Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava. Senukai duoda garo!

kovo 11, 2012 § Parašykite komentarą


Kovo 11 d. – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventė buvo pažymėta šauniu įvykiu – bėgimu nuo A. Kulviečio paminklo iki Jonavos centro – 12,5 km. Šventė, įskaitinis bėgimas lengvaatlečiams ir pramoga/treniruotė mėgėjams rengiamas jau 23 kartą. O pingvino kojoms tai buvo pirmas Jonavoje ir pirmas oficialus ilgiausias bėgimas klubo istorijoje. Sakau klubo, nes nuo šiol pingvino kojos ko gero taps neoficialus, undergroundinis bėgimo mėgėjų klubas 🙂

Pasiruošimas. Joks. Iš tikrųjų. Važiuojant autobusu link Kulvos nugirdau dviejų vyrukų pokalbį apie fizinę formą. Vienas klausė kito, ar jis pasiruošęs bėgimui. “Baik tu, nesiruošiau, sirgau, todėl porą savaičių pabėgiojau 5-6 km“. Pagalvojau, kad visas mano pasiruošimas yra tik moralinis. O fiziškai savaitę prieš bėgimą kūnas gavo vieną lengvą raumenų tempimo treniruotę, tris dienas pasivaikščiojimo į/iš darbo ir 450 ml kraujo nuleidimą.

Bėgimas. Oras nelepino, gavom ir šlapdribos ir priešpriešinio vėjo. Bet tai netrukdė mėgautis bėgimu. Nejaučiau jokio skausmo ar didelio sunkumo. Lyginant su Pabaiskas – Ukmergė bėgimu, šis man buvo žymiai lengvesnis. Trasa – miško užuovėja, nuokalnės, mažas automobilių eismas, atsiveriantys Neries vingiai ir asfaltuotas lygus kelias.

Kūrį laiką bėgau viena. Keletą kartų atsisukau tikėdamasi pamatyt risnojantį senuką, su kuriuo galėčiau draugauti. Pabaisko bėgime tyli draugystė mezgėsi su vienu garbingo amžiaus bėgiku. Pasikeisdami vis aplenkdavom vienas kitą. Ne kiek iš lenktyniavimo, kiek parodydami, kad esam ne vieni. Gal dėl to, kad gale bėgantys dažnai išsibarsto, o ir bėgikų Pabaisko bėgime nebuvo daug, vis apimdavo jausmas, kad bėgu viena. Už posūkių nutolstantys varžovai nekėlė motyvacijos didinti tempo.

Šį kartą buvo kitaip. Vytis buvo ką. Jaučiau, kad turiu jėgų greitėti. Finiše spurtavau ir aplenkiau vienintelę priekyje likusią bėgikę. Pasibėgiojimas perėjo į racing, apie kurį Kiborgas kalbėjo prieš startą ir net gi buvo radęs man varžovą numeriu 329. Jis buvo pasipuošęs kostiuminėmis kelnėmis, iš odinės striukės kyšojo languoti marškiniai. Bet įvaizdis dar ne viskas. Jo trasoje aš taip ir nemačiau. Bėgau kur kas lėčiau. Kažkas yra pasakęs, kad net bėgdamas atbulas galėtu mane aplenkti 🙂

Patyrimai. Įsimečiau Kiborgo dovanotą shuffle’ą, kuriame užsibuvo E. Tolle įrašai. Lengva meditacijos forma ir judančio kūno pojūčiai skatino eksperimentuoti. Bandžiau įvairius kvėpavimo būdus. Atradau, kad lengviausia bėgti, kai negalvoji apie kvėpavimą. Gal, kartais reikia duoti kūnui daryti, tai kaip fiziologiškai jam gaunasi. Stengiausi atsipalaiduoti, sumažinti įtampą pečiuose, nesugniaužti stipriai kumščių. Tada pradėjau žaisti su bėgimo judesiu. Bėgau vidine pėdos dalimi, išorine. Lenkiausi į priekį, maskatavau rankomis, mažinau ir didinau žingsnius. Lengviausia pasirodė bėgti pečių pločio žingsniais, dedant pėdą ant žemės visu plotu, užbaigiant žingsnį atsispyrimu pirštais.

Rezultatas. 12,5 km per 1:14.48 arba 30 vieta iš 32 ME grupėje.

Senukas. Šio bėgimo senukas yra virš 70 m. tvirto sudėjimo vyrukas, savo grupėje atbėgęs trečias ir 8 sekundėm atsilikęs nuo antros vietos. Užlipęs ant pakylos, jis pasakė, kad per 45 metus nubėgo 144 tūkst. km (aš gerai išgirdau?) Daugiausia per metus yra nubėgęs apie 4 tūkst. km. Nuogirdomis remiantis, išėjęs į pensiją, dviračiu numynė iki Švedijos! Nenuostabu, kad bėgdama nesutikau risnojančių draugų. Apie juos sklando gandai, jie yra, kažkur priekyje.. duoda garo:)

Reklama

Tagged:

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava. Senukai duoda garo! at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: