Slovėnijos dviračiai, kvapai ir Bajnokok Ligaja. Pingvinas Ljubljanoj.

balandžio 24, 2012 § 2 Komentaras


Taigi, įvyko tas pirmasis nerealusis pakeliavimas darbo reikalais į užsienį. Ryt parskrendu atgal. Prieš valandą baigiau bėgioti ir dar kartą įsitikinau, kad bėgiojimas yra nuostabus būdas pabūti nepažįstamoje vietoje, ją patyrinėti, turistaujant atrasti visokias užkampes, įdomesnes vieteles.

Kas įdomiausia, kad po bėgiojimo kvapas visur tas pats. Įdomu ar jums taip irgi yra? Kai bėgu ~valandą ir daugiau ir kvėpuoju visada per burną, tai nustojus bėgti ir pradėjus vėl nosį naudoti – kažkoks neįprastas ir ne itin malonus kvapas būna. Susigalvojau, kad gal dėl to, jog nenaudojant nosies, joje nusėda visokios dalelės, CO, dulkės ir t.t. Ir kai vėl pradedi kvėpuoti – tada jos pradeda lįst giliau į kūną? Įdomu kaip jums? Ar pastebėjote kažką panašaus?

Apie dviračius. Ljubljana turi labai įdomią sistemą. Viena čionykštė kolegė šian papasakojo. Nusiperki vos ne kaip mėnesinį bilietą tokią kortelę (gal ~30 eurų kainuoja) mėnesiui ir gali naudotis dviračiais mieste. Stovi koks dešimt mandrai elektroniškai prirakintų dviračių, prieini su ta kortele prie tokio lyg bankomato, ten pamaigai kažką, dviračio numerį suvedi ir gali važinėtis, atsirakina jis. Po kokių 6-7 valandų max turi vėl priregistruoti, gal ir kitą pasiimti ar tą patį. Nesigilinau iki galo, bet jei dar vardas pavardė ir asmens kodas fiksuojamas toje kortelėje, tai tada išvis ledas, nes sistema veikia. Pasiėmei dviratį ir jei negrąžinai – policija iš karto gali tave surasti. Galvojau apie Zuoko oranžinius. Ir jo planus vėl daryti kažką panašaus. Esu labai prodviratininkas. (Ne profesionalas, bet UŽ, nors gal truputį ir profesionalas :))))). Bet manau, kad jei jau daryt, tai apmąstyt saugumą dviračių, kad nebūtų juos lengva pasiglemžt. Dar. Čia galima stebėti labai smagų kognityvinį disonansą. Daug kas mindami mieste dviratį, važiuoja su cigarete rankoje :). Bet supratau, kad dviratis čia ne tiek SVEIKO gyvenimo būdo dalis, kiek tiesiog transporto dalis, tokio gan įprasto. Mačiau ir močiučių, ir kostiumuotų, ir su vaikais ant bagažniko.  Įdomiai. Norėčiau, kad po dešimt metų panašiai LT atrodytų..

Bajnokok Ligaja yra vienintelis mane pradžiuginęs vengrų kanalas Magyar Televisio 2, kuris nors ir vengriškai, bet man parodys nemokamai viešbučio kambaryje Čempionų lygą :). Labai ilgai ieškojau, tai labai džiaugiuos. Turiu įtarimą, kad skaitytojas Marius irgi žiūrės?

Šiandien eilinį kartą run was fun. Ir netgi didelis. Bėgau ilgąjį bėgimą, 12 km. Į antrą pusę persilaužiau ir be problemų, pradžia kiek sunkoka. Nusitrenkiau iki Liublijanos pilies, paskui tolėliau nuo centro. Sutikau kelias merginas, tai lyg norėjau zdravo sakyt, bet nepasitikėjau savo slovėnų kalbos žiniomis ir tiesiog liuksą parodžiau :). Sunku suvokti, kad esu tik 100 km nuo Italijos sienos :). Never been that far from home. Oras toks pats kaip LT, žmonės tokie patys, mašinos panašios, tik vidutinė alga čia 1000 eurų ir emigracijos problemos ne tokios didelės kaip pas mus.

Šeštadienį pasimatom Pažaislio bėgime?

Reklama

Tagged:

§ 2 Responses to Slovėnijos dviračiai, kvapai ir Bajnokok Ligaja. Pingvinas Ljubljanoj.

 • Marius N parašė:

  Žinai aš vis laužau galvą, kodėl Kaunas neturi didelio bėgimo.. Kleboniškio pavasaris, Sveikas Pažaisli, A. Vietrino taurre, Kauno ruduo ir t.t. Smulkme vienu žodžiu. Kiek jie surenka? Turbūt iki 100 bėgikų? Padarytų bėgimą “Kauno maratonas“! O tada būtų kitas reikalas..

  • Kiborgas parašė:

   Jo, planuoja apie 100 🙂 o vietoj Kauno maratono mes turim lb saunu V. Totilo maratona 🙂 siulau pabandyt sudalyvaut renginy su nedideliu skaiciumi begiku. Yra zavesio tokiuose, intymumo.

   Sent from my Nokia phone

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Slovėnijos dviračiai, kvapai ir Bajnokok Ligaja. Pingvinas Ljubljanoj. at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: