumui. Apranga aptempta, nes kiekvienas pūstelėjimas ir oro užstrigimas klostėse yra jaučiamas, ypač prie darbinių 35-40 km/h.

 • Dainius parašė:

  Sveikinu – Marius Ironmanui pradėjo ruoštis… 🙂

 • Marius parašė:

  Ren

  Didelis dėkui už išsamią informaciją. Būtinai paanalizuosiu tavo linkus. Beja kas yra “active recovery“ zona? Bėgimo terminologijoje mano metuose recoveris skaitosi kai pulsas neviršija 140..

  Dainiau

  Apie ironman geriausiu atveju pradėsiu šnekėti už 2-3 metų.. Dabar noriu susipažinti su dviračiu sportu, po to mokysiuosi plaukti.. Tada reikės pabandyti trumpesnių distancijų triatlonus Lietuvoje. Tik po to galima kalbėti apie pasiruošimą apie ironmanui. Bet neslėpsiu, kad ši mintis mane tikrai užkabino 🙂

  • Kiborgas parašė:

   Mariau, as ir svaigstu truputi tyliai apie ironman. Man kaip ir viskas “limpa“. Su dviraciu jau privazinejau, pries paauglyste 5 metus atplaukiojau baseine, o dabar mokausi begioti. Tai gal sutaps musu skrydzio i JAV laikas po keliu metu :)))))))

  • Ren parašė:

   “Active recovery“ – 60-70% nuo max. Man 35, bazę renku su 130-135.

 • Dainius parašė:

  Vandenyje nebent bėgčiau dugnu, nes plaukt tai oi kaip nelabai gaunasi

 • mylittlepiglet parašė:

  Aš čia taip mažiau į temą, bet eina sau, ačiū, kad tą video parodei. Sunkiomis akimirkomis labai padės, na ir šiaip įkvėpė. Susigraudinau net 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Aplenkti olimpinį čempioną at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: