Pingvinų paštas: Kodėl nebėga Kaunas?

birželio 14, 2012 § 6 Komentaras


Tikrai – kodėl? Atrodytų, jog būdamas antras pagal dydį miestas Lietuvoje ir besiskelbdamas, jog yra jaunų žmonių miestas, kuriame „irgi galima gyventi“, bėgimo bei masinių sporto renginių gerbėjams galėtų pasiūlyti tikrai puikių ir kokybiškų bėgimo varžybų.

Nekalbėkim apie maratoną (pagarba V.Totilo (Vilemų) maratonui) – tebūnie tai pusmaratonis, kurio trąsa driektųsi miesto gatvėmis ir parkais. Juk turėdamas tiek daug žalių zonų ir žavingą senamiestį bėgimo mėgėjams teišgali pasiūlyti entuziastų rengiamas varžybas parkuose: juk iš Kleboniškio miško bėgdamas centro link gali nubėgti į Panemunės šilą, Pažaislį, Lampėdžius ar Ąžuolyno parką. Tačiau kodėl visi Kaune rengiami bėgimo renginiai ir vyksta būtent tik tuose parkuose? Kodėl nėra bendro miesto renginio? Juk parkuose rengiamuose bėgimo šventėse dalyvauja vis tie patys dalyviai, kurių skaičius retai viršija 100, o dauguma dalyvaujančių kauniečių – BMK nariai? Kodėl Vilnius turi pusmaratonio varžybas, Nike bėgimą, tarptautinį maratoną, kalėdinį bėgimą bei dar keletą mažesnį dalyvių skaičių sutraukiančių bėgimo renginių? Kodėl „Vilties bėgime“ Klaipėdoje dalyvavo daugiau kaip 4000 dalyvių, o „Druskininkų Puma pusmaratonis“ šiais metais sutraukė rekordinį dalyvių skaičių? Kodėl Kazlų Rūda ar Šėtos miestelis rengia bėgimus miesto (miestelio) gatvėmis, o Kaunas – ne? Gal Kaune gyvena tik krepšininkai ir krepšinio treneriai bei gerbėjai? Bet juk tai netiesa – tuose pačiuose parkuose ar miesto centre sutinku daug nuolat bėgiojančių žmonių, kurie varžytis važiuoja į Vilnių, Druskininkus, Elektrėnus ar Nidą. Ir nesvarbu, kad dauguma bėgikų tuose renginiuose – proginiai bėgikai – juk būtent mes visi – dalyviai – ir sukuriame tą ypatingą didelio renginio aurą. Su baltu pavydu stebiu kaimynų latvių bėgimo renginius – jų kiekis ir dalyvių skaičius juose kelia pagarbą.

O dabar – pasvajokim: smagu būtų sudalyvauti 1-ąjame Kauno maratone arba pusmaratonyje? Jau 2013 metais?

Su pagarba – Dainius.

—————————————-

Norisi tikėti, kad viskas prasideda nuo mažų dalykų. Kaip ir šis blogas, nuo minčių apie bėgimą, priartino bėgimo pasaulį ir leido pažinti tikrų bėgimo entuziatų, kurie dalinasi patirtimi ir gali komentaruose inirtingai “kaltis“ sprintų tematika 🙂 Pingvino kojas papildė paštas su Dainiaus įrašu (tikiuosi ne paskutinis). Todėl labai tikiu, kad nuo pasvarstymų ir pasvajojimų apie Kauno maratoną, gali prasidėt, o gal jau prasidėjo “Kauno maratonas 2013“ numerių spaudinimas? Gal parašom laišką į pvz. kuno.kulturos.sporto.skyrius@kaunas.lt ?

Tagged:

§ 6 Responses to Pingvinų paštas: Kodėl nebėga Kaunas?

 • Marius N parašė:

  Šaunuolis Dainiau! Puikus straipsnis aktualia tematika. Kažkada diskusijose šitą klausimą jau kėliau. Įdomu buvo išgirsti kaunietišką nuomonę. Bandau galvoti kaip galėtu driektis Kauno maratono trasa. Tarkim startuojam Kleboniškyje, tuomet norėtųsi Jonavos gatve bėgti iki senamiesčio. Čia susitinkam “mirtiną“ vietą – Vilijampolės tilto ir Jonavos gatvės sankryžą (kažin ar miestas leis šitoje vietoje riboti eismą). Iš senamiesčio būtu gražu prabėgti Laisvės alėja (bet kaip kirsti Birštono gatvę?) arba variantas B mestis į platų Karaliaus Mindaugo prospektą (bet kaip kirsti srautą važiuojanti link Aleksoto tilto?). Toliau gražu būtų bėgti Juozapavičiaus prospektu (į Ąžuolyną kopti tikrai nekiltu jokio noro). Tada reiktų šauti į Panemunės mišką. Pažaislis atkristu nes per Užtvankos tiltą bėgimo niekas neorganizuotų. Manau norint galima būtų suorganizuoti ir tas karštas vietas kažkaip išspręsti būtų galima. Vilnius iš pamiškių į Gedimino prospektą bando išlįsti, Ryga leidžia okupuoti vieną svarbiausių miesto tiltų. Bet tai jau stiprūs maratonai. Jeigu Kaunas uždarys svarbias gatves, bet nesugebės pritraukti daug dalyvių, savivaldybės darbuotojai gaus daug smūgių į kaktą.. Bet vadintis antru miestu Lietuvoje ir neturėti savo maratono, čia jau nerimta..

 • dainius parašė:

  Na, praeis kokie 7 metai ir bus… Arba anksčiau, jei savivaldybėje atsiras bėgimo entuziastas: meras – dviračių entuziastas ir ką – jau kelinti metai vyksta Kauno dviračių “maratonas“ ir vyksta jis mieste, o ne kažkur pamiškėje… Ir susirenka daug dalyvių, ir gatvės uždaromos… Viskas įmanoma, kai nori.

 • Kiborgas parašė:

  Jo, aš tą patį norėjau rašyti, kad labai svarbu, kas valdžioj. Iš dalies gerai, kad Kupčinskas bent dviračių o ne kokios sunkiosios atletikos entuziastas :). Dar Kaune labai stiprūs velomanai (dviratai dabar berods vadinasi), tai gal ir mūsų Kauno BMK verta stiprinti. Ale nesinori Pingvino kojų palikti 🙂

  • Senukų draugė parašė:

   Man atrodo inciatyva bendradarbiauti turi ateiti iš tų, kurie nori to maratono. Yra VŠĮ “Vilniaus maratonas“, kuris padėjo rengti Nike ir Druskininkų maratoną. Jo direktorius tikras sporto entuziastas, manau pasidalintų patirtimi ir technine informacija. O į valdžią, kogero reikia kreiptis jau su konkrečiu planu, pasiūlymu ir žinoti, ką iš valdžios nori gauti. Patys bėgikai galėtų kažkaip išreikšti savo inciatyvą.

 • Dainius parašė:

  Žinau tikrai, kad tokių bandymų būta – pvz., buvo noras Vietrino bėgimą kelti į aukštesnį lygį… Deja, tai nesulaukė jokio pritarimo iš turinčių sprendimo teisę žmonių. Taigi negalima sakyti, kad bėgikai nieko nedaro ar nesiūlo – klausimas kitas – kiek tai svarbu funkcionieriams.

 • […] mažiau nei prieš metus „suguldžiau“ susikaupusias mintis apie Kauno ir bėgimo santykius čia (ačiū „Pingvino kojoms“) ir štai jau šiandien, neprabėgus nei metams, užsiregistravau į […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Pingvinų paštas: Kodėl nebėga Kaunas? at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: