Dar apie amuniciją

gegužės 20, 2012 § 2 Komentaras


Mes gyvenam kaip tik norim, mes gyvenam aukštyn kojom.
Ir batus perkam pusmetį pabėgioję…
Ilgai rinkausi. Bet čia gal ir iš entuziazmo bėgioti – buvo įdomu tyrinėti viską, kas su bėgimu susiję.

Šią savaitę bėgiojau su bruksais (išskyrus ketvirtadienį, nes lijo)! Gaila, kad tai pirmieji mano bėgimo bateliai, tad neturiu su kuo palyginti. Tiesa, išsimatavau Aleksoto turguje keletą porų new balance, brooks, skirtų trailui, asics, bet nei vieni neprilipo. Brooks green silence priskiriami minimalistinių bėgimo batelių kategorijai, galvojau, kad vėl pradės skaudėt kelius. Kol kas, dar galbūt per anksti sakyt, bet jų neskauda. Stengiuos bėgant dėti pėdą ne nuo kulno ir taip amortizuoti krūvį kelio sąnariui. Beje, rekomenduoju rinktis pusę dydžio didesnius. Prikau vyriškus 10,5 (US) iš čia http://www.clearwateroutdoor.com/product-detail-brooks_green_silence_mens-5869.html

Tęsiant skaitymus apie bėgikų amuniciją, nuklydau į mobiliųjų telefonų aplikacijas. Šią savaite bėgau su endomondo. Aplikacijos išmaniuosiuose telefonuose nelabai patogi, bet visgi alternatyva sportiniams laikrodžiams. Išskyrus vieną dalyką – pulsą. Dauguma sportinių laikrodžių duomenis iš puslomačio perduoda ANT+ technologija. Norint naudoti HRM su išmaniaisiais, reikia, kad sensorius siųstų duomenis BLUETOOTH. Didžiausias minusas –  pastaroji technologija nebuvo išvystyta taip, kad naudotų mažai elektros energijos. Kol neatsirado nauja 4.0 bluetooth versija, arba BLE (bluetooth low energy). Jei būčiau, kiek daugiau paskaičius apie HRM prieš įsigydamas mobilųjį, bučiau taupius iPhone’ui 🙂 Maniškis neturi BLE. Pirmieji HRM rinkoje pasiūlė pulsomatį su bluetooth Polar – WearLink®+ transmitter with Bluetooth®. Amazonėj atsiliepimai apie jį ne kokie – dažnai praranda ryšį su mobiliuoju, o ir baterija trumpai laiko. Ir dar.. Baterija nekeičiama. Tiksliau, ją keičia gamintojas. Atsiradus BLE, šiais metais Polar išleido į rinką H7 – baterija gali keisti vartotojas pats ir laiko beveik perpus ilgiau. Amazonėj komentarų dar nėra, bet interneto platybėse bėgikai šitą HRM “užskaito“.
Daugiau skambios informacijos, kaip BLE apvers sportininkų pasaulį aukštyn kojom – http://www.bluetooth.com/Pages/Sports-Fitness-Market.aspx

Dažnai bėgu su ausinuku, ypač, kai noriu pabūt su savim ir pabėgt nuo žmonių. Tada niekas neklaus, kiek dabar valandų, pažįstamas pasakęs labas, pagalvos, kad neišgirdai, o į žvejo prie Neries komentarą galima niekaip nereaguoti. Jaučiuosi mažiau pasiekama, mažiau interakcijos su aplinka, bet saugumo žymiai daugiau nei risnoti vienai miške. Taigi bunu viena, bet ne viena. Ir tuomet, kas groja ne taip ir svarbu, kartais ausinėse negroja niekas.
Bet kai groja..
Norisi audio knygų, norisi muzikos, kurios nebūtinai šiaip klausytum, norisi pocast’u. Ko klausotės Jūs?

Reklama

Tagged:

§ 2 Responses to Dar apie amuniciją

  • mylittlepiglet parašė:

    O, išbandei endomondo! Mane jis irgi gelbėjo:) Aš dažniausiai klausausi muzikos, bet būna pradeda erzinti ta pati (daug maž) ir norisi kažko kito. Tokiu atveju, išbandžiau podcast’us kelis iš bbc (pvz. http://www.bbc.co.uk/podcasts/series/money#playepisode1 ), bandžiau klausytis ir audiobook, bet man labai nepatiko įgarsinimas vienos knygos tai ‘neprilipo’, nors pasižiūrėsiu, įsikelsiu kokią kitą, gal labiau sudomins (dauguma klasikos knygų audio versijos internete nemokamos). Dar mąstau apie įsirašymą konspektų audio formatu ir klausymąsi bėgant, bet net nebežinau ar iki egzaminų tam laiko turėsiu ir ar efektyvu bus..

    • Senukų draugė parašė:

      Simona, būnam draugės endomonde? 🙂 Rimti “klausalai“ ausyse pas tave. Man Murakamio “What I Talk About When I Talk About Running“ labai gerai suėjo, du kartus klausiausi. Dar keletą saviugdos audiobook’ų, bet jei turinys ne koks, tai joks balsas nepadės. Pastaruosius bėgimus klausiau http://www.radiolab.org/series/podcasts/. Tai dabar laukiu sekančių bėgimų, ne dėl bėgimo, o kad podcast’ų paklausyčiau :)) Įdomu, kaip būtų su technine, moksline literatūra..

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Dar apie amuniciją at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: