Bėgte į darbą ir atsivėrimai

kovo 22, 2012 § Parašykite komentarą


Po savaitgalinės kelionės autobusu į Rygą, o gal ir dėl to, kad pastaruoju metu daug vaikštau, pradėjo skaudėti dešinį kelį. Padidėjęs krūvis, netaisyklinga sėdėsena ir va prašom, – atsinaujina seni sopuliai. Su tokiais kūno atoveiksmiais, jaučiausi sulūžus. Gal dėl to, kad vėl jausčiausi stipri, keletą rytų bėgau į darbą ir iš darbo. Pirmas bėgimas buvo kažkoks nesusipratimas. Vos vilkau kojas. Vakare bėgau lengviau, o šiandien ryte, nors ir į kalniuką, vėl pajutau malonumą bėgioti. O išmintinga būtų buvę sumažint krūvį, gal net kreiptis į gydytojus. Bet elgiausi priešingai, sąmoningai priešingai.

Latvijos Agile konferencijoje mano gerbiamas Jon Jagger pasakė, kad vienintelis būdas ką nors išmokti yra sulėtėti (get slow) ir taikyti sąmoningas praktikas (deliberate practice). Ir tai galioja bet kam. Bėgiojimui tai pat. Labiausiai ten, kur nori būti geriausiu, kokiu gali būti. Arba tiesiog judėti į priekį. Labai labai rekomenduoju pažiūrėti šio vyruko praeitų metų prezentaciją

http://www.infoq.com/presentations/Deliberate-Practice

Bėgdama galvojau, kad nesu bėgikė. Esu žmogus mėgstantis bėgti. Ir didžiausias skirtumas yra tai, kaip mąsto bėgikai ir žmonės, mėgstantys bėgti. Bėgikai visada orientuoti į rezultatą, tuo tarpu mėgėjus motyvuoja tiesiog dalyvavimas. Abu, gali norėti siekti ir tobulėti, bet tikėtina, kad daugiau pasieks bėgiko mąstymo tipo atletas.

Jeffrey Wammes, Olandų sportininko, kurio neatrinko dalyvauti Olimpinėse žaidynėse, treneris (buvęs) duodamas interviu, sakė, kad Jeffrey nėra profesionalas. Tuo tarpu Jeffrey, vadina save profesionaliu sportininku, nes darė viską, kad tokiu taptų – intensyvios treniruotės, aukšti rezultatai. Nepaisant to, jo asmeninis treneris sakė, kad jis nėra profesionalas…

Bandau rasti, ką tokio turi vadinamas profesionalas ir ko neturi neprofesionalas. Jurgen Appelo (vienas žymiausių Agile mentorių) sako, kad yra trys elgesio tipai.

1. Žmognės, kurie elgiasi kaip profesionalai. Reiškia jie nesiekia titulų, ar rezultatų, tačiau išmano savo sritį. Tylūs profesionalai.

2. Žmonės, kurie sako, kad yra profesionalai, nes turi oficialius titulus ir yra sertifikuoti. Jų gyvavimo laikotarpis yra trumpas, nes nustoję tobulėti jie nebesugeba prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkos ir salygų.

3. Žmonės, kurie elgiasi ir sako, kad yra profesionalai. Čia mano mėgstamiausia grupė. Tiesiai, šviesiai su pasitikėjimu.

Jeffrey kogero buvo antro tipo profesionalas.

Bėgikas realizuoja save bėgime. Jis atranda save bėgime. Atimk iš bėgiko bėgimą ir jis nebežinos, kas jis toks. Pagal Eckhart Tolle, žmogus yra linkęs save suprojektuoti į formas. Atrasti savo identitetą per ieškojimus kaip papildyti save, būk tai kažko vis dar trūktų. Ir tai yra labai sunkus būdas gyventi, nes absolučiai visos formos yra laikinos. Dar Tolle sako, kad profesionalumui ir kūrybiškumui egzituoti reikia dviejų sąlygų. Atsivėrimo – place of no-mind, inner stillness ir formos, kurioje tas atsiverimas galėtų materializuotis – žinių, įrankių, vietos, laiko. Su forma viskas aišku, tačiau pirmas ingredientas gali atrodyti kosminis ar mistiškas. Nesileidžiant į gilesnius tyrinėjimus ir abstrakcijas, aš tai suprantu, kaip buvimą dabartyje, tokį buvimą visa esybe. Dabar.

Visgi 4,4 km ir pusvalandis su bundančiu miestu buvo su mažais atradimais. Du kartus labiau dėkinga buvau praleidžiantiems per perėją, du kartus nusiėmiau ausines galvodama, kad paukščių čiulbėjimas sklinda iš grotuvo, du kartus geresnis modeselektor – monkeytown. Kažkaip viską labiau įvertinau. Norėjau duoti high five taip pat su kuprine bėgančiam vyrukui, bet neišdrįsau.

Savaitgalį laukia Rėkyvos ežeras. Oficialiame bėgime nedalyvausiu, bet startuosiu su visais ir bėgsiu savus 10 km. Labai laukiu savaitgalio ir Kiborgo finišo. Gal būt bus pirmų nuotraukų!

Buttercup: “We’ll never survive“ . Westley: “Nonsense. Your’re just saying that because no one ever has.“

Reklama

Tagged:

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Bėgte į darbą ir atsivėrimai at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: