Birželio 6, Nacionalinė bėgimo diena

birželio 6, 2012 § 4 Komentaras


Kai pradėjau bėgioti galvojau, kad pastebiu vis daugiau bėgančių, nes pati bėgu – daugiau laiko praleidžiu lauke ir atkreipiu dėmesį į tokius pačius kaip aš.
Pamiršau telefono laidą darbe, tad vėlai vakare bėgau į darbą jo pasiimti (smagu dėl buitinio reikalo bėgti, ale transporto priemonė). Nereikėjo skuosti iš baimės, kaip tikėjausi. Pasirodo 11 val. vakaro dar zuja bėgikai ir mieste visai jauku. Bėgančių, važiuojančių dviračiu skaičius išties auga. Bėgimo renginių daugėja kaip ir dalyvių.

Pirmas birželio trečiadienis yra nacionalinė bėgimo diena. Nežinau, ar yra tarptautinė bėgimo diena.. Bet Amerikoje šiandien, kaip ir kasmet, buvo deklaruota aistra bėgimui. Kažkas panašaus į DAROM – community-driven, tik su bėgimu, be šiukšlių rinkimo ir su 10 dienos atšventimo būdų – http://www.runningday.org/celebrate/10-ways-to-celebrate-national-running-day. Labai geras jausmas apėmė beskaitant apie šį įvykį.. Todėl sveikinu visus pradėjusius ar besiruošiančius pradėti bėgti, ir dalinuos savo pradžia.

Pirmasis bėgimas buvo “iš idėjos“ –  2011 m. gegužės mėn. Kaune prezidentūros kiemelyje patriotišku pavadinimu “Stok už Lietuvos garbę“. Sukdavau rytais ratus mokyklos stadione, todėl maniau esu pasiruošusi išbandyti jėgas. 5 km nubėgau per 29 min 44 s. Grįžus ėmiau ieškoti, kur būtų galima bėgti dar. Taip užsiregistravau Vilniaus maratono 4 km bėgimui. Ten sutikau anglą senuką, keliaujantį po pasaulį ir bėgantį maratonus, kuris gali viską ir patikino, kad aš galiu viską taip pat. Jis pasakojo apie įveiktas distancijas su tokiu užsidegimu, kad man buvo visiškai aišku – bėgsiu (kaip būtų nerealu sutikti jį kur nors maratone). Ėmiau laukti sekančios Vilniaus maratono registracijos ir drebančiom rankom užsiregistravau pusmaratoniui, o kontroliniam bėgimui pasirinkau Vilniaus pusmaratonio 10 km distanciją. 5 km man buvo pasiekimas, apie 21 km man buvo baisu ir pagalvot. Na o tada, asics’us nusipirko Kiborgas… 🙂

O kaip bėgime atsiradot jūs?

Kaip senukų drauge, negaliu nepasidalint vienu iš bėgimo dienos vaizdelių:)

Reklama

Tagged: ,

§ 4 Responses to Birželio 6, Nacionalinė bėgimo diena

 • sese parašė:

  o, ta proga vakar bėgau kaip niekad lėtai ir sunkiai:)

 • Kiborgas parašė:

  O aš šiandien iš ryto bėgau užsimiegojęs, bet visai smagiai 🙂

 • dainius parašė:

  Taigi apie tai, kaip aš atsidūriau bėgime. Mokykloje nepatiko komandinės sporto šakos, nes, būdamas akiniuotis, nelabai galėdavau visu 100 proc. žaisti krepšinį ar futbolą… Taip po truputį techniškai atsilikau nuo bendraamžių… Tačiau išbėgus į trąsą visi tie krepšininkai ir futbolininkai likdavo toli toli (manau, kad geri bėgiko genai iš tėčio – jis irgi buvo greitas, kaip ir sesutė). Taip prasidėjo varžybos – mokykloje, rajone… Ten pastebėjo treneris iš RAORM (respublikinė aukštesnioji olimpinio rezervo mokykla) Juozas Garalevičius, išugdęs ne vieną stiprų bėgiką… Kartais nuvažiuodavau į Vilnių, treneris įvertindavo progresą, pakoreguodavo treniruočių planą ir vėl bėgiodavau savo kaime ir po apylinkes, atstovaudamas mokyklą ar rajoną varžybose. Po to studijų metai ir… deja, studentavimas tuo metu pasirodė patrauklesnis už bėgimą… Taip ir baigėsi mano bėgimai, kol… kol po 20-ties metų, šią žiemą į rankas papuolė knyga “Maratono laukas“… Ir nuo tada kažkas viduje tarsi apsivertė…. (kaip Marius rašė – “ir aš noriu to saldainio“)… 2012 m. kovo 11 d. išbėgau į stadioną ir dideliam nusivylimui – 1 km nubėgau per daugiau kaip 6 min… (gi buvau įsitikinęs, kad vis dar galiu bėgti 2.53) :-)… Nutirpo sniegas, pradėjau bėgiot ir… ir nebegaliu sustoti… Įveikiau pusmaratonius Druskininkuose ir Rygoj, dar Nike 10 km… Rezultatai vis gerėja, svoris mažėja, raumenys auga… 🙂 Nuotaika, koncentracija ir aplamai gyvenimo kokybė visai kita… Va taip ir va dėl to aš bėgioju. Radau vidinės pusiausvyros receptą… Ir tvirtai žinau, kad po metų prie įveiktų pusmaratonių sąrašo jau būsiu pridėjęs ir maratoną… 🙂

  • Senukų draugė parašė:

   Dainiau, ačiū už komentarą, labai didelį įspūdį paliko.. Linkiu toliau mėgautis saldainiais. Juokingai su 1 km laiku:)) Dar pagalvojau, kad ta pusiausvyra kogero visai neprošal būtų buvus ir kur kas ankščiau nei po 20 metų? 🙂 Bet matyt, viskas vyksta savu laiku.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Birželio 6, Nacionalinė bėgimo diena at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: