Pirmadieninis kūnas ir 5% taisyklė

kovo 5, 2012 § Parašykite komentarą


Šiandien kėliaus 6:20, iš lovos, tiesa, išlipau tik 6:40. Papusryčiavau ir pradėjau rytinę treniruotę manieže. Šią savaitę pažadėjau nepersistengti, nes sekmadienį laukia Jonavoj 12,5 km. Norėtųsi sutilpti į valandą (max rezultatas) arba bent jau į varžybų laiką 🙂 pusantros valandos (min rezultatas). Labai norėjau gauti gyvenime nors vieną medalį varžybose, organizatoriai žada, o aš nekantrauju. Ne už pirmą ir net ne už šeštą vietą, apskritai visiems finišavusiems. Tokia gal amerikietiška tradicija, bet bent mane džiugina.

5% taisyklė yra turbūt vienas didžiausių atradimų bėgime man. Ji paprasta – rekomenduojama neilginti savaitės ilgiausio bėgimo (dažniausiai savaitgalį) daugiau nei 5%. Jei nubėgai praeitą šeštadienį 10 km, tai šį bėk ne daugiau kaip 12 km, nepaisant to, kad turi krūvas jėgų savo šlaunyse ir blauzdose. Pastebėjau, kad ši taisyklė iš esmės taikosi keisti ir mano gyvenimą. Ji rekomenduoja man ilsėtis, net jei turiu jėgų ir norėčiau dar pasidarbuoti ir užsidirbti pinigų.. Labai sunku taip imti ir ilsėtis šiais laikais. Labai sunku patikėti, kad poilsis tiek pat ar net daugiau vertas nei įtampa, darbas.

O kūnas šiandien per daug nieko nesakė. Iš ryto labai pergyveno ir vis pabudinėjo prieš suskambant žadintuvui. Bėgant pusiaukelėj jau norėjo pasiduot, bet kažkaip susikaupėm abu. Paskutinį ratą dar padidintu tempu pralėkėm ir po to ramiai pavaikščiojom dar porą. Bėgdamas gan daug galvojau ar išties run is fun. Nes kai bėgi retai būna tokios akimirkos. Nebent varžybų metu, kai tapšnoji kokiam lenkiamam senukui į petį ir rodai liuks. Bet šiaip run is work. Toks sveikatos darbas. Žinai, jauti, kad tai tau į gerą.

Dar pagalvojau, kad visos sportinės traumos, kurias patyriau (abiejų kojų čiurnos raiščiai), įvyko, kai persistengdavau, kai jau traukdavo mėšlungis, tiesog paskutinėm treniruotės akimirkom. Tai priverčia susimąstyti. Kad tiek gyvenime, tiek sporte labai svarbu tausoti save. Atsargiai elgtis su įtampa. Susimatysim Jonavoj!

Reklama

Tagged: ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Pirmadieninis kūnas ir 5% taisyklė at pingvino kojos.

meta

%d bloggers like this: